Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekran Kartı Bağlama?
Arkadaşlar laptop'um daki ekran kartım AMD HD 7400M ama ekrana bağlı olan ekran kartı INTEL'in ki olarak gözüküyor. Ekrana AMD'nin ekran kartını nasıl bağlarım? AMD'nin driverları'da kurulu bu arada.

9GR7B5.png
Nk3ojX.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sen eğer Ekran Kartını bilgisayarından çıkartırsan kasanın arkasında boşluk oluşur.

Bunu söylememin sebebi ekran kartı kasaya vidalar ile bağlanır. RAM gibi basit bir tıklatma işlemiyle devrelenmez. Yani kasanın arkasında monitörü ekran kartının VGA girişine takman lazım.

Aşağıda gördüğün benim kasam.
Bu fotoğrafta mavi başlı bir kablo var. O Monitörün kablosu. Onu ekran kartının girişlerine taktım. Eğer anakarta takacak olsaydım üstteki beyaz ve gri boş girişler var, oraya takardım (gri olan VGA olduğu, ve monitörüm VGA girişli olduğundan gri olana takmam gerekirdi)
QQJnkv.jpg

Yani bende ki o gri yer gibi olan VGA girişi, ekran kartında da var. Ona takman lazım.

Oraya takılıysa yazılımsal sorun. dxdiag görmüyor olabilir, R7 performansında mı kullanıyorsun yoksa anakarttan mı anlaman zor değil. Hiçbir şey açılmaz anakarta bağlıysa.

edit: Bendeki gibi mavi olanı ekran kartına takabilmen için aracı bir şey gerekebilir. Eğer onu da takman gerekiyorsa, o olmadan takmasan iyi edersin
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Dostum laptop olduğunu belirttim öyle bağlama değil. Sistem arayüzden bağlama yani driver kurulu olduğu halde ıntel gözüküyor sistemde
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kod:
https://www.frmtr.com/guncel-driver-bios-firmware/3387082-biosdan-ekran-karti-ayarlari.html

Sorunundan pek anlamam ama bir bak derim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-08-2016 Saat: 20:14)NameLessWarrior Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Dostum laptop olduğunu belirttim öyle bağlama değil. Sistem arayüzden bağlama yani driver kurulu olduğu halde ıntel gözüküyor sistemde

7400'ü R7 olarak okumuşum pardon. Driverlar yüklü olsa da dxdiag görmeyebilir. Önemli olan ekran kartın kullanılıyor mu onu anlaman
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bir oyunu başlatırken sağ tık grafik istemciyle çalıştır oradan amd varsa onu işaretleyip aç nvidia için çözüm böyleydi denetim masasındanda ayarlayabiliyordun nvidianın amd hiç kullanmadım bilmiyorum..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
aygıt yöneticisinden ekran kartının adı yazıyor mu bir bak.Donanım pc tanımlıyor mu.Donanımsız driver bir işe yaramaz.bağlama dediğin eğer laptop varsa ekran kartı büyük ihtimal sağında solunda bir yerinde ekran bağlamak için vga girişi vardır.Şu var intel onboard büyük ihtimal onun ki olacaktır.sana harici ekran kartınınki lazım.Büyük ihtimal harici ekran kartın auto devreye giriyordur meraklanma tabi çalışıyorsa.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:iyib -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping