Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ÖNERİ] BİR NEVİ BORSA OYUNU
Destek forumundaki SP leri kullanarak üyelerimize güzel bir oyun tasarlamak istiyorum.
Aklımda ki fikir şu yönde,

Tıpkı döviz gibi bir kur olacak insanlar bu kur üzerinden alım satım yapacak.
Yani sp ile alınabilen farklı bir para birimi yada farklı bir isim altında bir maden alacak. Bu yatırımların karşılığında belirlenecek olan kur sayesinde insanlar dövizlerini bozup kar da edebilecek zararda. Bu sayede SP işleyişini biraz arttıracağız.

Normalde ben borsa düşündüm ama insanlar neyin hisse senedine yatırım yapacak sorusunu sordu adminimiz ve mantıklı geldi burada mecazi gösterilebilecek bir şirket yok.Yada olsa da burada hile yapıldığı düşünülebilir.

Şimdi aklımda ki soru.
Kur neye göre belirlenecek?
Ben önceleri forum içerisinde ki olaylara nazaran kuru alçaltıp yükseltebilecek bir ekip düşündüm ama daha sonrasında şunu düşündüm insanlar sırf kurun yükselmesi için forum içerisinde kavga çıkarmaya başlar.Bu da amacımız olan eğlenmeyi kötü bir sona götürür.

Reel kur ile almayı düşündüm fakat buda şurada bir sorun insanlar SP lerini kolayca risk edebileceği için serbest piyasayı takip ederek aldı verdi yapabilir. Tabi bir de hafta sonları merkez bankası kur açmıyor...

Buraya açıyorum ki önerisi fikirleri olan varsa hoşuma/hoşumuza giderse buraya bu eklentiyi yazarım.
“Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün,
şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır !"
Hz. Ali (r.a)

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Muratbaykam
Bence merkez bankası gibi bir olay olmalı ben olabilirim aslında böyle bir ekip olursa lider falan uzun zamandır görev almıyorum.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kuru makine belirleyebilir. Rastgele artma veya düşme farkları fazla olmayacak bir şekilde. Yapay zeka yapılırsa daha iyi olur.

Taifun
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Basit bir kodlama ile belirlenemezmi kur. Dalgalı kur olursa güzel olabilir. Diğer türlü bir ekip belirleyecekse devüle olmasın paralar :). Gösterebilecek şirketler yok fakat forumlar var. Forumlara karşı hisse senetleri olabilir. Yanında Yönetim tahvil senedide satabilir. Sevdiğim bir konu hem bölümümde sebebi ile. Gerekli ilgiyi gösterebilirim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Ciri , Adolf Hitler , Aisha*
Rastgele olacaksa tadı çıkmaz , alım yapıldıkça değeri artmalı satildikca azalmalı ...
Yeni yönetici / yetkili geldiğinde artışlar
Kavgalar olduğunda düşüşler yaşlanmalı...
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Geceleri hariç anlık ziyaretçi yani toplam online kişi sayısına göre belirlenebilir. Bu fikir de geliştirilebilir. Yine çok zehirim lanet olsun
vov.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: BizeHerYer61
Selam
Mesela forumlar için senetler olabilir Shelby admin de demiş zaten birde ayrıca yönetici başvurusu yapıp incelenen kişiler adına da birimler/senetler satilabilir. Başvuru süresince rakam sabit olur, mesela uç kişiden birinin başvurusu kabul edildiğinde onun senetlerinin değeri artar falan?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
üyeler birbirine borç verebilme özelliğine sahip olsa iyi olur örn senet tarzı bankadar kredi çektiğimizde belirli bir faizle geri ödüyoruz. bu tarz
kur olayındada makina yaparsa mantıklı olur.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hazır bir yazılım vs ile kur dengesi çok zor olacaktır. İllaki bir bug bulunur... Bunun yerine verilen talebe ve alım satıma göre direkt bir ekip kurulup onlar kuru eliyle değiştirebilir. Merkez bankası gibi. Yapay zeka vs diyen olmuş. Yapay zeka denilince öyle çat diye yapılmaz bir çok istatistik ve veri gerek. Deep learning dediğimiz olay çok karmaşık. En iyisi ekip olması.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Adolf Hitler , Aisha*
(30-09-2018 Saat: 13:17)Thekinq Nickli Kullanıcıdan Alıntı: üyeler birbirine borç verebilme özelliğine sahip olsa iyi olur örn senet tarzı bankadar kredi çektiğimizde belirli bir faizle geri ödüyoruz. bu tarz

Faizle alınan borcu geri ödemezse ne olacak peki?
Yani bundan dolayı kişi banlayamayız. Nasıl bir sonuç vermeliyiz. Buda güzel fikir.
“Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün,
şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır !"
Hz. Ali (r.a)

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-09-2018 Saat: 18:47)TaaRRuz Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-09-2018 Saat: 13:17)Thekinq Nickli Kullanıcıdan Alıntı: üyeler birbirine borç verebilme özelliğine sahip olsa iyi olur örn senet tarzı bankadar kredi çektiğimizde belirli bir faizle geri ödüyoruz. bu tarz

Faizle alınan borcu geri ödemezse ne olacak peki?
Yani bundan dolayı kişi banlayamayız. Nasıl bir sonuç vermeliyiz. Buda güzel fikir.

Kişiye yaptırımlar uygulanabilir.Bazı özelliklerden mahrum bırakılabilir / sp si eksiye düşürülebilir.

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence bir harita çizmeliyiz (yardımcı olmak isterim) . Burada çeşitli alanlar alınabilir olmalı. Bazen etkinliklerle verilmeli. Yapay senaryolar oluşturulup bir yerdeki arsalar/alanların değerleri artabilir. Alanları mağazaya falan çevirme gibi şeyler olabilir. Döviz işini bilemiyorum ama bu tarz bir şey olsa oyun niyetine her gün girerim ben de.
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: TaaRRuz
Maden biri ekonomi oluşturulacak buraya özgü o zaman desteğe göre yapılmalıdır.basit bir cron sistemiyle halledilebilir.Nasilsa mybb desteğin istatistiklerini tutuyor bu istatistikleri kullanarak yapabilir.online kişi sayısı, o gün atılan mesaj sayısı, üye olan sayısı bir önceki gün artış azalisina göre katsayılar belirlenir artar veya azalır.Bunun yanında gün içinde saatlik çalışan cron ile alımlarda veya satışlarda ufak dalgalanmalar yapılır.desteğin durumuna göre büyük dalgalanmalar olur sistem böyle işler.burada kriterleri artırabilir.hem bu sayede maden sahipleri desteğe ilgisini artırır. küçük dalgalanmalar ilgiyi bilerek artırıp daha fazla kazanç sağlamak isteyenlerin birazda olsa önüne geçer.buradan yola çıkarak maden satılır alınabilir. dükkanda sadece madenler alınan avantajlı ürünler olabilir bu sayede madende kullanabilir hale gelebilir.ust düzey uğraşmak isterseniz birden fazla maden olur bunların hepsi ayrı kriterden etkilenir kolay değiştirebilen kriterler ucuz madeni etkiler sallıyorum bakır , pahalı maden altın mesela onu etkileyecek kriterler zor değişen şeyler olabilir.benim söylediklerim başlangıç geliştirilebilir.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Muratbaykam , berartdmr , TaaRRuz
Roleplay tarzı bir şey yapsanız daha mantıklı bence. İnternette hazır sourceler mevcut. Olur da fonksiyonlarda kafanız karışırsa.. Bahsettiğiniz şeyler normalde 1 2 kişiyle yapılmıyor. Gerçekten zor iş.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Nulledbb adlı forumda gördüm ilgimi çekti burada da ekonomi sistemi mevcut şöyle göstereyim efendim :

http://prntscr.com/laqthe

Göreceğiniz gibi 1 Credit $0.0073 USD yani gerçek parayla kredi satın alabiliyorsunuz ve bu her ay değişiyor sağ üstte borsa da ki kredi sayısı yani 865,281 kredi bulunuyor.Ayrıca yan kısımlarda mining ile kasabilirsiniz.Bu sistemler gelse direkt mining yaparım o kadar ! :) Yardımcı olduysam ne mutlu bana

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Teknolojik -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping