Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CSS Tablo Orantısızlığı?!
Exclamation 
1GV7G1.png

Kırmızı ile işaretlediğim yerlerde problem var. Bu tablolar pricing tabloları. Ama içlerine yazdığım yazılardan bazıları uzun bazıları kısa. Buda orantısızlığıa sebep oluyor. Tüm tablolar aynı boyda eşit ve güzel görünsün istiyorum. Nasıl çözebilirim bunu?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Height değeri atayacaksın en uzun yazıya göre
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ama bu seferde kısa yazılarda iğrenç bir boşluk oluşuyor. Bunu nasıl çözerim şefim? :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-10-2017 Saat: 23:20)Vortéx! Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ama bu seferde kısa yazılarda iğrenç bir boşluk oluşuyor. Bunu nasıl çözerim şefim? :D

Çözemezsin ayrıca çok kötü de durmaz eğer simetri hastası değilsen tabi :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bootstrapla yaparsan belki yukarıdaki boşluğu yapmaz.kodları görmeden bir şey diyemeyiz tam olarak.yada anlattığım mantıkla yapacaksın ana iki tablo oluşturacaksın dikeyde istediğin şeyleri ekle.Bu sayede aynı hizada olmazlar büyüklüklere göre boşluk yaparlar.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Her satırdaki tabloları HTML'de bir Div etiketinin içine alıp, Bu etiketin Display özelliğini Flex (display: flex), tabloların da flex özelliğini 1 (flex: 1 (IE 10 için -ms-flex, Safari 6.1+ için -webkit-flex)) yapabilirsiniz.

Şöyle bir örnek yaptım kısaca;

Kod:
https://codepen.io/ainsworth/pen/KXJpwy
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Ainsworth codepen'den bir örnek atar mısınız? Yazılımcıyım ama HTML & CSS hiç anlamıyorum bir örnek atarsanız sevinirim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-10-2017 Saat: 23:33)Vortéx! Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @Ainsworth codepen'den bir örnek atar mısınız? Yazılımcıyım ama HTML & CSS hiç anlamıyorum bir örnek atarsanız sevinirim.

Güncelledim yazımı.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-10-2017 Saat: 23:29)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Her satırdaki tabloları HTML'de bir Div etiketinin içine alıp, Bu etiketin Display özelliğini Flex (display: flex), tabloların da flex özelliğini 1 (flex: 1 (IE 10 için -ms-flex, Safari 6.1+ için -webkit-flex)) yapabilirsiniz.

Şöyle bir örnek yaptım kısaca;

Kod:
https://codepen.io/ainsworth/pen/KXJpwy

Vay be mağaradayız display: flex sevdim bunu
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Themeforest'taki satın aldığım satıcı destek sağladı yinede saolun. Teşekkürler!
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
//edit. Yanlış cevap. Özür dilerim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-10-2017 Saat: 23:20)Vortéx! Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ama bu seferde kısa yazılarda iğrenç bir boşluk oluşuyor. Bunu nasıl çözerim şefim? :D

px yerine % oran ile yükseklik değeri vermeyi dene. padding değeri ekleyip yüksekliği auto da yapabilirsin
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping