Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gimp 2.8.10 ile logo yapımı [Resimli Anlatım]
Merhaba arkadaşlar.
Bugün sizlere gimp ile çok güzel bir logo yapımını resimli anlatarak öğreteceğim.
Ayrıca internette gimpin son sürümüyle logo yapma makalesi yok.
Gimpin son sürümünü burdan indirebilirsiniz. http://www.tamindir.com/gimp
Iconlarım : http://dosya.co/waker8jjro68/icons.rar.html

1. Dosyadan yeni seçeneğini seçin ve 420x120 Genişlik ve yükseklik seçin gelişmiş seçeneklerden saydam yapın.
KPWjg5.png

2. Yazı yazma aracını seçin. (A simgesi) Aracın bölgesini genişletin ve yazı fontu büyüklük gibi şeyleri ayarlamak için yazınızı seçin daha sonra yukarıdaki seçenekleri ayarlayın. Fontu ve büyüklüğü aklınızda tutun.
Kg0QB5.png

3. Taşıma aracıyla seçimi taşıyın. Icona ve slogana yer kaldı mı diye kontrol edin.
x91jO5.png

4. O katmanı katmanlardan üzerine sağ tıklayarak silin. Katman pencereniz yoksa Ctrl + L yapın. Sonra Dosya > Oluştur > Logolardan uygun olanı seçin. (Ben Tuhaf Neonla anlattım)
KqkzrR.png

5. Tuhaf neona tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecek oradaki şeyleri kendinize göre düzenleyin. (Yazı fontu, büyüklük, renk). Şeritlerin sayısını 3 yapın. < (Tavsiyem). Sonra tamama basın.
wMGjrg.png

6. Karşımıza yeni bir pencere gelecek. Background katmanına sağ tıklayarak silin.
eQ3j9Z.png

7. Dosyayı kaydetmek için export seçeneğini seçin.
eX1Z5k.png

8. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecek. Dosyanın ismini ayarlayın ve .png yapın. Sonra dışa aktara basın. Bir pencere daha karşınıza gelecek. Hiç bir şey ellemeden dışa aktara basın.
wbXPWb.png

9. Dosyayı açmak için katman olarak aç diyin ve ordan az önce kaydettiğimiz dosyayı açın.
Kdd9RX.png

10. Taşıma aracıyla katmanı yerleştirin.
e5ljBL.png

11. Sonra yine katman olarak aça basın ve bir icon seçin.
xAMjpL.png

12. Açtığınızda logo resme büyük gelebilir. Bu yüzden ölçeklendirme aracını kullanmalıyız.
K4oN5G.png

13. Yine katmanı uygun yere taşıyın. Şimdi logo güzel bir görünüm kazanmaya başladı.
xJJjvQ.png

14. Slogan için yazı aracını kullanın. Yazının Font vb. şeylerini ayarlayın. Uygun yere yerleştirin.
wzkNbj.png

15. Logomuz bitti. Kaydetmek için export yapın. Psd kaydetmek için dosya uzantısını .psd yapın. Png olarak dışa aktardığımızda aşağıdaki gibi görüntü geliyor.
xGAjlZ.png

eyakXj.png

Alıntı değildir. Tamamen benim anlatımım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler yararlı...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(08-03-2014 Saat: 17:34)Batuhann Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler yararlı...

Önemli değil
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler Yararlı..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(08-03-2014 Saat: 17:40)Novruz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler Yararlı..

Önemli değil.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler ve o sizin kullandığıız kedi falan gibi resimleri bana 50e yakınını upload edip bir dosyada atabilirmisiniz lazımda ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yararlı bir konu olmuş teşekkürler ...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(08-03-2014 Saat: 19:51)ForumGlobal Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler ve o sizin kullandığıız kedi falan gibi resimleri bana 50e yakınını upload edip bir dosyada atabilirmisiniz lazımda ?

(08-03-2014 Saat: 19:59)Han BLT Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yararlı bir konu olmuş teşekkürler ...

Önemli değil upload ettim http://dosya.co/waker8jjro68/icons.rar.html
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İndirme linki de verirseniz iyi olabilir
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-03-2014 Saat: 13:33)Teknology Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İndirme linki de verirseniz iyi olabilir

Konunun başında indirme linki var :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping