Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KeyifsizM Derin Bilgi Ütopyası Yeniden Sizlerle...
gOo9G2.png

Derin bilgi ütopyası tekrar açılıyor, Keyifsizm kurallarında bir takım değişiklere gittik, Küfrün hiçbir şekilde teşvik edilemez olduğunu benimseyip seviyeli bir forum ortamı oluşturma gayretini hedefledik.

Forum'u 15 yaş ve üstü kişiler için erişilebilir olmasını istedik, bu sebeple yönetici aktivasyonlu sistemi etkinleştirdik.

Bilgi kirliliğinin ve gereksiz içeriklerin yer almaması, üslubun uygun şekilde devam etmesi ve istikrarın bozulmaması için yaş kısıtlamasına gittik.

Karar mevcut üyeleri etkilemeyecek olup 15 yaş altı üyeler moderatör onaylı yorum yazabileceksiniz.

Forumda yazım ve imla kurallarına önem gösteriyoruz, elbette kimse dil bilgisi uzmanlığı istemiyor, kullanıcılar kendi bilgisi dahilinde azami ölçüde dikkat ederek gönderi yapmalıdırlar.

Forum'a yeni katılacak kullanıcılar bir süre beklemek zorundalar zira üyelikler kontrollü şekilde aktifleştirilmektedir. Üyeliklerin aktif edilme sürecinde moderasyon onaylı yorumlar yapabilirsiniz. Üye olmayı hak eden kullanıcılar aynı şekilde üslubuna dikkat etmelidir, olumsuzluk durumunda tartışmaya açılmaksızın üyelikler pasif edilir.

Kurallarla ilgili daha fazla bilgi forumda yer almaktadır.

Gelelim yapacaklarımıza; Forumun işleyiş durumunda da değişikliklere gittik, Açılan konularda iki birey arasında sohbet edilmesi yasaktır, Her birey Konu/Terim hakkında kendi fikirlerini beyan edecektir. Sohbet bölümü/Forumu haricinde karşılıklı konuşmalar forum düzeni ve içerik kalitesi için kabul edilmemektedir.

Forumdaki yöneticiler devam etmek istiyorlarsa görüşlerini buradan beyan edebilirler, önümüzdeki süreçlere göre daha fazla yönetici alabiliriz.

Forum ticari kaygı amacı gütmemekte olup herkese açık bir kaynak oluşturmayı hedeflemektedir.

Herkesi ütopyamıza bekliyoruz...

*Yaş kısıtlaması hakkında görüşlerinizi  de beklemedeyiz...
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu forumu sizmi devraldınız ?
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Temada çok fazla resim var.

Taifun
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Evet, ben devraldım. Temadaki resim ilk yüklemede bir kaç saniye bekletebilir, sonraki çalışmalarda sorun çıkmayacaktır.
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kimden devraldınız ben hatırlamıyorum? Çünkü forumun sahibi olarak birine devrettiğimi hatırlamıyorum ve projeyi sonlandırmıştık.
@berartdmr devrettiyse sıkıntı yok.
AromaticCoolInexpectatumpleco-size_restricted.gif
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(11-08-2019 Saat: 03:46)Ausgleicher Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kimden devraldınız ben hatırlamıyorum?  Çünkü forumun sahibi olarak birine devrettiğimi hatırlamıyorum ve projeyi sonlandırmıştık.
@berartdmr devrettiyse sıkıntı yok.
Hayır ben devretmedim. Senden habersiz böyle bir şey yapmam zaten. Kimden devraldınız acaba?
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Forum sitesi kapanmıştı, parasını ödeyerek yeniden açtırdım. Sizin için sorun olacaksa siteyi sıfırlayıp tekrar başlatayım? Ancak dediğim gibi site kapanmıştı. 10tl.net üzerinde aktiflik yaratmak için bir şeyler yapmak istiyoruz...

//Bayramınız mübarek olsun...
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
15 Yaş altı olayına çok değinmişsiniz ki bu zamanda forumlarda insan 9 yaş çocuk bile istiyor bence yaş olayından vazgeçmelisiniz.

Başarılar
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
benim açımdan hiçbir sorun yok birkaç kendi yazdığım konu var onları sildiğiniz takdirde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz tabi @berartdmr için de sıkıntı yoksa hayırlı olsun fakat konudan bağımsız ek bir şey söylemek istiyorum izninizle

- @admin benim için her ne kadar sorun olmasa da başka birilerinin sitelerinin sahibine haber verilmeden devredilmesi kadar saygısız, saçma bir sistem görmedim. Buradaki birçok forum birbirinin kopyası olduğu için bunu sorun görmüyor olabilirsiniz ama gördüğünüz üzere hepsi öyle koftiden siteler olmuyor. Belli ki  sitenin sahipleri projeyle ilgisini kesmiş, bir daha ilgilenmeyecek ve siz bu sistemin sahibi olarak istediğiniz siteyi istediğiniz kişiye devretme hakkını kendinizde görüyorsunuz fakat bu düpedüz emeğe küfür etmek oluyor. O zaman Mark'ta önceden güzel, aktif bir sayfa olan ama daha sonra kapanan bir Instagram sayfasını sahibine haber vermeden başkasına devretsin. Böyle bir şey görmedim ben hayatımda, sistem derhal düzeltilmeli.

Eğer bir forum devredilecekse onu sistemin sahibi değil forumun sahibi devretmeli.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Evet evet 15 yaş, insan bulabilirsen şükret...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben eski bir adminiyim sitenin. Hatta şuan da öyleyim. Fakat ben hiç razı değilim. Çünkü o kadar emek verdik, bir adı var onun. Yeni bir isimle açacaksan aç fakat Keyifsizm olmaz. Bir de direkt olarak temayı almış eline. Benim emeklerim böyle hiçe sayılarak izinsiz bir şekilde neden devderiliyor ki? Bu ne saçma bir şey böyle?
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Ausgleicher
(11-08-2019 Saat: 17:06)mehmetext Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben eski bir adminiyim sitenin. Hatta şuan da öyleyim. Fakat ben hiç razı değilim. Çünkü o kadar emek verdik, bir adı var onun. Yeni bir isimle açacaksan aç fakat Keyifsizm olmaz. Bir de direkt olarak temayı almış eline. Benim emeklerim böyle hiçe sayılarak izinsiz bir şekilde neden devderiliyor ki? Bu ne saçma bir şey böyle?

Kesinlikle bize sorulmalıydı
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: mehmetext
Gün geçmiyor ki sorunumuz bitsin Allah'ım ya
Realde uğraşıyoruz tamam anladık ama burada neden uğraşıyoruz artık uzak kaldım neden hala beni buluyor, bi bitin artık :(
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hadi herşeyi geçtik, ödenen para forum sahiplerine gitmiyor mu?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
10tl'ye hoş geldiniz beyler. Bu şaşkınlık neden?

Bizim burada olmamamızın bir sebebi var...
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: berartdmr
(11-08-2019 Saat: 15:51)Ausgleicher Nickli Kullanıcıdan Alıntı: benim açımdan hiçbir sorun yok birkaç kendi yazdığım konu var onları sildiğiniz takdirde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz tabi @berartdmr için de sıkıntı yoksa hayırlı olsun fakat konudan bağımsız ek bir şey söylemek istiyorum izninizle

- @admin benim için her ne kadar sorun olmasa da başka birilerinin sitelerinin sahibine haber verilmeden devredilmesi kadar saygısız, saçma bir sistem görmedim. Buradaki birçok forum birbirinin kopyası olduğu için bunu sorun görmüyor olabilirsiniz ama gördüğünüz üzere hepsi öyle koftiden siteler olmuyor. Belli ki  sitenin sahipleri projeyle ilgisini kesmiş, bir daha ilgilenmeyecek ve siz bu sistemin sahibi olarak istediğiniz siteyi istediğiniz kişiye devretme hakkını kendinizde görüyorsunuz fakat bu düpedüz emeğe küfür etmek oluyor. O zaman Mark'ta önceden güzel, aktif bir sayfa olan ama daha sonra kapanan bir Instagram sayfasını sahibine haber vermeden başkasına devretsin. Böyle bir şey görmedim ben hayatımda, sistem derhal düzeltilmeli.

Eğer bir forum devredilecekse onu sistemin sahibi değil forumun sahibi devretmeli.

(11-08-2019 Saat: 17:06)mehmetext Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben eski bir adminiyim sitenin. Hatta şuan da öyleyim. Fakat ben hiç razı değilim. Çünkü o kadar emek verdik, bir adı var onun. Yeni bir isimle açacaksan aç fakat Keyifsizm olmaz. Bir de direkt olarak temayı almış eline. Benim emeklerim böyle hiçe sayılarak izinsiz bir şekilde neden devderiliyor ki? Bu ne saçma bir şey böyle?

Hocam siteleriniz kapanmadan önce üst kısımda bir uyarı yazısı çıkıyor. Şayet belirli bir süre içerisinde site ile ilgilenmez iseniz tamamen askıya alınıyor. Daha uzun bir zaman sonrada siliniyor. Ben askıdayken satın aldım. 

10tl.net içerisinde yer alan bütün subdomainler kapanmadan önce uyarı bırakmaktadır. Bu süre zarfında talepte bulunmazsanız haklarınızı bırakmış oluyorsunuz. Eğer vazgeçtiğiniz projeniz varsa ve devamının gelmesini istemiyorsanız sitelerinizin içeriğini temizleyin.

Domain konusuna gelirsek adı Keyifsizm olabilir, benden sonrada başkasının eline geçebilir, buna engel olamayız. Bu durum .com domain alıp süreniz bittiğinde başkasının satın alması gibidir.

1 uid li adminin konuları yer almaktadır, şayet silmemi isterse onlarıda silebiliriz, sorun olmaz.

Daha öncede siteler devralmıştım, üst kısmında uyarı varsa kullanıcıya e-posta atılıyor. 1 Hafta içerisinde cevap gelmezse devrediliyor. Ancak dediğim gibi siteniz o süreyi çoktan geçmişti. Süreyi geçen sitelerden onay alınmıyor çünkü ilgilenmediği düşünülüyor...

Sistem kurallı aslında bilmemiz gerekenler ön planda olmadığı için bu tarz durumlar oluşabiliyor...

Bayram vakti kimsenin kalbi kırılmasın, isterseniz önceden de dediğim gibi tüm konuları silebilirim...
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: kaRanLık-61
(11-08-2019 Saat: 15:48)Muratbaykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 15 Yaş altı olayına çok değinmişsiniz ki bu zamanda forumlarda insan 9 yaş çocuk bile istiyor bence yaş olayından vazgeçmelisiniz.

Başarılar

(11-08-2019 Saat: 16:16)Nihility Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Evet evet 15 yaş, insan bulabilirsen şükret...

Moderator onaylı olacak yazacakları belki tamamen onaylı olması yerine açılacak konularını onaylı yapabiliriz.
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yukarıdaki yorumumda bu sistemin saçmalığına değindim zaten yokluğuna değil.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(11-08-2019 Saat: 20:35)NextWorld Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(11-08-2019 Saat: 15:51)Ausgleicher Nickli Kullanıcıdan Alıntı: benim açımdan hiçbir sorun yok birkaç kendi yazdığım konu var onları sildiğiniz takdirde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz tabi @berartdmr için de sıkıntı yoksa hayırlı olsun fakat konudan bağımsız ek bir şey söylemek istiyorum izninizle

Hocam siteleriniz kapanmadan önce üst kısımda bir uyarı yazısı çıkıyor. Şayet belirli bir süre içerisinde site ile ilgilenmez iseniz tamamen askıya alınıyor. Daha uzun bir zaman sonrada siliniyor. Ben askıdayken satın aldım. 

10tl.net içerisinde yer alan bütün subdomainler kapanmadan önce uyarı bırakmaktadır. Bu süre zarfında talepte bulunmazsanız haklarınızı bırakmış oluyorsunuz. Eğer vazgeçtiğiniz projeniz varsa ve devamının gelmesini istemiyorsanız sitelerinizin içeriğini temizleyin.

Domain konusuna gelirsek adı Keyifsizm olabilir, benden sonrada başkasının eline geçebilir, buna engel olamayız. Bu durum .com domain alıp süreniz bittiğinde başkasının satın alması gibidir.

1 uid li adminin konuları yer almaktadır, şayet silmemi isterse onlarıda silebiliriz, sorun olmaz.

Daha öncede siteler devralmıştım, üst kısmında uyarı varsa kullanıcıya e-posta atılıyor. 1 Hafta içerisinde cevap gelmezse devrediliyor. Ancak dediğim gibi siteniz o süreyi çoktan geçmişti. Süreyi geçen sitelerden onay alınmıyor çünkü ilgilenmediği düşünülüyor...

Sistem kurallı aslında bilmemiz gerekenler ön planda olmadığı için bu tarz durumlar oluşabiliyor...

Bayram vakti kimsenin kalbi kırılmasın, isterseniz önceden de dediğim gibi tüm konuları silebilirim...

Dışarıdaydım şimdi eve gelince tam okudum şöyle ki dostum senlik bir problem yok ve bunları kalp kırmak için yazmıyorum lütfen alınma bunu kim yapsa yazardım. Burada sistemin berbat olduğunu belirtiyorum ve admin'den gerekli ilgiyi bekliyorum sadece.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: NextWorld

"Kör ölünce badem gözlü olurmuş" derler.

Forumunuz uzun süredir kapalıydı. Silinmemişti ama kapalıydı. Silinme aşamasındaydı.
Bu arkadaş gelip, o isim hakkını devralmayı istedi.
Silinme aşamasında olan bir forumu, talep eden birine devrettik, silmek yerine. Tek yaptığımız budur.
Silinene kadar hiç bakmayıp, ilgilenmeyip, silindikten sonra feryad etmenin bir anlamı yok.
"haber verilmeden" ifadesi pek doğruyu yansıtmıyor. Sitenize kocaman kırmızı, "siteniz kapanmıştır, devir aşamasındadır" yazısı yazılmıştı ve uzun süredir o vaziyette durdu. https://destek.10tl.net/askida.html
Bu yazı yani.
Ve, silinecek foruma neler yapacağımızı aylar öncesinden yazmıştık. Yani, kendi kurallarımıza aykırı bir durum yok. Kuralların bazıları hoşunuza gitmiyorsa da, onu ayrıca tartışırız. Bizim yaptığımız, "çöpe atılan bir içeriğe değer kazandırmaktır." Bir nevi geri dönüşüm yapıyoruz.

Para, forum sahibine aktarılsın fikri: Eğer forumunuzu kendiniz satışa çıkarsaydınız ve müşteri bulup satsaydınız, ozaman tabiki size aktarılırdı.
Şuanda olan şudur: siz forumunzu çöpe atmışsınız, biz de çöpten çıkarıp, geri dönüşüm yaptık, özeti budur. Yani kimsenin elindeki malı-emeği çalmıyoruz. Çöpe attığını alıyoruz.

Buna rağmen itirazınız varsa, görüşelim, konuşalım, uygun bir çözüm bulalım. Daha önce ilan edilen "forum silme kurallarına" itiraz edenler de yazabilir.
Ama bunu medeni makul şekilde, birbirimize hakaret etmeden konuşalım. Eğer medenice konuşulmayacaksa, ozaman insanın hiç konuşası gelmiyor haberiniz olsun.
----------------
"Ana prensibimiz insana saygı" dedik, kimileri bunu yanlış anladı, sürekli tepemize çıktı. 
Bundan sonra ana prensibim: "isteyen istediği yere gitsin". Forumda sürekli negatif enerji yayanları, hakaret edenleri ya da hakaretimsi yazanları dahi banlayacağım. Forumda etkileşim azalacakmış umuruda değil. Yıllarca negatif enerjili insanlara katlandığım yeter.. 

Sonra duymadım, bilmiyordum yok.. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
10tl.net Geneli (Forum açma v.b.) Kurallar: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=25433

twitter.png https://twitter.com/10tlnet
discord.png https://discord.gg/fUC7A2W
email.png  info (at.) 10tl.net
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: kaRanLık-61 , Alex.

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping