Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumlar neden düşüşe geçti? Gelin tartışalım.
Sizce forumlar son yıllarda neden düşüşe geçti? 
Bence bunun sebebi blog siteleri değil, üstelik forumla blog aynı amaca bile hizmet etmiyor. Bunun başka bir sebebi olmalı.
Yoksa forumların düşüşünü etkileyen etken Instagram olabilir mi? Bilmiyorum şu an aklıma geldi, instagram olabilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Alex.
Bunda bir sürü etken var , kullanım alanlarının daralması eski kullanıcıların uçmasını da ekleyebiliriz.10tl.net için yapabileceğimiz şeylerin sayısı çok az yani çoğu yapılmış durumda.Forum tabanına bakarsak günümüzde bazı bilinen forumlar hariç diğerleri ölü.Forumlar eskiden sohbet & eğlence yeri olsa da günümüzde webmaster , illegal , hacking gibi kategoriler üzerine kurulan sistemler oldular.

Yani eski insanlar sosyal medya tabanına kaymış olabilirler.Ayrıca önemli bir kişi gidince diğerleride arkasından giderler yani biz bir kişiyi kaybedince bir sürü kişiyi kaybetmiş oluyoruz.Kaybettiğimiz kişiler yüzünden de bu hale gelmiş olabiliriz.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Bence sosyal medyanın etkisi çok fakat bunun dışında 10tl forumlarında sürekli hatalar çıkıyor, googleda kolayca bulunmuyor ve yeni tasarımlar da yok. Hep eski bozulmuş temalar var, insanları görsellikle ya da diğer türlü sitelerimizde etkileyemiyoruz, onlara güzel şeyler de sunamıyoruz. Bu yüzden de gidiyor olabilirler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
sosyal medya cevabı yanlış.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(04-09-2019 Saat: 19:26)Nihility Nickli Kullanıcıdan Alıntı: sosyal medya cevabı yanlış.

Ben yorumunuza katılmıyorum hocam çünkü; forumlarda yaptığımız sohbetleri daha fazla özellikleriyle sosyal medyadaki gruplarla, chat odalarıyla yapıyorlar. (Bu arada tabi ki forumların verdiği tadı veremez. Forumlarda çok daha fazla şeyler yapabiliyoruz ve daha samimi olduğunu düşünüyorum) İnsanlar forum kurmak yerine, ig sayfası ya da discord gibi şeyler kurmaya yöneliyor ve kitle de topluyorlar.
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Escobar
Herkes söylerdi, Ben katılmazdım ama artık bende aynı şeyleri söyleceğim yönetim gerçekten pasif, hangi konuda pasif ? Uygulama konusunda pasif, icraat yok. En basit örneği pluginlerin içinde birden fazla çalışmayan plugin var daha önce söylememe rağmen hala orada kendilerine yer edinmeye devam ediyorlar. Foruma gomobile geldiğinden beri mobil sayfada kayma mevcut bunun nedeni de istatistik şablonu, sadece bir sütun silinse veya konular kısmı kapatılsa sorun olmayacak ancak kimse kılını kıpırdatmıyor. En başından beri bu şekilde yer alıyor. Hani bilmeyebilirsiniz, bende bilmiyordum ancak öğrenmek için elimden geleni yapıyorum ki ben bir uyeyim. Forum sitesi sahibinin bu kadar uzun zamandır, sorgulamaması beni düşündürüyor... Bir konu açsanız ya arkadaşlar indexte kayma mevcut nasıl çözebiliriz? Eminim herkes yardımcı olacaktır ancak yok kalsın öyle...

Daha bunlar gibi pekçok ilgisizlik var, burada kimse kimseyi zorlamıyor bunun da farkındayız, Bu güne kadar belkide öğrenemeyeceğim konularda bana çok şey kattınız, bunun için minnettarım ancak lütfen biraz ilgi gösterin , gerekirse yeni admin alımı yapılsın ancak sistemi geliştirecek bir kişi olsun. Devamlı merak eden, araştıran biri... Yoksa konuları kontrol edip biri hakaret etmişse bunu cezalandiralim demekle hiç bir şeyin gelişeceği yok...

Her şey istek ile ilgili, gerekirse aranızda telegram falan kurabilirsiniz ancak biraz ilgi istiyoruz...
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Alex. , Corleone , Ausgleicher
https://i.ibb.co/xzkLGwc/IMG-20190904-193010.jpg

Telefondan bukadar oldu
Ara
Cevapla PGM
Bunun hakkında istenirse makale yazabilirim güzel bir konu,
Fikrime gelicek olursak, 2014 2017 yılı arasında forum devri yükselmişti hatırlarsanız neden ? Çünkü önüne gelen herkes forum açıyordu fakat bu forumların amaçlarından sapmalara neden oldu. Açılan forumların yönetim kavgalarından tutun konu kopyalama içerik çalma gibi şeyler oldu. Bu yüzden forum sektörü büyük bir kayba uğradı. Kısacası fikrim budur ama isterseniz makale yazabilirim bu konu hakkında.
Değer verdiğim İnsanlar :
ASiPaTRoN
ismaililhan
#Captain
#Pirate
Power
Bilsoft
Novruz
Albırt Enişten

Eski Günler Eski Maziler #2015

#GünümüzünSorunuEGOİZM
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@ErdemGün Bizden onay almana gerek yok :) Dilersen makale yazabilirsin,bizde seve seve okuruz..
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: ErdemGün
İsterseniz destanlar yazın, methiyeler düzün sistemin admini hiçbirinizle aynı düşünmüyor, mevcut sistem ve yapıdan gayet mutlu, 10tlnin çok aktif bir platform olduğunu ve prensiplerini koruyarak sistemin çok daha iyi yerlere varabileceğini düşünüyor haberiniz olsun. :))
Forum devri bitiyorsa, çöküşteyse bu platformun da bunda emeği var.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(07-09-2019 Saat: 21:57)ASi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İsterseniz destanlar yazın, methiyeler düzün sistemin admini hiçbirinizle aynı düşünmüyor, mevcut sistem ve yapıdan gayet mutlu, 10tlnin çok aktif bir platform olduğunu ve prensiplerini koruyarak sistemin çok daha iyi yerlere varabileceğini düşünüyor haberiniz olsun. :))

Bir yazıdan neden bu kadar fazla sonuç çıkardınız ? Sadece bir öneriydi. Ki forum alemlerini bıraktım, şuanda yaptığım sitelerle uğraşıyorum yalnızca makale yazmayı sevdiğim için böyle bir şey demiştim bilginize...
Değer verdiğim İnsanlar :
ASiPaTRoN
ismaililhan
#Captain
#Pirate
Power
Bilsoft
Novruz
Albırt Enişten

Eski Günler Eski Maziler #2015

#GünümüzünSorunuEGOİZM
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Her şeyi tasarlayacağız, sende arkadaşlarıma yetki ver :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(07-09-2019 Saat: 22:04)ErdemGün Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(07-09-2019 Saat: 21:57)ASi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İsterseniz destanlar yazın, methiyeler düzün sistemin admini hiçbirinizle aynı düşünmüyor, mevcut sistem ve yapıdan gayet mutlu, 10tlnin çok aktif bir platform olduğunu ve prensiplerini koruyarak sistemin çok daha iyi yerlere varabileceğini düşünüyor haberiniz olsun. :))

Bir yazıdan neden bu kadar fazla sonuç çıkardınız ? Sadece bir öneriydi. Ki forum alemlerini bıraktım, şuanda yaptığım sitelerle uğraşıyorum yalnızca makale yazmayı sevdiğim için böyle bir şey demiştim bilginize...

Fazla sonuç çıkartmıyorum dostum, boşa uğraş vermeni istemediğimden. Parayla yazıp satsan emeğini kazanca çevirirsin bu soruna harcayacağın zamanla. Tepkim sana değil yani :) 
Maalesef bu sitede yanlış kararlar alındı, yanlış kişilere hakedildiğinden fazla mükafatlar verildi, ondandır bu yanlış duyumlar alıp üzerinden gündem yaratma çabaları :) Neyse o da başka bir yere sarmış galiba şimdi, onun özelinde herkes bilsin ki bir şeyi istersem, yaparım. Az istersem, düşünürüm. İstemiyorsam, yapmam. Bir şey tasarlamaya başlarsam da ilki kendisi olacak. Sevgiler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: BizeHerYer61
@Corleone İsmail gizemli konuların bitti şimdide gizemli yorumlarınmı başladı :)
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ya niye 10tl.net'e çektiniz konuyu, dünya üzerinde tek forum 10tl.net mi? Ben genel olarak soruyorum, bu arada forumlar 2014-2015'te falan yükselişe geçmedi. Forumların altın çağı 2000-2010 arasıdır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Corleone
(08-09-2019 Saat: 15:50)Escobar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ya niye 10tl.net'e çektiniz konuyu, dünya üzerinde tek forum 10tl.net mi? Ben genel olarak soruyorum, bu arada forumlar 2014-2015'te falan yükselişe geçmedi. Forumların altın çağı 2000-2010 arasıdır.

Başlığı 10tl olarak değiştir. Çünkü burada konu açarsan sadece burası konuşulur. Kuyruk acıları smile.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konuyu bölüyorum ama; "dahi" anlamına gelen "de, da" ekleri ayrı yazılır. Soru eki olan "mı, mi, mu, mü" ayrı yazılır. Lütfen dikkat edin, lütfen.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
1
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
yıl 2019 forum mu kaldı arkadaşlar. reddite kaydım ben, subreddit sistemi bütün forumları ikiye-üçe katlar. ayrıca sözlüklerin forumlardan daha iyi olduğunu düşünüyorum. forum kültürü kalmadı artık, değiştirmek lazım bazı şeyleri.
computer science
"la vittoria sara nostra"
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Corleone
sosyal medya youtube ve video kanalları yüzünden forumlara olan ilgi azaldı. Çünkü insanlar önceden forumlardan bilgi alırlardı şimdi ise youtube gibi video kanallarından alıyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: RawSecurity
2007-2014 arasında forumlar çok aktif bir rol oynadı. Özellikle Hack&Security forumları çok fazlaca rağbet gördü. Arada Blogcular da vardı ama en çok hit gören forumlardı.

Zaman içerisinde free forumlar piyasaya sürüldü. Bilgisayarla uğraşan herkezin en az 1 tane free forumu olmuştur.

Asıl mesele bunlar değil tabi ki, mesele insanlar artık her türlü işini telefonla halletmeleri yani teknoloji.

Artık bilgisayarlar çok aktif değil. Teknoloji ilerledikçe 1001 türlü işimizi telefondan halledebiliyoruz. Evrak istense, telefondan E-Devlet uygulamasından çıkartıp WiFi üzerinden yazıcıdan çıkarttırabiliyoruz. Chat yapmak istesek zaten söylememe gerek yok. Mailler çok kullanılmasa da girip bakabiliyoruz. Oyunlar artık bilgisayarla eşdeğer halini almış (PubG Mobile, CoD Mobile vs.)

Yani artık heryerde elimizin altında her türlü işimizi gören bir bilgisayar var zaten. Oyunlar bile artık internet cafe'lerde oynanıyor. İnsanlar, gençler, çocuklar artık evde (bilgisayarı çok sağlam bile olsa) asosyal bir şekilde kalmak istemiyor. Sürekli dışarı çıkıyor, işine gidiyor, okuluna gidiyor veya en kötü arkadaşlarıyla beraber internet cafe'de oyun oynuyor.

Bu durum bilgisayarla alakalı çoğu oyun ve sistemleri demode haline getirdi. Forumlar ise bunların en bariz örneğidir zaten. Telefondan forumlara girmek sıkıntı (teması uygunmu vs.), giripte konuyu bulmak sıkıntı, araştırması sıkıntı, cevap yazması sıkıntı, üyelik dayatmaları sıkıntı, üyelere mail doğrulama dayatmaları sıkıntı vs..

Malum çoğu insanlar artık forumlarda ki dayatmaları bilgisayar ortamında bile kaldıramazken telefonda hiç çekilemez hale gelmiştir. 

Günümüzde artık eski sanal ortamlar, eski bilgisayar chat ortamları, eski bilgisayar meraklıları, eski bilgisayar programları vs. kalmadı. Artık herşeyimizi cebimizde gezen telefondan halledebiliyoruz. Canımız sıkılırsa sağlam oyunlar oynayabiliyoruz, chat yapabiliyoruz ve en önemlisi yukarda ki arkadaşımızın söylediği gibi herkez artık bilgisayar yeteneğini göstermek değil fenomen olmak için çabalıyor veya fenomenleri zengin etmekle uğraşıyor.

Forumların ve bilgisayarların günümüzde çok demode kalmasıyla ilgili daha aklıma gelmeyen bir çok sebep teşkil edebilecek olaylar var fakat en ama en büyük sorun tenoloji ve telefonların akıllılığıyla alakasıdır.

Artık geriye dönüş yok, eski ortamlar yok, eski heyecanlı bilgisayar günleri tarih oldu. Bu durdurulamayacağı gibi 10-20 sene sonra eminim forumlar ve bilgisayara ait bir çok sistemler de tamamen hafızalardan silinecektir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Betelguese

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Webfast.10tr.net - Dev Paylaşım Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping