Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumlar neden düşüşe geçti? Gelin tartışalım.
Son yıllarda küçük büyük farketmeksizin forumların unutulduğu doğru, çünkü bunun yerini alacak çok fazla kaynak sitesi var. En basit örneği youtube, en ufak bir sorun çıksa youtube'a girip bakabiliyoruz. Sadece muhabbet etmek isteyenlerde sözlük sitelerinde zaten. Belli başlı forumların dışında artık yeni açılan hiçbir forumun tutacağını düşünmüyorum, tamamen zaman kaybı bence.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Facebook'ta ki gruplar, Instagram'de ki resimli anlatımlar oldukça tutulmaz forumlar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Forumlar gelişimde geç kaldı ve hala geliştiriciler yerlerinde sayıyorlar.

Belki biraz flarum hariç.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Flarum , xenforo daha yeni atağa geçti ve hala satıyorlar.Forumlar ölmedi , ülkemizde öldü.

vBulletin ise modern olamadı hala kullananı var.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Son 3 aydır(2019 aralıktan 2020 mart başına kadar) global'de forumlar da yine bir canlanma görünüyor. Açılan forum altyapılarına baktığımızda vBulletin ve IP Board olduğu. Yani artık insanlar forumlar da dahi ücretli sistemleri tercih ediyorlar.

Bunun sebebi de ücret verdikleri için geliştiricilerin sürekli sistemleri üzerine yoğunlaşmalarını sağlıyor. Buda daha iyi işler çıkartıyor ortaya. Seo,tasarım v.b

İşin özü aslında forumlar var, Ama kullandığımız sistem ölü.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yönetim ekiplerindeki kabiliyetsizlik.
Gereksiz kişilerin ekiplere alınması veyahut gerekli kişilerin görevlerini ifa etmemesi vb.

Bu kabiliyetsizliklerden birisi de yönetimin doğru pazarlama/tanıtım stratejisi yapamamasıdır.
Doğru pazarlama tekniğiyle sektörün en büyük devini bile yıkabilirsiniz yanlış mıyım?

Örneğin kim MSN gibi bir devin yıkılacağını yerini Whatsapp, FB Messenger, Telegram gibi uygulamalara devredeceğini tahmin edebilirdi? kimse...

Edit: Telegram alayını tokatlayıp geçti
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yabancı sektörü bilmiyorum ama bizlerde istikrar yok ha bir de yenilik yok hep aynı tasarımlar / özellikler. Hep istemişimdir şöyle Ekşi, reddit karması bir myBB teması olan bir forum kurmak ama maalesef birkaç kez denesek de bir şeyler hep eksik kalıyor sağlam sermaye, sağlam ekip, sağlam irade lazım, ayrıca zamanı geçti artık bence VHS kasetler gibi forum kültürü de raflara kalkıyor yavaştan.
AromaticCoolInexpectatumpleco-size_restricted.gif
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping