Girici Web Proxy: Ücretsiz Open Source Web Proxy Yazılımı

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AloneBoss ile Röportaj
Star 
Merhaba,

Foruma kayıt olduğum tarihten itibaren zaman zaman geçmiş konuları incelemekteyim. İncelemelerim sonucunda destek.10tl.net'in günümüzdeki konumunu almasında olumlu yönde etki etmiş birçok kullanıcıya rastladım. Kendilerini daha iyi tanımak adına röportaj yapma kararı aldım. Başlangıçta daha önce destek.10tl.net yönetiminde rol almış aynı zamanda birçok başarılı iş yapmış olan AloneBoss (Nazım GEL) ile bir röportaj gerçekleştirmek istedim. Röportaj teklifimi değerlendirip kabul ettiği, değerli vaktini bana ayırdığı ve bütün samimiyetiyle sorularımı yanıtladığı için buradan kendisine tekrar teşekkür ederim.

İlk olarak bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?
Adım Nazım, 24 yaşındayım Kahramanmaraşlıyım. Şuan Adana'da bir yazılım şirketinde Grafik & Web Tasarımcı olarak çalışmaktayım. Müzik dinlemeyi çok severim (Özellikle Rap, Trap ve Yabancı Müzikler). Adobe Photoshop, Illustrator programlarına ve HTML, CSS, Javascript ve jQuery dillerine hakimim, şuan da Angular öğrenmekteyim.

MyBB hakkında bilgi sahibi olmayanlar için lütfen MyBB'yi kendi kelimelerinizle tanımlar mısınız?
MyBB, açık kaynak kodlu; bir grup gönüllü tarafından geliştirilen bir forum scriptidir. Ücretsiz, sade, özelleştirilebilir ve anlaşılır olması beni en çok bu yazılıma iten sebeplerden sadece birkaçıdır. Sosyal medya sitelerinin ve blogların yükselişe geçmesi ve  forum sahiplerinin yeni gelişen teknolojilere ve yeniliklere ayak uyduramaması  ile birlikte  malesef forum siteleri eskiye nazaran ilgisini kaybetti.

Destek.10tl.net'e kayıt olmanızın sebebi neydi? Ve buraya kaydolduğunuz veya yönetimde
rol aldığınız için hiç pişman olduğunuz oldu mu?

Aslında ben de herkes gibi 10tl.net'e forum sitesi açmak için kaydolmuştum. Sitemle alakalı sorunlarım olduğu zaman destek.10tl.net 'e konu açıyor ve yardım istiyordum. 10tl.net 'te hiçbir zaman yönetimde rol almadım (Genel Şef'liği yönetimden sayıyorsanız orası ayrı). Admin adayı olarak uzun bir süre kaldım. 10tl.net sahibi Admin Bey'in (admin nickiyle tanıdığınız) destek.10tl.net ile çok fazla uğraşacak vakti olmadığı içindir belki admin olamadım.

Destek.10tl.net'in gelecekteki konumu sizce iç açıcı mı?
Şuanki durumu da iç açıcı değil böyle giderse geleceği de parlak değil. Admin Bey'in destek forumu için, her konudan konuların yayınlanmasına izin verdiğinden beri forum çöplüğe döndü. Destek forumları sorun çözmek için vardır.

Destek.10tl.net sitesinin daha iyi bir konuma gelmesi için ne tür adımlar atılabilir?
Bir önceki maddede belirttiğim adımın geri atılması belki faydalı olabilir.

Mevcut yönetim takımını ve yaptıkları işleri başarılı buluyor musunuz?
Uzun bir zamandır forumu takip etmediğim için pek yorum yapamayacağım fakat genel bir göz gezdirince pek başarılı bulacağımı da sanmıyorum.

Destek.10tl.net sisteminde değişiklik yapma fırsatınız olsaydı neleri değiştirirdiniz?
Destek forumu ve özellikle 10tl.net anasayfasının tasarımına biraz çekidüzen verirdim. Yeni forum kurarken daha fazla uzantı eklerdim (10tl.net uzantısı pek hoş değil)

Destek.10tl.net yönetiminde rol almak isteyen kişiler için tavsiyeleriniz nelerdir?
Yönetimde rol almak isteyenler yenilikçi olmalılar. Açtıkları konularda ve yazdıkları mesajlarda imla kurallarına dikkat etmeliler.

Destek.10tl.net yönetiminde rol aldığınız süre boyunca sizi en zorlayan karar ne oldu?
Genel Şef'liğin normal üyelikten bir farkı bence yok çünkü tek fark konu silme, mesaj düzenleme vs. Beni zorlayan pek birşey olmadı.

Uzun bir süre destek.10tl.net yönetiminde rol aldınız. Peki yönetimde rol almanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?
Bir önceki maddede belirttim.

Herkesin yaşadığı tecrübeler sırasında başına gelen ilginç durumlar olmuştur. Sizinde bizimle paylaşmak istediğiniz bir hikayeniz var mı?
Ücretsiz bir forum sitesiyle (Webboss) zamanında günlük 12 bin tekil hiti görmüş olmamız bayağı ilginçti mesela. (Tabi bir zaman sonra bandwidth sınırını aştığımız için tüm siteler çökmüştü) Bunun dışında bir de destek forumunda en çok kavga ettiğim insanla en iyi dost olmam da bir diğer ilginçlik olarak sayabilirim.

Çok keyifli bir röportajdı bu yüzden teşekkür ederim. Son olarak söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?
Rica ederim. Son olarak; ben de diğer herkes gibi MyBB 2 sürümünü beklemekteyim. Bu sürümle birlikte MyBB'nin eski ruhunu geri kazanması ve forum sitelerinin yeniden yükselmesi için elimden geleni yapacağım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
10tl.net forum açma sayısında düşüşler var. Eskiden 90 limit vardı biz yarışırdık forum açmak için. Şimdi maalesef açan yok. Bu yüzden destek sitesi olarak devam etmemeli. Ederse de, forum boş kalır.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ellerinize sağlık güzel bir röportaj olmuş.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
mybb 2 sürümü hala gelicek ölmezsek görücez Nazım :D
Röportaj güzel olmuş ellerine sağlık
Kuvvete dayanmayan adalet âciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir. (Blaise pascal)

Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır. (Balzac)

İnsanın en büyük düşmanı, bizzat kendisidir. (Çiçero)

Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır. (Schiller )
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping