Girici Web Proxy: Ücretsiz Open Source Web Proxy Yazılımı
     
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgi/Tartışma: Sosyal Medya Uygulamalarının artıları eksileri
#1
Bizim forumumuza baktım, Sosyal Medya diye bir forum/grup olmadığını gördüm ve açtım birtane.
Şuanda alt kategorileri yok, ancak ilerde olabilir ve ilgili bazı şeyleri buraya taşıyabiliriz. Mesela youtube bunun altına taşınabilir.

Bu yazıyla da, Sosyal Medya forumunun ilk yazısını yazmış oluyorum.

Sorum şu: Sosyal Medya uygulamalarının sizce artıları eksileri nelerdir ? Gerek teknik olarak gerekse kullanım/sosyal olarak yazabilirsiniz.

Aklıma gelen belli başlı sosyal medyaları buraya listeleyim, siz de ekleyebilirsiniz, sonra da bunlarla ilgili bildiğiniz güzel/kötü v.b tüm yönlerini yazabilirseniz iyi olur..
En çok nelerini beğeniyorsunuz? Elbette başta video yayınlama/çekme var, ancak, başka neler var? ya da videonun nesi, hangi özelliği hoşunuza gidiyor?

- Youtube
- Twitter
- Instagram
- Tiktok
- Facebook
- Linkedin
- Telegram (aslında mesajlaşma, ama büyük grupları var)
- Whatsap (mesajlaşma, bence sosyal medya sayılmaz)
- Reddit
- Forums
- Discord


Belli başlılarını yazdım.. siz de önerebilirsiniz.
----------------
"Ana prensibimiz insana saygı" dedik, kimileri bunu yanlış anladı, sürekli tepemize çıktı. 
Bundan sonra ana prensibim: "isteyen istediği yere gitsin". Forumda sürekli negatif enerji yayanları, hakaret edenleri ya da hakaretimsi yazanları dahi banlayacağım. Forumda etkileşim azalacakmış umuruda değil. Yıllarca negatif enerjili insanlara katlandığım yeter.. 

Sonra duymadım, bilmiyordum yok.. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
10tl.net Geneli (Forum açma v.b.) Kurallar: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=25433

twitter.png https://twitter.com/10tlnet
discord.png https://discord.gg/fUC7A2W
email.png  info (at.) 10tl.net
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Rutin
#2
Elbette Youtube, sunduğu çeşitlilik bakımından ilk sırada yer alır. Whatsapp dışında -ki TSK içerisinde bile her türlü haberleşme Whatsapp üzerinden yapılıyor- kalan platformların benim gözümde bir değeri ya da önemi bulunmamakta. Linkedin bence sosyal medya platformu değil. Tamamı ile iş odaklı bir düzende, diğer sosyal medya platformlarına göre daha kurumsal bir ortam.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#3
sosyal medyanın genel tanımı ne bilmiyorum ama tiktok ve youtube sosyal medya değil. yorum kısmı, özellikle youtube'un kısıtlı. evet herkes video çekip paylaşabilir ancak ürettiğiniz içeriğin belli bir kalitede olması gerekiyor. youtube ve tiktokun iki temel farkı youtube'da arama yaparak birçok işinize yarayacak tutorial vb. şeyleri bulabilmeniz. bunun dışında ikisi de çok gizemli bir algoritmayla çalışan ana sayfanıza düşen içeriklerle izletiyor kendini. herhangi sıradan bir insanın yapamayacağı bir şey. facebook, instagram gibi kişisel profillere sahip olabileceğiniz platformlara sosyal medya derim ben. reddit bunların arasında kalıyor çünkü sıradan insan bile kolay bir biçimde ilgi duyduğu bir alanda içerik üretebilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#4
İnsanlar kolay olanı seçiyorlar, tüm olay bu. Sosyal medyanın forum sitelerinden farkı olduğunu düşünmüyorum. iki platformda da profil, mesajlaşma, grup kurma, video ve fotoğraf paylaşma, etiket sistemi ve bazı eklentilerle de olsa beğeni gibi tepki çeşitleri bulunuyor. Fakat tek ve oldukça etkili olan fark kullanım kolaylığı, forumda bu saydıklarımı yapabilmek için onlarca dakikanızı harcarken instagram veya facebook gibi uygulamalarda tek tıkla paylaşım yapabiliyorsunuz veya dilediğiniz şeye erişebiliyorsunuz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#5
Ben biraz siyasi açıdan yaklaşayım olaya, o noktasına hakim olduğum için böyle bir yorum yapmam doğru olur.

Örgüt hesabımızı yönetiyorum. Facebook ve Instagram pek kolay etkileşim alabileceğimiz noktalar olmuyor. Facebook zaten zoraki ilerliyor, sadece üyelerimizin etkileşimi oluyor ve instagram için reels büyük nimet. reels dışında reklam&gt gibi yöntemler kullanmazsak orası da ilerlemiyor.

Twitter ise bambaşka bir mevzu. Gündemi takip ettiğimizde her zaman etkileşim alıyor, kendimizi ilerletebiliyoruz. O açıdan tivitıra bir artı basabilirim.

YouTube bence bir sosyal medya platformundan çok, bir arşiv sitesi gibi. keza wp ve telegram da aynısının laciverti, sosyal medya sayılmaları için yeterli nitelikleri yok.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping