Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Redmi Note 8 Pro vs. Apple X
Xiaominin cihazını karşılaştırma yaparken iphone X den daha iyi özelliklere sahip olduğunu öğrendim. Sizce bunun doğruluk payı nedir? Görüşleriniz neler. İostan androide geçeceğime pişman olmak istemiyorum açıkcası.

Bknz: https://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/apple-iphone-x-vs-xiaomi-redmi-note-8-pro
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Özellikten kasıt nedir? iPhone 1gb ram ile kasmazken, androide bazen 5-6gb ram yetmiyor. 6 yıldır iPhone kullanıcısıyım, bir kere "keşke android" demedim. Kötüleyenler max 1 saat elinde tutmuştur xd
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eklediğim linkten biraz inceleyebilirmisin? İphone kötülemiyorum ancak görünüş ve özellikleri açısından özellikle kamera çok cazip geliyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-12-2019 Saat: 01:53)BizeHerYer61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Eklediğim linkten biraz inceleyebilirmisin? İphone kötülemiyorum ancak görünüş ve özellikleri açısından özellikle kamera çok cazip geliyor.

İnceledim fakat kamerada her şey megapixelden ibaret değil, ben birçok telefonun kamerasını denedim, 4k'yı bu kadar akıcı ve net çeken telefon görmedim, yüksek fiyatlıları kastetmiyorum. Bunun yanı sıra, eskiden android alanlar özgür olamadıkları için ios almıyorlardı çünkü dosyalarım kısmı bile yoktu ios'ta yani dosya vs. indiremiyordun. Son güncellemelerle o da eklendi, artık eskiği yok fazlası var. Lüx manyağı değilsen kesinlikle her serisi ömürlük diyebilirim, garanti servisi diğer telefonlara nazaran en iyi telefon servisidir, 7 ve üstü modellerde yüksek ihtimal yeni cihaz yolluyorlar, hiç bir arızası çıkmasa bile ekranı yenileyip yolluyorlar mesela. Bunun gibi birçok güzel yanı var, dediğim gibi biri ios almıyorsa kesinlikle daha önce kullanmamıştır (arkadaşta vs. görüp 1-2 saat denemeyi saymıyorum, kesinlikle 1-2 saate kavranacak bir sitem değil ne ios ne macos). Kısacası özelliklerine bakarak iphone'u diğer telefonlarla kıyaslamak aşırı saçma bir olay. Bir bisikletin özelliklerini bir araba ile kıyaslamak gibi bir şey.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/89863-202956/apple-iphone-x_redmi-note-8-pro/
iki yıl eski olmasına rağmen apple yine ekran teknolojisi olarak önde. donanım olarak da önde. xiamoi de daha optik görüntü sabitleyici yok :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sonuçta 2 bin tllik ve 8 bin tllik telefonları karşılaştırıyorsunuz :) Özellikle bunu dikkate alarak kıyaslayın.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: devrimumut
İphone 6 telefonuma göre bana daha cazip geliyor nedense Xiaomi Redmi Note 8
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İPhone 6'ya göre bence daha iyi. MIUI'de yabancılık hissetmezsiniz, iOS ile benziyor. geçilebilir yani. kamera ise piksel o kadar önemli değil, rğer Google Camera kullanırdanız fark eder.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-12-2019 Saat: 16:46)Adolf Hitler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İPhone 6'ya göre bence daha iyi. MIUI'de yabancılık hissetmezsiniz, iOS ile benziyor. geçilebilir yani. kamera ise piksel o kadar önemli değil, rğer Google Camera kullanırdanız fark eder.
Ben sadece iostan androide geçeceğime pişman olmak istemiyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İki bin liralık telefon ile sekiz bin lira civarında olan bir telefonu karşılaştırıyoruz sonuçta. Bütün bu özelliklere bakarak hangi telefonun daha seçilebilir olduğu ortada. Eğer parayı çar çur eden birisi değilseniz, altı bin liram cebimde kalsın diyorsanız Redmi Note 8 Pro'yu alabilirsiniz. Parasal anlamda hiçbir derdiniz yoksa ben yine Iphone X alınmasını önermem. Ortada Galaxy Note 10+ gibi bir telefon var. Üstlerde marka fanboyluğu yapan bir arkadaş gördüm, özgürlük falan filan demiş. Android'in ne olduğunu bilmediği besbelli ortada. XDA forumunda biraz takılırsanız özgürlüğün ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Avrupa pazarında olsun genel olarak Apple satışlarında kan kaybediyor, eğer umurlarındaysa bence pazarlama politikalarını gözden geçirmeleri lazım. Sektörde Çinliler inovatif fikirlerle cirit atıyor, klasik Apple geleneği ise aynen devam ediyor :)
computer science
"la vittoria sara nostra"
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-12-2019 Saat: 21:40)Gameiro. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İki bin liralık telefon ile sekiz bin lira civarında olan bir telefonu karşılaştırıyoruz sonuçta. Bütün bu özelliklere bakarak hangi telefonun daha seçilebilir olduğu ortada. Eğer parayı çar çur eden birisi değilseniz, altı bin liram cebimde kalsın diyorsanız Redmi Note 8 Pro'yu alabilirsiniz. Parasal anlamda hiçbir derdiniz yoksa ben yine Iphone X alınmasını önermem. Ortada Galaxy Note 10+ gibi bir telefon var. Üstlerde marka fanboyluğu yapan bir arkadaş gördüm, özgürlük falan filan demiş. Android'in ne olduğunu bilmediği besbelli ortada. XDA forumunda biraz takılırsanız özgürlüğün ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Avrupa pazarında olsun genel olarak Apple satışlarında kan kaybediyor, eğer umurlarındaysa bence pazarlama politikalarını gözden geçirmeleri lazım. Sektörde Çinliler inovatif fikirlerle cirit atıyor, klasik Apple geleneği ise aynen devam ediyor :)

Apple'nin de pazarlama taktiği bu hiç bir zaman tamamiyle değişikliğe gitmeden pazarlama yapıyor ve bunu çokta iyi yapıyor. Dünya'da sistemi çok iyi kurmuş. Fanboyluk değil mesele yukarıdaki escobar'ın dediği gibi de 1 gb ramde iosta hiç kasmazken androidde 8 gb ram bile kasma yapabiliyor. Apple her zaman daha önde hem kaliteli hem güzel.
İşinin kaliteli olmasını isteyenler için bire bir. Avrupa pazarında geçtiğimiz yıldan bugüne %30 artış göstermiş pazarlaması var, kan kaybediyor demeniz yanlış olmuş :D %30 artış bir firma için olağanüstü bir rakam. Ha Xiaomi ya da Huawei,One Plus,Oppo,Honor gibi telefonlar kötü değil fakat iphone ile yarışamayacakları aşikar. Her hafta yeni telefon mu üretilir :D :D Birazcık vizyon öğrensinler Apple'dan :d Önce eline Galaxt Note 10 al sonrasında iPhone X al kullanmayı dene. Hangisi daha kolay ve daha stabil kendi gözünle gör.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-12-2019 Saat: 21:51)Caesar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-12-2019 Saat: 21:40)Gameiro. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İki bin liralık telefon ile sekiz bin lira civarında olan bir telefonu karşılaştırıyoruz sonuçta. Bütün bu özelliklere bakarak hangi telefonun daha seçilebilir olduğu ortada. Eğer parayı çar çur eden birisi değilseniz, altı bin liram cebimde kalsın diyorsanız Redmi Note 8 Pro'yu alabilirsiniz. Parasal anlamda hiçbir derdiniz yoksa ben yine Iphone X alınmasını önermem. Ortada Galaxy Note 10+ gibi bir telefon var. Üstlerde marka fanboyluğu yapan bir arkadaş gördüm, özgürlük falan filan demiş. Android'in ne olduğunu bilmediği besbelli ortada. XDA forumunda biraz takılırsanız özgürlüğün ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Avrupa pazarında olsun genel olarak Apple satışlarında kan kaybediyor, eğer umurlarındaysa bence pazarlama politikalarını gözden geçirmeleri lazım. Sektörde Çinliler inovatif fikirlerle cirit atıyor, klasik Apple geleneği ise aynen devam ediyor :)

Apple'nin de pazarlama taktiği bu hiç bir zaman tamamiyle değişikliğe gitmeden pazarlama yapıyor ve bunu çokta iyi yapıyor. Dünya'da sistemi çok iyi kurmuş. Fanboyluk değil mesele yukarıdaki escobar'ın dediği gibi de 1 gb ramde iosta hiç kasmazken androidde 8 gb ram bile kasma yapabiliyor. Apple her zaman daha önde hem kaliteli hem güzel.
İşinin kaliteli olmasını isteyenler için bire bir. Avrupa pazarında geçtiğimiz yıldan bugüne %30 artış göstermiş pazarlaması var, kan kaybediyor demeniz yanlış olmuş :D %30 artış bir firma için olağanüstü bir rakam. Ha Xiaomi ya da Huawei,One Plus,Oppo,Honor gibi telefonlar kötü değil fakat iphone ile yarışamayacakları aşikar. Her hafta yeni telefon mu üretilir :D :D Birazcık vizyon öğrensinler Apple'dan :d Önce eline Galaxt Note 10 al sonrasında iPhone X al kullanmayı dene. Hangisi daha kolay ve daha stabil kendi gözünle gör.

Telefon piyasasından bi'haber olduğunuz çok belli. Mayıs ayında IDC'nin çıkardığı bir grafik mevcut, ayrıca ben avrupa demişim ki dünya çapı olarak düzelteyim onu kaynak istiyorsan da buraya bırakırım. Dediğinin aksine ne yazık ki tam olarak %30'luk bir gerileme yaşamış Apple. Lütfen bilmediğiniz şeyler hakkında gram yorum yapmayın. Çok biliyorsanız siz kullanın 1 GB'lik Apple, kasma var mı yok mu :) Ayrıca ekstradan hobi olarak ikinci el telefon al-sat yapıyorum ve Note10+ dahil olmak üzere iPhone XS Max'i de kullandım iki telefonu da yeterince kullandım. "Vizyon" kelimesini kullanmışsınız da son beş senede Apple'in göze çarpan özelliği "çentik tasarımı", umarım biliyorsunuzdur tasarımlar birer inovasyon değildir. Ayrıca lütfen Türkçemizi doğru kullanalım, gözüme çok battı. Bilip bilmeden atıp tutmanız da fanboyluğun göstergesidir hocam, iyi akşamlar dilerim.
computer science
"la vittoria sara nostra"
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İos android karşılaştırmak imkansız farklı alt yapılar kullanıyorlar.
İos doğrudan donanım anlayacağı dilde hızlı bellekler az Ram kullanıyor.
Android aracı yazılıma şunu yap diyor yapıyor bu yüzden yüksek Ram düşük hızlı bellek kullanıyor.
Benim kullandığım telefonda android 6gb Ram var iPhone en yüksek telefonunda bu kadar Ram yok çünkü cache ihtiyacı yok ne ister hızlı diskten hemen çağırıyor android ise Ram cacheliyor hemen oradan geliyor. Burada şu var işlemci ekran kartını da önemi var ama şunu demeye çalışıyorum. Bence ios android karşılaştırması yanlış farklı çalışıyorlar. Yine de ios tekel kurmuş her işi onlar yapıyorlar ona göre telefonlara bu ücreti yansıtıyorlar. Android daha açık hemen herkes geliştirsin diye açık kaynaklı bu sayede iş gücü azalmış oluyor bu sayede android kendisi geliştiriyor ara işlere karışmıyor sadece mağaza yönetimi ona ait hatta mağaza dışı yüklemeye izin vermiş. Onlar parayı getiriyor bizde onların işlerini konuşuyoruz.Keşke bize ait bir yazılım olsaydı...
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Fazlasıyla araştırdım zaten beğenmiştim. Technopat ve shiftdeletenin inceleme videolarından sonra emin oldum. En azından benim cihazımdan iyi. Orta segmentin en iyi telefonu. Daha sonra 2.600 TL ye alacağıma dün akşam 2044 TL ye Türkiye garantili Xiaomi Redmi Note 8 Pro yu aldım arkadaşlar. Cihaz geldiğinde kullanıp yorumlarımı sizler ile paylaşacağım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping