Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni fikir hakkında tartışma - fikrinizi belirtin
Herkese merhaba. Aklıma yeni bir fikir geldi. Şimdi bir site olacak, o sitede yeni bir konu açacaksınız. Konu dediğim yeni bir proje sayfası gibi birşey. Orada diğer kullanıcılar olumlu-olumsuz eleştirilerini yapacaklar, isteyen oluşturan kullanıcıyla iletişime geçecek, projesine katılabilecek. Hatta ileride belki maddi destek fonksiyonu bile gelebilir. Şimdi bunu nasıl yapabiliriz? İsim olarak ne uygun olur? Ben "ProjemVar" olarak düşünmüştüm önerinizi yorumda belirtin - pek fazla bu şekilde site de yok. En önemlisi tutar mı? Tutması için ne yapmam lazım? Tabi ki siteyi açtıktan sonra forumlarda, sitelerde reklam yapacağım konu olarak. Daha başka ne yapılabilir? Mobil uygulaması için kodular.io sitesini kullanacağım ve mobil uygulama okadar gerekli mi?

Benim aklıma forum kurmak gelmişti. Daha sonradan gelişir gibisinden. Yeni yazılım yazamam, yazdıramam. Böyle benzer bir yazılım var mıdır? Yer sağlayıcı olarak ne tavsiye edersiniz?

Not: Yazılım bilgim yok denecek kadar az. Buna göre tavsiye verebilir misiniz?
Not: Yaşım on dört. Maddi olarak hiç yatırım yapamam (maddi durum olmadığından değil) - ücretsiz öncelikli. Ailem bilgisayar, internet işine pek iyi bakmıyor, fen lisesini kazandığım için çok sıkı tutuyorlar. Belki bu fikri tutturup para kazanmaya başlarsam izin vereceklerinden şüphem yok.

Lütfen tamamını okuyarak yorum yapabilir misiniz?
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Fikirle ilgili bilgi alışverişi platformu olacak sanırım doğru mu anladım? Ayrı bir fikir forumu tutar mı bilemiyorum fakat birçok sitede fikrinizi paylaşarak burada da olduğu gibi olumlu olumsuz eleştiri zaten alabiliyorsunuz. Derseniz ki yorum yapanlar önemli projelerde yer almış kişiler olacak o zaman bir ihtimal tercih edilme sebebi olabilir. Yani asıl soru şu: Bir fikrim var ve neden sizin sitenize gelmeliyim?

Maddi destekle alakalı da patreon sitesi hali hazırda mevcut ve tüm ülkeleri kapsıyor.
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Adolf Hitler
(07-08-2019 Saat: 23:17)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Fikirle ilgili bilgi alışverişi platformu olacak sanırım doğru mu anladım? Ayrı bir fikir forumu tutar mı bilemiyorum fakat birçok sitede fikrinizi paylaşarak burada da olduğu gibi olumlu olumsuz eleştiri zaten alabiliyorsunuz. Derseniz ki yorum yapanlar önemli projelerde yer almış kişiler olacak o zaman bir ihtimal tercih edilme sebebi olabilir. Yani asıl soru şu: Bir fikrim var ve neden sizin sitenize gelmeliyim?

Maddi destekle alakalı da patreon sitesi hali hazırda mevcut ve tüm ülkeleri kapsıyor.

Örneğin ben sitede yeni proje oluşturdum. Proje adını süresini yapılacakiişleri neyin gerektiğini iletişim adresini falan yazdım. Sizde o sitede bulunan bir üyesiniz ve benim oluşturduğum proje konusunu gördünüz. Yorum yazdınız, fikrinizi belirttiniz. Hatta projeye katılmak istediniz. İletişim adresiyle iletişime geçtiniz ve projeye alındınız. Site mantığı bu şekilde. Hatta belki projeler sayfası oluşturulur ve o projede kaç kişinin olduğu ne olduğu falan yazar. @Time Traveler
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aslında bunun benzeri baya var.
Buna bir nevi "fund raising" v.b. deniyor.
gofundme v.b. birçok platform var.
Tam dediğiniz değil belki ama, bu var olan ve bilinen bir kavram.

https://www.google.de/search?q=fundraising+platforms
----------------
"Ana prensibimiz insana saygı" dedik, kimileri bunu yanlış anladı, sürekli tepemize çıktı. 
Bundan sonra ana prensibim: "isteyen istediği yere gitsin". Forumda sürekli negatif enerji yayanları, hakaret edenleri ya da hakaretimsi yazanları dahi banlayacağım. Forumda etkileşim azalacakmış umuruda değil. Yıllarca negatif enerjili insanlara katlandığım yeter.. 

Sonra duymadım, bilmiyordum yok.. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
10tl.net Geneli (Forum açma v.b.) Kurallar: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=25433

twitter.png https://twitter.com/10tlnet
discord.png https://discord.gg/fUC7A2W
email.png  info (at.) 10tl.net
Ara
Cevapla PGM
Ben daha kullanışlı ve kullanıcı dostu olarak yapacağım eğer olursa.

Taifun
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(07-08-2019 Saat: 23:27)Taifun Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(07-08-2019 Saat: 23:17)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Fikirle ilgili bilgi alışverişi platformu olacak sanırım doğru mu anladım? Ayrı bir fikir forumu tutar mı bilemiyorum fakat birçok sitede fikrinizi paylaşarak burada da olduğu gibi olumlu olumsuz eleştiri zaten alabiliyorsunuz. Derseniz ki yorum yapanlar önemli projelerde yer almış kişiler olacak o zaman bir ihtimal tercih edilme sebebi olabilir. Yani asıl soru şu: Bir fikrim var ve neden sizin sitenize gelmeliyim?

Örneğin ben sitede yeni proje oluşturdum. Proje adını süresini yapılacakiişleri neyin gerektiğini iletişim adresini falan yazdım. Sizde o sitede bulunan bir üyesiniz ve benim oluşturduğum proje konusunu gördünüz. Yorum yazdınız, fikrinizi belirttiniz. Hatta projeye katılmak istediniz. İletişim adresiyle iletişime geçtiniz ve projeye alındınız. Site mantığı bu şekilde. Hatta belki projeler sayfası oluşturulur ve o projede kaç kişinin olduğu ne olduğu falan yazar.

Ne gibi projeler yer alabilir burada? Söyledikleriniz kulağa hoş geliyor ama tanınması için reklam şart gibi. Forum kurarken hep aynı hayalleri kuruyoruz, üyeler gelicek ve paylaşım yapıcaklar ama o üyeler nerede? Projeleri kovalayan, yardımım dokunsun diyen kaç kişi var ve bunları nasıl bulup siteye getireceksiniz?
Proje hakkında başka sitelerde de fikrinizi paylaşmanız daha iyi olacak gibi duruyor.
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
SDN Forumda paylaşım yaptım. Yani site birnevi proje yardım/tanıtım sitesi olacak. Altyspı olarak ne kullanmalıyım? MyBB forunu yeter mi?

Taifun
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Başka yorumu olan yok mu? @NextWorld senin yorumunu bekliyorum.

Taifun
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Evet, Kullanıcı dostu bir arayüz olursa başarı elde edilebilir, Forum şeklinde olursa ne kadar rağbet görür tartışılır. Sahibinden tarzı bir site olmalı (amaç olarak alakası olamasada), Sitede proje ekleme bölümü olmalı, buraya resimler eklenecek varsa dosya ekleri bağlanacak ve içerik yazılacak ardından doğrudan ödeme yapılabilir şekilde fiyatlandırma bölümü yapmalısınız. Bu fiyatlardan çok küçük miktarda komisyon alırsınız. Ödemeler doğrudan kullanıcılar arasında yapmak çok zor, önce para siteye (size) gelir daha sonra siz kullanıcıya aktarım yaparsınız. Böylece hem işlem kolaylaşmış olur hemde güvenli ödeme sistemi yapmış olursunuz. Kimse kimseyi dolandıramaz. Sitenin güveni artar. Bunları yapmak gerçekten zor, zor dediğim ciddi kodlama bilgisi/zaman gerektirebilir.

Hazır ödeme sistemi barındıran webnode hizmeti vardı, eskiden ucuzdu şuanda fikrim yok maalesef...

Siteyi açtıktan sonra projelerin gelişimi için sub domain olarak forum bağlarsın. Böylece kullanıcılar projelerini geliştirebilir...
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Bahsettiğiniz sistemi 10tl.net üzerinden düşünmüyorsunuz değil mi? Çünkü 10tl.nette bahsettiğiniz şey mümkün değil gibi.
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkürler. MyBB ile yapmayı deneyim. Olmazsa artık sonraya kalır.

Taifun
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İnploid gibi bir şey istiyorsun sanırım?
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tam değil.

Taifun
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform