Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kudüs'ü başkent Yaptırmayacağız - Kudüs'ü kaybedişimizin 100.yıl dönümü
1-114.jpg?v=2123865

"#Kudüs için Dua Vakti Allah’ım! Kudüs’teki ve yeryüzündeki bütün mazlum kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissettir! Allah’ım! Mescid-i Aksâ’yı ve İslam beldelerini işgale yeltenenlere fırsat verme! Müslüman kardeşlerimize içinde bulundukları zor durumdan bir an evvel kurtulmaları için yardım eyle! Dualarımızı Dergâh-ı İzzet’inde kabul eyle!" Amin

Kudüs'ü kaybedişimizin 100'üncü yıldönümü.
*
9 Aralık 1917'ydi.
*
İngiliz kuvvetleri komutanı Allenby, Yafa Kapısı'nda otomobilinden indi, yürüyerek, tören bölüğünü selamlayarak Kudüs'e girdi.
*
Yafa Kapısı, Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmıştı.
*
Londra'da Westminister Katedrali'nin çanları çalıyordu, Paris'te Notre Dame Katedrali'nde özel ayin düzenleniyordu, Papa tüm dünyaya mesaj gönderiyor, “Türklere yardım eden herhangi bir Hıristiyan devlet olursa, derhal aforoz edileceğini” duyuruyordu.
*
30 bin evladımızı şehit verdik orada.
*
Kudüs'ü kaybetmemize en çok Araplar sevinmişti.
İngiliz casus Lawrence tarafından organize edilen Araplar, Türkler gittiği için, İngilizler geldiği için “dua” ediyordu.
*
The Daily Telegraph gazetesi adına Kudüs'te bulunan İngiliz gazeteci W.T. Massey hazin bir örnek veriyordu: “Türk ordusunda görevli Arap subay Kızılhaç Hastanesi'ne getirilmişti, Yaşasın İngiltere diye bağırıyordu!”
*
Araplar kendi kendilerine bir kehanet uydurmuştu, bu kehanete göre “bir peygamber Nil'in suyunu Filistin'e getirdiği zaman, Türkler Kudüs'ten sürülecek”ti… Bu palavradan kehanet çerçevesinde, general Allenby'e “Allah Nebi” diyorlardı.
Türkleri Kudüs'ten çıkaran İngiliz generale “peygamber” muamelesi yapıyorlardı!
*
Allenby, Kudüs'e girdi.
Çok kısa konuştu.
“Halk sevinçle karşıladı, Haçlı Seferleri sona erdi” dedi!
*
Mustafa Kemal o sırada Filistin'deydi, Şeria Nehri'nin kıyısında vuruşuyordu. İstanbul'daki arkadaşlarına gönderdiği mektupta, dramatik gözlemlerini anlatıyordu: “Bu topraklar şayan-ı merhamet (acınası) hale gelmiştir, vali yok, kumandan yok, İngiliz propagandası çok, İngiliz teşkilat-ı hafiyesi her tarafta faaliyette, yerel ahali bizim hükümetten tiksiniyor, İngilizlerin yolunu gözlüyor, hergün tayyareleriyle bombadan ziyade beyannameler atıyorlar, düşman kıtaatça, vesaitçe kuvvetli, biz onun karşısında pamuk ipliği” diyordu.
*
(Bir numaralı fotoğraf, Kudüs'te Osmanlı alay sancağı… İki numaralı fotoğraf, Kudüs'te Türk süvarileri… Üç numaralı fotoğraf, Gazze'de makineli tüfek bölüğümüz… Dört numaralı fotoğraf, Türk askeri Lut Gölü'ne tekne taşıyor… Beş numaralı fotoğraf, Batı Şeria'da Türk askerinin ekmek fırınları… Altı numaralı fotoğraf, Kudüs'te yaralılarımız… Yedi numaralı fotoğraf, Kudüs Kalesi'nde Türk Bayrağı… Sekiz numaralı fotoğraf, İngiliz kuvvetleri komutanı Allenby ve bizi sırtımızdan hançerleyerek kendini kral ilan eden Faysal!)
*
Kudüs'te bugün yaşananlar…
Arap ihanetinin sonucudur.

*
Bu gerçek ortaya konmadan, bu gerçekle yüzleşmeden, bu gerçeklerin ışığında hareket etmeden… Araplarla işbirliği yaparak Kudüs meselesini çözebilmemiz imkansız ötesidir.

1-94.jpg
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kudüs zaten İsrail'in başkentidir farkındaysanız. Ama şuana kadar bunu tanıyan yok idi. Tanımak ne demek onu söyleyeyim.

Anlamı: Bir şeyin varlığını kabul etmek. Veya iletkende bulunmak.

ABD ise geçen gün tanıma kararları aldılar Örnek verecek olursa KKTC'yı dünya üzerinde Türkiye dışında hiç bir ülke tanımamıştır.

Şuanda da yapılan nasıl tanırsınız nasıl yaparsınız çok kınarız gibi söylemler sadece bir siyası oyun, Kudüs'ü ilk tanıyan devlet Türkiye Cumhuriyetidir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Adamlar işgal etmiş siz neyin kafasındasınız? İster başkent yapar isterse çöpkent. İsrail'in elinde olan birşey bu
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(08-12-2017 Saat: 17:03)Hypnos Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Adamlar işgal etmiş siz neyin kafasındasınız? İster başkent yapar isterse çöpkent. İsrail'in elinde olan birşey bu

İsrail işgal etmemiştir, parayla satın almıştır zamanında toprakları. Ki bu durumda İsrail'i suçlama hakkı yok kimsenin, suç Filistin'in.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Zamanında gidip miting vb şeyler yapmadınız şimdi elden gidince mi aklınıza geldi de gidip miting veya yürüyüş yapıp protesto yapıyorsunuz ahahah güldürdünüz ilahi insanlar sizi :D Sadece laf olsun diye protesto edip ne yapıcaksınız adamlara itiraz etmiş mi olucaksınız bir kere kabul edildi zaten bidaha geri adım atmazlar...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yahudi (mason) köpekleri malesef rahat durmazlar. İslamı (Ehli Sünneti) yok etmek için elinden gelen herşeyi sonuna kadar yaparlar. Ama Kuran-i Kerîm azimi şanında ve mütevatir hadislere göre Hz.Mehdi gelecek ve heryerde İslam olacak. Bunun müjdesi bile bize yeterli.

Duamızı eksik etmeyelim arkadaşlar.

NOT: İnançsız arkadaşlar olabilir saygı duyarım fakat rica ediyorum yorumumu zedelemesinler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kudüs 3 din için önemli arkadaşlar
1- YAhudiler yani israillerin zaten başkentiydi burası
2- Hristiyanlar Hz.İsa'nın çarmığa gerildiği yer burası
3- Müslümanlar Mescidi Aksanın olduğu bir yer

Ve şöylebir durum var katar ve birleşik arab emirlikleri zaten bu kararı haklı buldular ki siz düşünün durumu
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Filistin’den nefret ettiğim kadar amerika’dan etmiyorum. Filistin’in türkiye’ye hiç bir yararı olmadı ve olmaz zatende.
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kuran'da Kudüs Yahudilerin olduğu belirtiliyor. Dini değerlere saygısızlık olmadığı sürece sorun yok. Siyon mabedinden bahsediyorlar. Herkes rahatça girip çıkarsa kime ne. Araplar bile umursamıyor. Bankalarında milyonlar varken iş bize mi düştü..?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
O zaman milyonlarca Müslümanı katletmesinler , Kudüs de ki Mescidi Aksa girişimize neden izin vermiyorlar ? sessiz mi kalacağız Mescidi Aksa Müslümanların ilk kıblesidir ve orada ibadet yapan Müslüman kardeşlerimiz var.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(08-12-2017 Saat: 19:49)Hamid-i Ensar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: O zaman milyonlarca Müslümanı katletmesinler , Kudüs de ki Mescidi Aksa girişimize neden izin vermiyorlar ? sessiz mi kalacağız Mescidi Aksa Müslümanların ilk kıblesidir ve orada ibadet yapan Müslüman kardeşlerimiz var.

Filistinliler arkamızdan vururken ya da cepheden kaçanların ilk Araplar olduğundan pek umrumda değil açıkçası. Ben ibadetimi kendi ülkemde gerçekleştirebiliyorum. Siyonist değilim ama güç kimdeyse o ele geçirir. Dünya düzeni böyle
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Şunu söylemek istiyorum toprağını satan bir millete çok üzülmüyorum.Bu benim öz kardeşimde olsa böyle.Ama Kudüs Müslümanlar için yeri bir başkaydı.O yüzden Kudüs resmi olarak israilin başkenti olursa tamamen Müslümanlara ait herşeyi silerler bu yönden çok üzücü.
o Kudüs varya Kudüs azizlerin azizi...
* Hz Ömer'in feth ettiği,
* Selahaddin Eyyubi'nin 88 yıl sonra savaşıp hristiyanların aldığı,
* Sultan Süleyma'nın orayı tekrardan alması ve ben buranın sahibi değil hizmetkarıyım dediği yer,
* Çok uzun yıllarca Osmanlıdaki padişahların el işleri yapıp satarak paralarını buraya gönderdiği ve Osmanlı sancağının asılmadığı yerdir(
Çünkü orada Peygamber efendimizin sancağı asılmıştır.)....
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping