Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Düşünüyorum: Doğru bilgiye ulaşmak mümkün müdür?
Lightbulb 
Doğru bilgiye ulaşmak mümkün müdür?

Bence, Rasyonelizm ile mümkündür.

Sizce; Doğru bilgiye ulaşmak mümkün müdür?
Değer verdiğim İnsanlar :
ASiPaTRoN
ismaililhan
#Captain
#Pirate
Power
Bilsoft
Novruz
Albırt Enişten

Eski Günler Eski Maziler #2015

#GünümüzünSorunuEGOİZM
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hmm. Felsefeyle ilgilenen birini gormedim bu forumda su ana kadar.

Nihilist biri olarak mumkun degildir diyorum.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence doğru bilgiye akıl, deney ve bilgi yoluyla ulaşılır.

(07-05-2018 Saat: 19:07)atakaj Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hmm. Felsefeyle ilgilenen birini gormedim bu forumda su ana kadar.

Nihilist biri olarak mumkun degildir diyorum.

Ben ilgileniyorum
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Farketmemisim diyeyim o zaman. :)
atakaj

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence, tam olarak mümkün değil. Çünkü, zaman geçtikçe değişik fikirler ve bilgiler ortaya çıkıyor.
Ancak bu kadar yazabilirim, felsefeyle pek alakam olmadığı için pek fazla derine inemedim.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(07-05-2018 Saat: 19:10)atakaj Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Farketmemisim diyeyim o zaman. :)

Foruma yansıtmama gerek olmadı hiç ya da yansıtmadım diyelim. Senin Nietzsche'ci bir nihilist olduğunu tahmin etmiştim ama.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Doğru bilgi diye birşey yoktur.Şuan bilgi dediğimiz şeyler bizim evreni yorumlama biçimimizden doğan geçiçi şeylerdir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Düşünüyorum öyleyse varım sözüne en iyi cevap ağaçlarda var ama düşündüklerini sanmıyorum ? #İsmail abi
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(08-05-2018 Saat: 01:52)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Düşünüyorum öyleyse varım sözüne en iyi cevap ağaçlarda var ama düşündüklerini sanmıyorum ? #İsmail abi

Alıntı:"Düşünüyorum, öyleyse varım". Bu aslında şu sorunun cevabıydı: "Mutlak kesinlikle bilebileceğim kesin bir şey var mı?"
Hiç şüphesiz her zaman düşündüğünü anlayarak ve bunu Varlık ile bağdaştırarak, kendini düşünceyle tamamlamıştı. Nihai gerçek yerine aslında egonun kökenini bulmuştu ama bunu bilmiyordu.

Kisacasi, varlik derken o varliktan bahsetmiyor Descartes.
atakaj

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konu hakkında internette araştırma yaparken şu yorumun buraya yazılabilecek güzel cevaplardan birinin olduğuna kanaat getirdim.
Kod:
Doğru bilgi elde edilemez.her şey değişkendir,bana göre siyah olan başkasına göre kırmızı olabilir.Kırmızı neye göre kırmızı?Kırmızı,çoğunluk kırmızı demiş ondan dolayı kırmızıdır,yani adlandırması öyle;ama ben o kırmızıyı turuncu olarak hissedebilirim:)
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Emsalsizin yukarıda attığı yazı idealist düşünce tarzı. Hatta bu sadece ben varım diyen Berkeley'e kadar çekebilirsiniz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping