Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google alert nedir?
Şimdi anlatacağım hizmeti ilk defa duyanlar olabilir, zaten insanlarda pek fazla kullanmıyor ama ben kesinlikle kullanılmasını tavsiye ediyorum.Neyse lafı uzatmadan google alert nedir onu açıklayalım.

Google Alert Türkçe Google Alarm anlamına gelir.Bir konu hakkında en son internette ne konuşulmuş hangi konular açılmış size bunları mail yoluyla bildiren bir hizmettir.Hemen aklınıza şu soru gelecektir, google alert’i seo çalışması yaparken nerede kullanacağız seo da ne işimize yarayacak.Bu servisi seo uzmanı arkadaşlar rakiplerini takip etmek amacıyla kullanmaktadır. Rakiplerimizi takip etmede şöyle kullanıyoruz.Onların aldığı backlinkleri öğrenip onların aldığı yerlerden backlink alıyoruz. Backlink’deki izleyeceğimiz strateji neydi?, o alandaki otorite sitelerden link almak, olmadı onların link çıkışı yaptığı sitelerden link almak yada onların link aldığı sitelerden link almak. Burada biz 3. seçeneği kullanmış oluyoruz.Rakibimiz herhangibi bir yerden blog backlink almışsa bundan haberimiz oluyor ve bizde gidip aynı yerde blogbacklink alıyoruz, yada rakibimiz herhangibi bir yerden tanıtım yazısı almışsa bizde aynı yerlerden tanıtım yazısı alıyoruz ve rakibimizin yaptığı tüm hamleleri bizde yapıyoruz böylelikle aranızdaki farkı azaltıyorsunuz + olarak sizin de ekleyeceklerinizle rakibinizin önüne geçiyorsunuz.

Kendi sitelerinizi takip edebilirsiniz.
Google alert ile sadece rakip siteleri değil kendi sitelerinizide takip edebilir insanlar internette sizin hakkınızda ne konuşmuş ne söylemiş neler yazmış bunların hepsini google alert’i kullanarak öğrenebilirsiniz.Bu size internette sizin hakkınızda konuşulanları görme ve bunlara gerektiği yerde cevap verme imkanı sağlar. Şahsen ben kullanıyorum ve işime yarıyor.
Google alert’e buradan ( http://www.google.com.tr/alerts?hl=tr ) ulaşabilirsiniz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
[img=0x0]http://www.seocuk.com/wp-content/uploads/google-alert.png[/img]

Burada arama sorgusu alanına kendi siteniz hakkında yazılanları öğrenmek istiyorsanız site adresinizi yada site adınızı, yada rakip sitelerinizi yazıyorsunuz.Sonuç türü herşey olarak kalıyor.Ne sıklıkla kısmını çıkar çıkmaz yapıyoruz ve rakibimiz hakkında herhangibi birşey indexlenir indexlenmez bize mail olarak geliyor.Kaç tane kısmını size bırakıyorum ama rakibinizi takip amaçlı kullanıyorsanız Tüm sonuçları seçmenizi tavsiye ederim. Ve son olarak google alert oluştur diyoruz ve bekliyoruz.Rakibimiz hakkında herhangibi birşey indexlendiği zaman bize mail geliyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

En Güncel Paylaşım Platformu ! -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping