Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanrı Varmıdır? Yokmudur? - Tartışma Konusu
@xoxox Ahirette görüşmek üzere " kardeşim ".
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu tür sorulara takıyorsanız cevabını vereyim
"Allah (c.c) Birdir ve Tektir."
Kanıtınıda yazayım.
Mesala bir masa düşünün veya bir nesne o kendi kendine haraket edebilir miydi? "Hayır" Yada bir elma kendi kendine oluşabilir miydi? ""Hayır" ozaman bu evrenin kendi kendine oluştuğuna kim inanır ki? ozaman bu evrenin de bir yaratıcısı vardır. oda Allah (c.c) dir.
(Yazı bana aittir.)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hocam tanrıya neden gerek duyuyorsunuzki? Allahla kısıtlamıyorum bunu genelleme yapıyorum. Kendinizi kısıtlamadan kısa hayatınızı özgürce yaşayın. Dinler ahlakı getirirmi? Getirir fakat bi kişinin ahlaklı,iyi,kötü vs olmasını din belirlemez. O yüzden öteki tarafta cenneti unutup bu dünyayı cennete çevirmeye çalışın.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2017 Saat: 22:20)AvanT2. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu tür sorulara takıyorsanız cevabını vereyim
"Allah (c.c) Birdir ve Tektir."
Kanıtınıda yazayım.
Mesala bir masa düşünün veya bir nesne o kendi kendine haraket edebilir miydi? "Hayır" Yada bir elma kendi kendine oluşabilir miydi? ""Hayır" ozaman bu evrenin kendi kendine oluştuğuna kim inanır ki? ozaman bu evrenin de bir yaratıcısı vardır. oda Allah (c.c) dir.
(Yazı bana aittir.)

Ee tamam evren yoktan varoldu diyelim yaratıldı diyelim ama tanrı nasıl var oldu? Herşey yaratıldı size göre değilmi? Eğer bir insan müslümansa mantıkla düşünürse herşeyin bir başı vardır. Fakat daha mantıklı düşünürse ateist olur ve başı,yada varoluşu olmadığını anlar.

(27-03-2017 Saat: 22:15)Keisly Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @xoxox Ahirette görüşmek üzere " kardeşim ".

Eyv kardeşim varsa cehennemde görüşürüz :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2017 Saat: 21:55)Besico Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27-03-2017 Saat: 21:48)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben biraz agnostikliğe daha yakınım sanki. Müslümanım ama bir tanrının varlığı ya da yokluğu bilimsel olarak kanıtlanamaz gibi duruyor. Kararsızım.

Aslında kanıtlanır hocam, yukarıdaki yazdıklarımla beraber yaş(** ! Küfür Etmek Yasaktır - Oto Filtre ! **) iyice düşünün anlarsınız.

Bu kararı iyice düşündükten sonra verdim zaten.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tekrar yorum yapıcam. Bir kaç tane ayet göstereceğim. 1400 yıl önce indirilen Kur'an da böyle ayetlerin geçmesi her şeyi ap açık beyan ediyor bence.

Alıntı:“Biz göğü büyük bir kudretle bina ettik. Ve şüphesiz biz onu genişleticiyiz.” (Zariyat, 51/47)

Alıntı:“Geceyi, gündüzü, güneşi ve ay’ı yaratan O’dur. Her biri bir yörüngede yüzüp gidiyor.” (Enbiya, 21/33)

1400 yıl önce "yörüngenin" bilinmesi imkansız..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bir bilim adamının 1859 yılında yaptığı araştırmalar sonucunda keşfettiği şey
“ Uzay Aralıksız her zaman büyümektedir. ”
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
“ O doğmamıştır ve doğurmamıştır.Hiç bir şeye ihtiyacı yoktur.”
“ Onun ( Allah'u Teâlâ ) insanların sevgisine ihtiyacı yoktur, İnsanların onun ( Allah'u Teâlâ ) sevgisine
İhtiyacı vardır ”..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
"O doğmamış ve doğurmamıştır." Yukaridaki yorumuna cevap.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Dostlarım konuyu konunun dışına taşırmayın. Ben kimseyi ateist yapmaya çalışmıyorum yada kimse beni müslüman yapmaya çalışmıyor. Sadece tartışıyoruz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bunda tartışılacak bir şey yok , zaten bizim din yerlerimizin sınır noktası burası yani sen tutup da ben tanrıyım diyemezsin .
Ha senin inancının farklıdır kimse karışamaz . Bu yüzden pek tartışılacak bir konu değil diyorum .
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping