Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elazığ'da 6.8 Büyüklüğünde Deprem
Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Malatya, Tunceli, Diyarbakır gibi çevre illerde de şiddetli bir şekilde hissedildi.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah' tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileriz.
Geçmiş olsun. Allah tekrar yaşatmasın.
1
1
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Aisha* , NextWorld , kaRanLık-61 , BizeHerYer61
6.5 , fazla fark ettirmese de köyler büyük sıkıntı diyorlar.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
6.5 çok ciddi hissedilen bir seviyedir. Geçmiş olsun yaşayanlara...
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Aisha*
Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımızında hızlı bir şekilde iyileşmesini diliyorum. İnşallah rakamlarda fazla yükselmez.

Aslında bu olayı zamanında okuduğum bir makaleden yola çıkarak anlatmaya çalışacağım (şuan da bulamıyorum).

"Doğuda (yıkıcı) deprem olmadan Marmara'da deprem olmaz. Bununda buna dayandırıldığını biliyorum.
https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/prof-dr-ozener-anadolu-plakasi-her-sene-2-5-santimetre-batiya-dogru-kayiyor/1596031

Türkiye üzerinde fay hatlarının belirgin bir şekilde birleştiği yerler gözle görülüyor. (kuzey anadolu fay hattı bu Marmara Ereğlisi diyebileceğimiz yerden başlayıp devam ediyor. ve tunceli kısmında doğu anadolu fayı ile birleştiği görülüyor.)
2562319_810x458.jpg

Marmara'da gerçekleşen büyük depremlerin arkasındaki depremlere baktığımızda da, hep bunun doğudan başladığını görüyoruz.

27 Haziran 1998 - Adana Ceyhan depremi (doğu anadolu fayı)
17 Ağustos 1999 - Gölcük
12 Kasım 1999 - Düzce

Marmara dışı depremlere baktığımızda da yüksek depremlerin önce doğu sonra batı olarak gittiğini görüyoruz. Bu teoriyi nasıl doğrular bilmiyorum.

Örneğin 1966 varto depremi ve 1967 Sakarya depremi. gibi.

Ve beklenen büyük Marmara depreminin de tüm uzmanların dediği gibi doğudan kırılmaya başlaması ve batıya doğru hareket ile deprem ve depremler olmasını bekliyorlar.
https://www.star.com.tr/guncel/istanbul-icin-deprem-senaryosu-kuzey-anadolu-fayinda-dogudan-batiya-dogru-sirasiyla-75-74-ve-72-buyuklugunde-depremler-bekleniyor-haber-1467764/

Bunlar sadece benim "düşüncelerim" felaket tellallığı yapmıyorum. Tanrı Marmara'yı korusun.
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Aisha*
Tokat'ta öğrenim görüyorum. Oldukça şiddetli bir sarsıntıydı. Deprem sanırım 40 saniye sürmüş ben bunun yaklaşık 10 saniyesini canlı olarak hissettim. Elazığ ile aramızda o kadar mesafe olmasına rağmen ben bu denli hissettiysem kim bilir oradakiler nasıl hissetmiştir. Vefat edenlere Allah rahmet eylesin, daha fazla kayıp olmadan toparlanabilir inşallah.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Rize'de yaşıyorum bizde hissettik.
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(25-01-2020 Saat: 04:11)Hoffa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımızında hızlı bir şekilde iyileşmesini diliyorum. İnşallah rakamlarda fazla yükselmez.

Aslında bu olayı zamanında okuduğum bir makaleden yola çıkarak anlatmaya çalışacağım (şuan da bulamıyorum).

"Doğuda (yıkıcı) deprem olmadan Marmara'da deprem olmaz. Bununda buna dayandırıldığını biliyorum.
https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/prof-dr-ozener-anadolu-plakasi-her-sene-2-5-santimetre-batiya-dogru-kayiyor/1596031

Türkiye üzerinde fay hatlarının belirgin bir şekilde birleştiği yerler gözle görülüyor. (kuzey anadolu fay hattı bu Marmara Ereğlisi diyebileceğimiz yerden başlayıp devam ediyor. ve tunceli kısmında doğu anadolu fayı ile birleştiği görülüyor.)
2562319_810x458.jpg

Marmara'da gerçekleşen büyük depremlerin arkasındaki depremlere baktığımızda da, hep bunun doğudan başladığını görüyoruz.

27 Haziran 1998 - Adana Ceyhan depremi (doğu anadolu fayı)
17 Ağustos 1999 - Gölcük
12 Kasım 1999 - Düzce

Marmara dışı depremlere baktığımızda da yüksek depremlerin önce doğu sonra batı olarak gittiğini görüyoruz. Bu teoriyi nasıl doğrular bilmiyorum.

Örneğin 1966 varto depremi ve 1967 Sakarya depremi. gibi.

Ve beklenen büyük Marmara depreminin de tüm uzmanların dediği gibi doğudan kırılmaya başlaması ve batıya doğru hareket ile deprem ve depremler olmasını bekliyorlar.
https://www.star.com.tr/guncel/istanbul-icin-deprem-senaryosu-kuzey-anadolu-fayinda-dogudan-batiya-dogru-sirasiyla-75-74-ve-72-buyuklugunde-depremler-bekleniyor-haber-1467764/

Bunlar sadece benim "düşüncelerim" felaket tellallığı yapmıyorum. Tanrı Marmara'yı korusun.

03:57:43 3.9 3 silivri aciklari-istanbul
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:dest -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping