Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDP Barajı Aşar Mı? Sorusuna Nedenli Bir Cevap - Bu Bir Haberdir, Siyaset Değil
Star 
Merhaba Arkadaşlar, Her Ne Kadar 13 Yaşında Küçük Birisi Olsam da 7, 8 Yaşlarımdan Beri Haberleri Çok Severim, Bende Haber Yazmak İsterim. Şimdi Bu Soru Çok Tartışılıyor. Hangi Soru Diyorsanız Konu Başlığına Bakabilirsiniz. Ben Bu Sorunun Cevabını Nedenleriyle Açıklayacağım Sonra Anketlere Göre Kıyaslayacağım. Şimdi Habere Başlayalım.

Sual: HDP Barajı Açar Mı?

Yanıt: Evet HDP Barajı Açar.

Sual: Neden Aşar?

Yanıt: Aşar Çünkü, AKP'den Hoşlanmayan Seçmenlerin %15 Oranındaki Bir Kısmı, HDP'ye Verilen Oyların AKP'ye Gitmemesi İçin Oylarını HDP'ye Veriyor. Yani HDP'nin %10'luk Barajı Açması İçin Çalışıyor. Ayrıca HDP'li Seçmenler Gitgide Artmakta Bunun Nedeni HDP Son Yıllardaki Gelişmeleriyle Oyları Kendine Çekmekte.

Sual: Az Önce "Oyların AKP'ye Gitmemesi İçin" Dediniz. Burada AKP'nin Bu Seçimde En Çok Oyu Alacağını Nerden Biliyorsunuz?

Yanıt: Resmi Anketler ve Diğer Anketlerde AKP'yi Hep En Başta Görüyorum.

Sual: Madem Öyle, Peki HDP Barajı Aşarsa Bir Şey Değişir Mi?

Yanıt: Tabiki Evet. Bunu Sormanızda ki Mantığı Anlamadım. Sadece HDP Değil, Diğer Partilerin %10 Barajını Aşmalarıda Bazı Şeyleri Değiştirir. Örneğin HDP Barajı Aşarsa AKP'nin İktidar Olma Yolunun Önüne Engeller Gelir. Yani MHP ve CHP'den Başka Herhangi Bir Parti %10 Barajını Aşarsa Değişiklikler Olur.

Sual: Siz Oyunuzu Kime Verirdiniz?

Yanıt: Ben Oyumu En Demokrat, En Dürüst ve En Doğru Partiye Verirdim.

Sual: Haberi Bitirmeden Son Birkaç Soru Sorabilir Miyim?

Yanıt: Tamam, Sorun.

Sual: HDP'den Başka Bir Partinin Barajı Açması Mümkün Mü?

Yanıt: Evet Çünkü Anketlere Göre SP'de Büyük Bir İlerleme Var. Bu Yüzden Bu Seçimde SP'de Barajı Açma Şansına Sahip.

Sual: Anket Sonuçlarını Görebilir Miyim?

Yanıt: Tabiki Şuan En Güncel Anket Sonucu Aşağıdaki Gibidir.

(IMC TV ve HaberTurk'ten Alıntıdır.)
genel-secim.jpg

Sual: Anket Sonuçlarına Göre HDP Barajı Geçmiş. Artık Aklımda Bir Soru Yok. Haberi Bitirebilirsiniz.

Yanıt: Tamam. Evet Haberimizi Okuyan Herkese Teşekkürlerimi Sunarım. Aynı Zamanda D10 Üyelerinin Seçimlere Katılabilecek Yaşa Gelmiş Olanlarına Şunu Öylemek İsterim, "Seçime Daha Çok Var, Siz Düşünün, En İyi Parti Ortaya Çıkacaktır. Ona Oyunuzu Verirsiniz."

İyi Günler

Evet Arkadaşlar Haberimi Burada Bitiriyorum.

NOT: Sitemizin Kuralları Arasında Olan "1) Forumumuz Saygı Sevgi Çercevesinde İlerlemektedir.Herhangi Bir Siyasi Progranda Yapılması Yasaktır.Üçüncü Şahışları Hakaret Eden Konular Açılması Yasaktır.Böyle Durumlar Yönetime Bildirin Gereken Yapılır." Kuralına Uymadığımı Söyleyemezsiniz. Çünkü Ben Siyaset Yapmıyorum, Sadece HDP Barajı Geçer Mi? Sorusuna Cevap Veriyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İnternette Yapılan Anketlere inanmayın CCleaner İle Temizle Modem Res At = +1 Oy Verme Hakkı 

Asla HDP Düşmanı Değilim Tabiki Siyasette Yapmıyorum Sadece Bu İstatistiğin kensinlikle doğru olmayacağını söylüyorum 
İyi Forumlar... 

Bütün Partilere Gönülden Başarı Dileklerimi Sunarım İnşallah Gelen Ülkemize Yararlı Olur .
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-04-2015 Saat: 16:49)#Pirate Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İnternette Yapılan Anketlere inanmayın CCleaner İle Temizle Modem Res At = +1 Oy Verme Hakkı 

Asla HDP Düşmanı Değilim Tabiki Siyasette Yapmıyorum Sadece Bu İstatistiğin kensinlikle doğru olmayacağını söylüyorum 
İyi Forumlar... 

Bütün Partilere Gönülden Başarı Dileklerimi Sunarım İnşallah Gelen Ülkemize Yararlı Olur .
Dediğinizde Haklısınız. Ama zaten tüm halk ankete katılmıyor. İnterneti olmayanlar veya anketleri önemsemeyenler oy kullanmıyor anketlerde. Ayrıca zaten ben haberi anketin üstünde durarak değil siyaset adamlarının konuşmalarına dayalı olarak yazdım :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Git ders çalış ya :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sınıf 1.liği Okul 1.liği İlçe 2.liği İl 4.lüğü ve Ülke 19.luğu Bana yetiyor :) Ders zaten çalışıyorum yani :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Gercekten cok guzel hazirlamissin. Eline saglik. Bence sen bu isi devam ettir. Ben cok begendim.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-04-2015 Saat: 19:11)Yurisa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Gercekten cok guzel hazirlamissin. Eline saglik. Bence sen bu isi devam ettir. Ben cok begendim.

Sağol Abi :) Madem Öyle Diyosun Devam Ederiz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Lightbulb 
aşar mı bilmem ama aşamazsa doğu bölgesi karışacak.konu siyaset içeriyor konuda tartışma olursa direkt görevliler kapatsın
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aynen Doğru Diyosunuz Karanlık Adminim :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Burda soruları kim soruyor, cevapları kim veriyor anlamadım ben ?
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
L34DRİ Sorularıda ben sordum cevaplarıda ben verdim. Sanki röportaj mış gibi gözüksün diye. Röportaj insanı sıkmaz :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Açıkçası anket ile olacak iş değil. Bakınız..

GENAR GENEL SEÇİMLER 2015 NİSAN ANKETİ

GENAR Genel Müdürü İhsan Aktaş'ın açıkladığı Nisan ayı seçim anketine göre AK Parti 290 ile 300 arasında milletvekili çıkaracak. GENAR'ın Türkiye genelinde 5 bin denek ile yaptıkları seçim anketinin sonuçları şöyle;

GENAR-NISAN-ANKET.jpg

-AK Parti'nin oyu yüzde 47,
-CHP'nin oyu yüzde 24,
-MHP'nin yüzde 15 ve
-HDP'nin de oyu yüzde 9 görünüyor.
-Saadet Partisi'nin BBP ile ittifakından önce yapılan anket sonuçlarında yüzde 1,2 idi.
-Diğer partiler için oy dağılımı ise yüzde 3,8 olarak görünüyor. 

DENGE GENEL SEÇİMLER SON ANKETİ

Denge Araştırma'nın en son yaptığı anket sonuçlarına göre AK Parti'nin oyu yüzde 45'in de üstünde çıkacak. HDP ise Denge araştırmasına göre barajı geçemeyecek. Nisan ayı anket sonuçları şöyle;
DENGE-NISAN-ANKET.jpg

AK Parti yüzde 47 oy olacak
CHP yüzde 26 oranında
MHP yüzde 14.6
HDP yüzde 8.8 ile baraj altında kalacak 

MAK DANIŞMANLIK GENEL SEÇİM 2015 ANKETİ

MAK Danışmanlık tarafından yapılan ankette, seçmenlere "Yarın seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?" sorusunun yanıtı AK Parti'yi zirveye taşırken HDP'yi kıl payı sınırda bıraktı. İşte MAK danışmanlığın Nisan ayında yayınladığı son anketteki veriler;

-AK Parti yüzde 45,15 ile ilk sırada
-CHP yüzde 24,9 ile ikinci sırada,
-MHP yüzde 15,25 ile üçüncü sırada,
-HDP yüzde 9,15 ile dördüncü sırada yer aldı. 

GEZİCİ NİSAN AYI ANKETİ SONUÇLARI

Gezici Araştırma şirketi Nisan ayının son günlerinde yaptığı 2015 genel seçimlere ilişkin anket sonuçlarını yayımlandı. Anket 20 – 26 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde, 36 ilinde toplam 4.860 katılımcıyla yapıldı.Firma araştırmanın hata payının güven aralığı sınırları içerisinde % 1,5 olduğunu kaydetti.
GEZICI-NISAN-ANKET.jpg

AK Parti 38.1
CHP yüzde 28.5
MHP yüzde 18.0
HDP yüzde 11.0
Milli İttifak (SP ve BBP) 4.1
Diğerleri 0.3 

METROPOLL SON ANKET SONUÇLARI

Metropoll'e göre AK Parti son 7 ayda 8 puan oy kaybetti. Metropoll'ün Nisan ayı verilerinde partilerin oy oranları şöyle;
METRO-NISAN-ANKET.jpg

AK Parti yüzde 41 bandına geriledi
CHP oyları emekliye 2 maaş ikramiye vaadi sebebiyle 'yüzde 27.7'ye yükseldi.
MHP'nin oyunun yüzde 17.7'den 17.4'e indi.
HDP ise yüzde 10.4'e çıktı. 

SONAR'DA SON ANKET SONUCUNU BUGÜN AÇIKLADI

Seçimin kaderini, MHP ve HDP'nin ne oranda oy arttıracaklarının belirleyeceğini söyleyen Hakan Bayrakçı, "HDP barajı geçerse AK Parti tek başına iktidara gelemez dedi.
SONAR-NISAN-ANKET.jpg

İşte SONAR'a göre sonuçlar

AKP 43.0
CHP 26.1
MHP 17.2
HDP 9.6
SP 1.8
VATAN 1.6
Diğer 0.7
Ak Parti Nisan seçim anketlerinde nasıl bir oy oranı değişimine uğradı.
AKPARTI2015.jpg

Alıntıdır..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Haklısınız Edward Hocam :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App