Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanrı Varmıdır? Yokmudur? - Tartışma Konusu
Merhaba,bir tartışma konusu açmak istedim. Bu konu altında forum olarak tartışacağız. İlgi gelirse farklı konularla alakalı tartışma konuları gelir.

Sizce Tanrı Varmıdır? Yoksa Yokmudur?

Kendi düşüncem bence yoktur. Uzun zaman önce halkın içindeki halktan bir gıdım daha zeki olan insanların halkı yozlaştırıp,kontrol altına almak için uydurduğu şeydir din,tanrı. Varlığı için herhangi bir elle tutulur kanıt yok.

Sizlerinde görüşlerini merak ediyorum. Şimdiden belirteyim burada din çatışması vs yapmıyoruz,sadece görüşlerimizi belirtliyoruz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaşlar herkesin düşüncesi farklı olduğundan kimse gelipte birinin yorumundan alıntı yapmasın lütfen.

Din halkı yozlaştırmamış, aksine belirli kurallar getirerek halkın uyum içinde yaşamasını sağlamıştır. Çoğu Dinde hırsızlığın,içkinin,zinanın,kumarın yasak olmasıda bunun kanıtıdır. Tanrının gerçekliği hakkında yorum yapmayacağım herkesin kendi düşüncesi kendi hayatı bana göre Tanrı gerçek yıldızlara gökyüzüne bakınca insan düşünüyor ve onu sorguluyor...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Destek 10 tl ' nin bile bir admini var ,,, dünyanın neden kurucusu olmasın kardeşşşşşşşş diye soruyorum
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben inanıyorum,Allah Tektir ve birdir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Gerçekten bu işe önem veriyorsanız çok araştırın. Bulabildiğiniz her şeyi okuyun. O sizi zaten doğru yola götürecektir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Şöyle bir örnek vereyim ;
Sen bir odayı dağıt, rastgele koltuğu bir yere, dolabı devrilmiş bir şekilde yere bırak vs. kısacası odayı dağıt.
Sonra deprem olsun diyelim, içeri girip bakıyosun ki herşey yerli yerince düzenli bir şekilde dizilmiş. Sence bu mümkün mü? Tabi ki de hayır.
Yani demek istediğim bu örneği ele alırsak, sence dünyada ekosistem, canlıların yaşαmı, azotun  oksijenin vs. orantılı dağılımı, bir bitkinin güneşten ve sudan yararlanıp büyüyüşü ve meyve vermesi sence kendiliğinden, tesadüfen mi oluyor?
Bence kendiliğinden olmuyor, tabi ki de bunun bir yapanı var, bu dengeyi sağlayan bir yaratıcı var.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaşlar mantıklı düşünelim lütfen Hz.Muhammed (s.a.v) ve diğer tüm Peygamberlerin yapmış olduğu şeylere inanmıyormusunuz ? Hz.Cebrail (A.S) Hz.Muhammed (s.a.v)'e Hira Mağarasında İlk Ayeti Kerim'i indirmiş " Oku Yaradanın Adıyla Oku ! "
Demiş Allah aşkına böyle şeyler düşünmeyiniz.Bir müslüman'dan bunu duymak beni üzdü.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2017 Saat: 08:56)Keisly Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar mantıklı düşünelim lütfen Hz.Muhammed (s.a.v) ve diğer tüm Peygamberlerin yapmış olduğu şeylere inanmıyormusunuz ? Hz.Cebrail (A.S) Hz.Muhammed (s.a.v)'e Hira Mağarasında İlk Ayeti Kerim'i indirmiş " Oku Yaradanın Adıyla Oku ! "
Demiş Allah aşkına böyle şeyler düşünmeyiniz.Bir müslüman'dan bunu duymak beni üzdü.

@Keisly Katılıyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
En iyi kanıt:
https://www.youtube.com/watch?v=-tpBiS3SqBA
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ahirette görürüz :) Sonra dersin : "ALLAH (tanrı diyorsan) vardı ben neden böyle dedim ?" :P

edit : Kuran'ı Kerim ve Hz.Muhammed'e de mi İnanmıyor musunuz ?

Böyle sorulara kafa yormayın , uzun araştırınca kafanız allak bullak oluyor [Denenmedi]
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aynı bu olay normal bir sınav gibi öğretmenler sen sınav olurken sınavın cevaplarını verir mi? Vermez. Allah niye versin? Akıl ve irade ile O'nun olduğunu bulman gerek..
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2017 Saat: 08:56)Keisly Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar mantıklı düşünelim lütfen Hz.Muhammed (s.a.v) ve diğer tüm Peygamberlerin yapmış olduğu şeylere inanmıyormusunuz ? Hz.Cebrail (A.S) Hz.Muhammed (s.a.v)'e Hira Mağarasında İlk Ayeti Kerim'i indirmiş " Oku Yaradanın Adıyla Oku ! "

Müslümandan duyman üzebilir fakat müslüman ayrıca sorgulama yapmak zorunda bu Kuran'dada var
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

1.si bir müslümandan duymak derken? ben bir ateist olarak yazdım bunu. Hocam anlamış değilim müslümanlar ateist insanlara dini öğretmeye çalışıyorlarda zaten islamiyeti bildiğim için ateist oldum. gerekli araştırmalarıda yaptım ve bunu seçtim. yok olma korkusu ile yada ya varsa mantığı ile inanmıyorum yani. yoksa yoktur varsa vardır :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ayetlerle örnek veren arkadaşlara şunu diyeyim; adam zaten Kuran'a inanmadığını belirtiyor ve sen kalkıp Kuran'dan ayetler yazıyorsun sizce de saçma değil mi?
Herkesin günahı kendinedir, bugün hatayı yapan ilerde cezasını çeker, iyi forumlar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2017 Saat: 21:08)Jinpachi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ayetlerle örnek veren arkadaşlara şunu diyeyim; adam zaten Kuran'a inanmadığını belirtiyor ve sen kalkıp Kuran'dan ayetler yazıyorsun sizce de saçma değil mi?
Herkesin günahı kendinedir, bugün hatayı yapan ilerde cezasını çeker, iyi forumlar.

Anlamak istemiyorlar yusuf yapacak birşey yok :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Allah'ın Varlığı Çok Açık Zaten.
Ama Bazıları Göremiyor.

Size Bir Kaç Delil Sunacağım.
İnanıp İnanmamak Size Kalmış.

Kainatta Fark Ettiyseniz Mükemmel İşleyen Bir Düzen Var.
Bunları Size Maddeler Halinde Sıralayacağım.

- Evrende Herşey Sınırlıdır. Yaşam Dahil.
- Vücudumuz Sonsuza Kadar Yaşayamaz. Uyku Bunun Delilidir.
- Eğer Hiç Uyumasaydık, Varlığımızı Sonsuza Kadar Devam Ettirebilirdik.
- Ama Vücudumuz Bir Yerden Sonra Çok Yoruluyor, Uykuya İhtiyaç Duyuyoruz.
- Uyuya Uyuya ve Zaman Geçe Geçe, Beynimiz ve Organlarımız Eskiyor.
- Eskidikçe Güçsüzleşiyor ve Çeşitli Hastalıklara Maruz Kalıyoruz.
- Hastalıklar İse Ölümle Sonuçlanabiliyor.
- Bu Tıpkı Demirin Paslanması Gibi.
- Demir, İlk Zamanlarda Çok Parlak ve Pürüzsüzdür, Aradan Uzun Zaman Geçince Paslanır ve Öyle Bir Hal Alır Ki Kolayca Kırılabilir Hale Gelir, Sonra Bir Yerde Ortadan Kırılır.
- Peki Neden Sonsuza Kadar Yaşamıyoruz?
- Bu Ömrümüzün Sınırlı Olması Allah Tarafından İmtihan Edilmek İçin Buraya Gönderildiğimizin Kanıtıdır.
- Sınav Bitince Ne Kadar Doğru Yapmışsak O Kadar Faydasını Sonsuz Hayatta Göreceğiz.
- Ölüm Başlı Başına İmtihanın Sonlanması Manasını Taşıyor Zaten.
- Bunun Dışında, İnsanın Yaşayabilmesi İçin Herşey Var.
- Her Çeşit Meyve, Sebzeyi ve Suyu Bulabiliyoruz. Bunlar Enerji Kaynağı Oluyor.
- Ve Yaşamımızı Sonuna Kadar Devam Ettiriyoruz.
- Rahatça ve Güzelce Dinlenebilmemiz için Gece var ve Karanlık.
- Gün Aydınken Uyuyamazsınız ama Her Taraf Karanlıkken Rahatça Uyuyabilirsiniz.
- Dünya Gezegeninin Kendi Etrafında Dönüşü Bir Tarafının Aydınlık Bir Tarafının Karanlık Olması...
- Ve Aydınlık Tarafında Gökyüzünün Mavi Olması (Eğer Yıldızlar Görünüp, Uzayın Karanlığı Belli Olup ta Güneşi Görseydik Uyumsuz Olurdu, Geceye Gerek Kalmaz ve İstediğimiz Şekilde Rahat Olamazdık)
- Mevsimler, Doğanın Kendini Yenilediğinin ve İnsanlar İçin Yaşamı Daha Uygun Hale Getirdiğinin Kanıtıdır.
- Hepsi İnsanın Düzgünce Hayat Sürdürebilmesi İçin.

İnsanın Yaşayabilmesi için Herşey Ayarlanmış ve Tek Bir Kusuru Bile Bulunmayan Bir Evrenin Nasıl Tesadüf Oluştuğunu Söyleyebilir Siniz?

Hiçbir Şey Yokken Evren Nasıl Oluştu?
Yokluktan Varlık Elde Edilebilir mi ki Evren Kendi Kendine Oluşsun?

İnsanın Yaşaması ve Ölmesi İmtihanda Olduğumuzu ve İmtihanımız da Allah Tarafından Yapıldığının Delilidir.
Burada esas ÖNEMLİ olan YAŞAMIMIZDA NE YAPTIĞIMIZ.

Benim Diyeceklerim Bu Kadar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben biraz agnostikliğe daha yakınım sanki. Müslümanım ama bir tanrının varlığı ya da yokluğu bilimsel olarak kanıtlanamaz gibi duruyor. Kararsızım.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2017 Saat: 21:48)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben biraz agnostikliğe daha yakınım sanki. Müslümanım ama bir tanrının varlığı ya da yokluğu bilimsel olarak kanıtlanamaz gibi duruyor. Kararsızım.

Aslında kanıtlanır hocam, yukarıdaki yazdıklarımla beraber yaşamı iyice düşünün anlarsınız.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Valla şöyle diyeyim; ben bir Müslümanım. Elhamdülillah, Allah inşallah öyle kabul ediyordur. Çünkü pek ibadet etmem ama içimde her zaman Allah sevgisi vardır. Ha ibadet etmem derken, oruç tutarım, arada bir namaz kılarım. Cuma'lara gittiğim pek olmuyor ama gidiyorum elbet bazen. Buralarda pek yakınım olmadıkça tek gidemiyorum maalesef. He tabi herkesin çiğnediği bir günah, haram vardır. Mesela içki içip namaz kılanlarda vardır illaki. (Tabii belirli zamandan sonra) Şöyle ki;

Benim de en iyi arkadaşım bir ateist. Yok araştırdım, baktım, öyle yaptım, böyle yaptım. Bir ara Allah'ın varlığıyla kapışmaya girdik. :D Sonuç çıkmadı tabiiki de nasıl bir işse. Neyse size birde bu konu ile ilgili anımı anlatayım.

Bir ara, bu yaz. Kuzenimle bizim köyde/Rize'de dereye gitmiştik. Aslında benim pek hevesim yoktur balık tutmakla vb. falan ama kuzenim çağırdı gittim. Kötü de değildi. Sonra en son çıkış zamanı, telefonunu bana veriyodu tüm balıkta olduğumuz zaman boyunca benimkisi fermuarlıydı. Neyse, telefon bendeydi. Bende bir hizaya göre (biz çıkmadan önce derenin ortalarındaydık) karşıya geçerken, karaya, hizayı aştık ve telefonun hizasına su geldi, aktı böyle. Telefon duş aldı falan. Sonra eve gidince kuruladık, pirinç mirinç derken. 450 tl'lik bir masraf çıktı. O süreç boyunca ben ona benim telefonumu verdim kullanması için sonuçta benim suçum. Verdim telefonumu içimden sim kartımı ve hafıza kartımı almıştım. Beni birkaç gün sonra bir yere çağırıyordu çarşıya, gel telefonunu vereyim diye. Vermedi tabii de :D. Bende eve dönünce dalgınlıkla unutmuşum işte ulan halam dedi astım pantolonu. (Sim ve hafıza pantolon cebindeydi). Öyle sonra o kadar zaman geçti ben arıyorum tarıyorum bi' stresteyim varya. Ulan sonuçta hat neyse alırız yenisini ama hafıza da bin türlü şey var. Neyse o kadar zamandan pantolon askıydayken cebinden düşebilirdi düşmedi ama. Ulan pantolonu araştırdım baktım falan ilkten göremedim. Sonra sinir krizine girdim, "ulan onu bulamazsam valla ateist olurum" dedim bir anlık sinirle böyle. Kafamı kaldırıp aşağı bir baktım. Halı felan desenli belli olmazdı pek ama farkettim yerde olduğunu.

Ayrıca biri yazmıştı twitter'a mı ne önceden. Çok gülmüştüm ama güzel bir şey demiş;

PHP Kod:
Ulan şeytan bile Allah'ın varlığına inanıyor, siz kimsiniz de inanmıyonuz ateistler 
diye.

Bir de facebook sayfalarından birinde birşey gördüm;

PHP Kod:
'99 depreminde enkaz altında kalan bir çocuk 4 gün (4 gün mü ne) boyunca açlığını ve susuzluğunu gidermiş. Ona sorulduğunda ise, "ak sakallı dede bana su ve yemek verdi" demiş. Sonra mide şeysine baktırmışlar anlamak için yemek yemiş mi diye. Doktor birkaç saat içinde çocuğun midesinde yemek kırıntıları olduğunu söylemiş. 

Yani demem o ki; ateistler, müslümanlar, hristiyanlar, yahudiler falan ayrımcılık olmasın. Sonuçta insanız hepimiz. Kimsenin kimseden bir farkı yok. Öbür tarafa gidersek göreceğiz elbet Allah'ın varlığını. Ben hep Allah sevgisi ile büyümüşüm, çocukluğumu camiilerde geçirmişim.(güreş yaptığımız olurdu Allah affetsin :D) o yüzden hiçbir zaman inkar etmem Allah'ın varlığını. İnşallah birşeyler anlatabilmişimdir. :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2017 Saat: 21:55)Besico Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27-03-2017 Saat: 21:48)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben biraz agnostikliğe daha yakınım sanki. Müslümanım ama bir tanrının varlığı ya da yokluğu bilimsel olarak kanıtlanamaz gibi duruyor. Kararsızım.

Aslında kanıtlanır hocam, yukarıdaki yazdıklarımla beraber yaş(** ! Küfür Etmek Yasaktır - Oto Filtre ! **) iyice düşünün anlarsınız.

Yaşam mı dediniz burada :D yada başka birşey de oto sansür yemişsiniz :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping