Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10tr Yi Nasıl Canlandırabiliriz ?
Merhaba Arkadaşlar bu konuyu açma gereği duydum.
Sizce 10tr Nasıl Canlanabilir ?
Daha Çok Gelişir ?
Bence Seo Arttırılması Gerek.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Seo, güzel. Peki hangi aramalarda seo desteği çıkacak? Kişinin konu içinde kullandığı şeyler önemli. Önce kullanıcı bilinçlendirilmeli. Konunun başında yazacağı 130 karakter çok önemli. Ama gel görün ki "merhaba" diye giriş yapılmaya başlandı konulara. Youtube sayfasıymış gibi.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Öneriniz Nedir ?
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-04-2016 Saat: 22:31)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Seo, güzel. Peki hangi aramalarda seo desteği çıkacak? Kişinin konu içinde kullandığı şeyler önemli. Önce kullanıcı bilinçlendirilmeli. Konunun başında yazacağı 130 karakter çok önemli. Ama gel görün ki "merhaba" diye giriş yapılmaya başlandı konulara. Youtube sayfasıymış gibi.

Pewdiepie özentileri/çakmalarının yaptığı en sevmediğim giriş şekli.

Bu arada etiket sistemi vardı bir aralar hala duruyorsa kullanılabilir (konu içi)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-04-2016 Saat: 22:36)Ripbyrustavi02 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-04-2016 Saat: 22:31)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Seo, güzel. Peki hangi aramalarda seo desteği çıkacak? Kişinin konu içinde kullandığı şeyler önemli. Önce kullanıcı bilinçlendirilmeli. Konunun başında yazacağı 130 karakter çok önemli. Ama gel görün ki "merhaba" diye giriş yapılmaya başlandı konulara. Youtube sayfasıymış gibi.

Pewdiepie özentileri/çakmalarının yaptığı en sevmediğim giriş şekli.

Bu arada etiket sistemi vardı bir aralar hala duruyorsa kullanılabilir (konu içi)

MyCode yaparız. display özelliği none olur. İçine konuyu açarken etiketleri yazarlar. Ama mesajlarda iptal edemezsin. Saçma sapan şeyler yazar. Tekrar ban yeriz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bazı "ücretsiz forum kurma" - "ücretsiz forum aç" gibi kelimelerde 1. sıradayız fakat artık eskisi gibi değil eskiden .com site açan kişi ünlü olur gibiydi şimdi her önüne gelen bir site açıyor biraz tutturmamız zor. Ama önerim forumda aktif olan bir ekip kurulmalı ama aktif olucak yani arada sırada değil her zamanda aktif olmayabilir yani robot değiliz sonuçta işimiz çıkabilir neyse sonra o ekipte grafikerinden tut denetleme ekibine kadar hepsi olucak ama bir ekip olucak forumda projeler gerçekleştirilebilirse biraz daha canlanabilir ama çok fazla canlanmaz gibime geliyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-04-2016 Saat: 22:46)Machate Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bazı "ücretsiz forum kurma" - "ücretsiz forum aç" gibi kelimelerde 1. sıradayız fakat artık eskisi gibi değil eskiden .com site açan kişi ünlü olur gibiydi şimdi her önüne gelen bir site açıyor biraz tutturmamız zor. Ama önerim forumda aktif olan bir ekip kurulmalı ama aktif olucak yani arada sırada değil her zamanda aktif olmayabilir yani robot değiliz sonuçta işimiz çıkabilir neyse sonra o ekipte grafikerinden tut denetleme ekibine kadar hepsi olucak ama bir ekip olucak forumda projeler gerçekleştirilebilirse biraz daha canlanabilir ama çok fazla canlanmaz gibime geliyor.

Eskiden tema ekipleri vardı kodlaya kodlaya gelişirdi etkilide bir sistemdi hatta bende öyle öğrendim öyle ekipler kurulabilir ayrıca 10tl.net ana teması çok bozuk duruyor responsive tema olursa daha çok üye çekebiliriz.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Foruma yeni katılmış birisi olarak söylüyorum.
Öncelikle biliyorsunuz ki orijinal lisanslı alan adları (.com, .net, .org, .biz, .info gibi ve benzeri...) ücretli olarak satılıyor. Bu durumdan da elbette memnun olmayanımız vardır. 10TL.Net'in de ücretsiz bir WSS (Web Servis Sağlayıcısı) olması ile de, pek çok kişiyi üzerimize çekebiliyoruz. Ancak, maalesef ki son zamanlarda forum kullanımı da büyük bir oranla düşüşe geçti ve artık forum kullanan sayısı da epeyce azaldı. ForumEXE, ShiftDelete, DonanımHaber gibi ve benzeri pek çok büyük forumda da aktif üye sayısı da düştü fakat onlar büyük forumlar olduğu için üye sayısının düşmesi, yöneticilerini pek fazla rahatsız etmiyor (olabilir). Bu nedenle de bizim forumu canlandırmak gibi bir amacımız değil, forum sistemini canlandırmamız ve meşhur etmemiz, yanı sıra forum sistemini eskisi gibi insanlara sevdirmemiz bizim başlıca vazifemiz oluyor. Yani öncelikli amacımız elbette ki, forum sistemine can katmak olacaktır diye düşünüyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-04-2016 Saat: 23:20)RedFox Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Foruma yeni katılmış birisi olarak söylüyorum.
Öncelikle biliyorsunuz ki orijinal lisanslı alan adları (.com, .net, .org, .biz, .info gibi ve benzeri...) ücretli olarak satılıyor. Bu durumdan da elbette memnun olmayanımız vardır. 10TL.Net'in de ücretsiz bir WSS (Web Servis Sağlayıcısı) olması ile de, pek çok kişiyi üzerimize çekebiliyoruz. Ancak, maalesef ki son zamanlarda forum kullanımı da büyük bir oranla düşüşe geçti ve artık forum kullanan sayısı da epeyce azaldı. ForumEXE, ShiftDelete, DonanımHaber gibi ve benzeri pek çok büyük forumda da aktif üye sayısı da düştü fakat onlar büyük forumlar olduğu için üye sayısının düşmesi, yöneticilerini pek fazla rahatsız etmiyor (olabilir). Bu nedenle de bizim forumu canlandırmak gibi bir amacımız değil, forum sistemini canlandırmamız ve meşhur etmemiz, yanı sıra forum sistemini eskisi gibi insanlara sevdirmemiz bizim başlıca vazifemiz oluyor. Yani öncelikli amacımız elbette ki, forum sistemine can katmak olacaktır diye düşünüyorum.

Bir insanın facebook sayfası açmak, twitter hesabı oluşturmak, instagram fenomeni olmak, youtube üzerine içerik üretmek gibi kolay yolları var iken bu çok zor. Kodlama derslerinin sosyal medya ortamında ne kadar düşük hit aldığını da görebiliyoruz. Dediğiniz için kurnazlık lazım. Benim aklımda var bir şeyler. Hayırlısı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Birçok yolu var bunun, en başta kullanıcıların her konuda bilinçlendirilmesi gerekiyor :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
10tl.net 10tr.net yine çağa ayak uydurmada geç kalıyor.Eskiden forum açmak isteyen çok olduğu için rahat kullanıcı çekebiliyorduk.Şimdi işler daha zor eskiden ayda atıyorum 200 kişi ise şimdi nerdeyse 20 belki daha aşağı bunları sadece çekebilse bunlar destekten yardım istese aktiflik artar.Bunun için önce 10tl.net daha düzgün görünüş ihtiyacı var.Desteğinde ona uygun düzgün temaya.Buraya cep telefonuyla girmek iskence bu yüzden tema mobil uyumlu olmalı.Google 10tl.net zaten sevmiyor warezci diye mobil uyumlulukta yok aramada niye çıkarsın google hiç bir şeyin düzgün değil diyor.Güven sağlamak arama motorları değil kullanıcı bakımındanda şahsım adına güven sağlamıyor.8 yıllık sistem olmuş markalaşmak değerinde hiç bir şey yok.Onu geçtim kendi maskotu bile yok.Daha bir sürü sebep sayarım da bunlar yeterlidir herhalde.En önemlisi bakarsan bağ bakmazsan dağ olur.Sizden çok @admin nikli adminin bişeyler yapması lazım.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2024 => 10TL'de 14 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
adminin şu anda aktiflikleri iyi yeni sürüme geçiyoruz :))
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(21-04-2016 Saat: 14:51)AvanT2 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: adminin şu anda aktiflikleri iyi yeni sürüme geçiyoruz :))

1.) Yeni Sürümü kullanacak insan yok
2.) Yeni sürüme geçtik dediğinde "eskisinde ne değişiklik vardı ki?" diyecek bir kitleyi getirmeyi amaçlıyoruz
--------------------------------------------------------------------------------------------

Biz bu forumu toparlayabildiğimiz kadar toparladık. Gerisi bizi bile bazen aşıyor ki yapıyoruz bir şeyler. En azından çabamız var. Karşılığı yetki falan, ne bileyim bir anlamı yok. Yetki - görev benim için işimi kolaylaştırmak. Yapacağımı geri plana atmamı sağlamıyor. Daha hızlı olmasını sağlıyor. Emeğinizin karşılığı yetki değil, emeğinizin karşılığı insanların gelip buraya dahil olması. Sonra herkes der tabii bana "... oldun neden hala ... ile uğraşıyorsun" diye. Mesele yetki değil ki. Biz nereden başlayıp ne yapacağımızı bilmiyoruz.

Önce içimizdekilerin yanlış bakış açısını mı düzeltelim, dışarıdaki önyargıyı mı kaldıralım, sıraya sokmakta, sorunları öne itelemekte problem yok. Zaten sorunlar öne itelense, çözülecek. Biz sorunun ne olduğunu da daha bilmiyoruz. Seo bir düşünce hepimizin kafasındaki, işe yaramaz ise ne olacak? Kesin ve net bir cevabımız yok ki. İnsanlar forumlardan uzaklaştı diyoruz, sebep diyoruz, genel ihtimal-i şeyler sunuyoruz. Çünkü bunların cevabı yok. Ben derim sosyal medya revaşta ve kolay geliyor, öbürü der para kazanmak istiyor. Hepimiz haklıyız şu an. Birisi haksız olmazsa da yanlış düşünceden doğruya çıkamayacağız gibi duruyor.

Özet ile destek.10tl.net için yapılabilecek şeyler yapıldı. Daha yapacak çok şey var, ama bırakın geride kalsın. Sıra 10tr.net'de.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Geri dönüşten sonra size bir şey önereyim dedim.

İlk olarak temanın değiştirilmesi gerekiyor.

Birde insanlar şundan bıkıyor şimdi siteyi kuruyor fakat .com da ki geliştiği gibi gelişmiyor... Üye az oluyor.

Destekteki üye artarsa diğer 10tl.net lerede kayıt olma artar.

Destekte yarışmalar düzenlenmiyor.... Yarışma eğlence gerek.

Örnek: Mybb bilgini yarışması

Yarışmanın içeriği de şöyle olabilir:

Bir üye soru soranlara yardım eder. Destek verir yani. Verdiği konuların linkinide yarışma konusuna atar. En çok yardım eden kazanır ve sonunda haftanın üyesiyle ödüllendirilir.

Bu sadece yarışma örneğiydi biraz daya üye çekmemiz gerek...
Öyle insanlar vardır ki sadece fikirleri bile yepyeni ağaçların fidanlarını eker.

#MustafaKemalAtatürk(1881-193∞)

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Webfast.10tr.net - Dev Paylaşım Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping