Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Yardim Talebi] Bir text'i doğrulayıp geçme
Merhabalar, acil olarak yazıyorum. HTML/CSS sayfada karşıdaki kişi texte yazı yazacak ve gönder butonuna bastığında başka sayfaya yönlendirilecek. Fakat yazdığı şeyin tek doğru cevabı olacak bunu nasıl yapabilirim acilen yazabilir misinz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
oFIlCL
kısacası böyle olacak ama o yazılan yere benim söylediğim şey yazılacak doğru olduğu zaman gönder butonu çalışmalı
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Üst yorumda düzenleme butonu yoktu, tekrar güncelliyorum resmi

oFIlCL.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Merhaba;
CSS kullanılarak bahsettiğiniz şekilde iş yapmak mümkün ancak uygun değil, bir programlama ile desteklenmesi güvenli yapacaktır. CSS ile yapılırsa kullanıcılar öğeyi denetle kısmından değiştirerek butona rahatlıkla tıklayabilirler.

CSS ile yapmak istenirse attribute ile kutucuk içerisine yazılması gereken değer seçilerek buton görünür yapılabilir. Ancak dediğim gibi güvenli değil. CSS üzerine tam hakim değilim. @mehmetext
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Merhaba,

Javascript ile textarea içerisindeki değeri okuyup, if else döngüsü ile butonu aktif hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki kaynakları bırakıyorum size;

Kod:
https://www.tasarimkodlama.com/web-tasarimi/javascript-programlama/javascript-textbox-degerini-alma/

Kod:
https://hakantasan.com/index/makaleler/88/javascript-ile-form-doldugunda-submit-butonunu-aktiflestirmek/

NOT:
Buradaki bilgi herhangi bir güvenlik içermemektedir. Basit işlemler için kullanılabilir. Captcha gibi güvenlik doğrulaması için oluşturulacak sistemlerde php kullanınız!
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yerinde olsaydım php yapardım sorular değişken bile olabilir.
Html ile form oluşturulup php arkaplan yapılabilir. İstersen basit bir örnek yaparım.
Veritabanıylada olabilir yada veritabansız yapılabilir.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
hallettim arkadaşlar teşekkürler
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu işi şöyle yapabilirsin bir form çalıştırırsın method olarak postu seçersen php ile $cevap = $_POST['cevap']; şeklinde bir değişkene atayıp if ($cevap == 'istedigincevap' ) {
} gibi bir cevap döndürürsün. Javascript ile kullanıcı f12ye basarak consoledan işini halledip geçer. Javascript önermem.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bunun en sağlıklı yöntemi phyton/php ile olur. Malum öğeyi denetle ile bir çok engel aşılabilir.
if sorgusu ile bu karşılaştırmaları yapabilirsin. query kullanarakta gönder butonunuda aktif/pasif yapabilirsin.Araştır takıldığın yerde kodu yaz buraya derlerim ben.
“Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün,
şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır !"
Hz. Ali (r.a)

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Özgün Forum - Güncel Paylaşım Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform