Internet Ve Bilisim Hizmetleri Zamanhost.com

Bu hastalik sizde de olabilir mi? Guatr Hastaligi ve Belirtileri

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2019 Forum Yönetim Sistemi [Parti Sistemi]
Lightbulb 
Bu makalemde sizlere bir forum için hayat organı olan yönetim sisteminden bahsedeceğim.

Öncellikle yönetim ekibinin tanımından başlamak istiyorum. Yönetim ekibi forumu daha fazla ne katabilirim, nasıl geliştirebilirim, neler yenilenebilir, neler yapabiliriz diyen ve forumda asayişi sağlayandır. Günümüzde "ben senden üstüdüm herkes benim kölem ya da bu kadar üsteyim ne yapsam karışır ortalık " diyen bir sürü pardon da "boş" insan var. Ki zaten biliyorsunuz ki bilgisayar bile zaman içersinde değişimlere uğradı. Artık bir üyeye sorsan moderatör olmak istemez çünkü vaadi doldu. Aslında bundan ziyade iki sebebi daha var. Forum sektörünün hızla tükenişi ve önüne gelen her insanın forum açması (adminlik hissinde merak). (10TL.NET DIŞI) Bende artık moderatörlük kavramları dışında yeni bir sistem düşünüp tasarladım.

Sistemim adı Parti Sistemi;

Nasıl işler peki ?

Admin Cumburbaşkanı
1.Co admin Başbakan
2.Co admin Meclis Başkanı
Yönetici parti kurma yetkilisi.
Süper moderatörler Bakanlar Kurulu
Moderatör ve deneme moderatörler Meclis üyeleri

Sırasıyla görevlerini yazalım;
Admin - Cumhurbaşkanı; Kurucu admin dışında bu rütbeye kurucu adminin rızası değil meclisin kararı doğrultuysa gelir. Kurucu admin dışındaki adminleri meclis seçer.
Co admin Başbakan; Bu arkadaşımız başta yöneticilik görevinde partisini kurar ve halktan oy ister. halk = üye fakat herkes oy verebilir. (laiklik ilgisi) Bu şekilde başbakanlık görevine getirir. İktidarlık makamına oturur.
2.Co admin Meclis başkanı; Bu kişi eğer yöneticilik te parti kurmassa ve forumdaki çalışmaları iyise bu kişiye bu yetki verilir.
Yönetici parti kurma yetkisine sahiptir. Partiyi alınan moderatörlerden ve deneme moderatörler kurabilir. Süper moderatörlerden kuramazlar.

Bu sistemin amaçları nedir ?

1. Birden fazla parti olması forumdaki rekabeti artırarak forumun gelişmesi ve aktifliği artırmak.
2. Yönetim ekibini bir arada kaynaştırmak.
3. Yönetim ekibinin foruma verdikleri önemi artırmak.

Peki diyeceksiniz ki deneme moderatörler (meclis üyeleri) nasıl seçilecek ?

Herkes başvurup alınabilecek fakat eğer hiç bir şey yapmıyorsa başbakan tarafından görevinden alınacak.

Peki terfiler nasıl olacak ?

Bir yöneticisiniz ve co adminlik istiyorsunuz bir parti kurup meclis üyelerini toplayıp forumda bir sürü üyeden oy isteyebilirsiniz. Eğer üyeler seçerse o kişinin partisi başa gelir. ve süper moderatörlere (Bakanlar kurulu) görevlerini verir.

Kurallar;
1. Bir hükümet başa geldiğinde yani 1.Co admin başa geldikten sonra 1 ayı vardır. 1 ay sonra yeni seçim yapılır ve o emeklikliğe ayrılır. 2.Co admin içinde bu kural geçerlidir. (Bu kural önemlidir çünkü insanların yetki için mi yoksa bir şeyler katmak amaçlı olduğunu belirmede faydalı bir kural)
2. Bir parti en fazla 12 defa iktidarda kalma hakkına sahiptir.
3. Oy istemek serbesttir.
4. Meclis üyeleri bir partiye mensup olmak zorunda olacak.
5. Partiler arası büyük boyutta tartışmalar yasak olacak.
6. Önceden banlanmış yani sicil kaydı olan üyeler meclis üyesi olamayacaktır.

Son olarak süper moderatörlerin (Bakanlar Kurulu ) görevi ne olacak diyeceksiniz ?

Süper Moderatörler bakan bakan bölünecek. Bunları Mesela;

Forum denetleme Bakanlığı
Özgün Konu Açma Bakanlığı
vs. vs.

İnşallah sistemi beğenmisinizdir unuttum bir şey var mı diye bir yazıyı okudum fakat bulamadım. Görüşleriniz önemli sizce nasıl bir sistem 2019 çağında ki bir foruma uyar mı ?

Lütfen aşağıya görüşlerinizi belirtin hepsini okuyacağım ve değerlendireceğim.
Değer verdiğim İnsanlar :
ASiPaTRoN
ismaililhan
#Captain
#Pirate
Power
Bilsoft
Novruz
Albırt Enişten

Eski Günler Eski Maziler #2015

#GünümüzünSorunuEGOİZM
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: admin , NextWorld
(20-08-2019 Saat: 02:49)ErdemGün Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu makalemde sizlere bir forum için hayat organı olan yönetim sisteminden bahsedeceğim.

Öncellikle yönetim ekibinin tanımından başlamak istiyorum. Yönetim ekibi forumu daha fazla ne katabilirim, nasıl geliştirebilirim, neler yenilenebilir, neler yapabiliriz diyen ve forumda asayişi sağlayandır. Günümüzde "ben senden üstüdüm herkes benim kölem ya da bu kadar üsteyim ne yapsam karışır ortalık " diyen bir sürü pardon da "boş" insan var. Ki zaten biliyorsunuz ki bilgisayar bile zaman içersinde değişimlere uğradı. Artık bir üyeye sorsan moderatör olmak istemez çünkü vaadi doldu. Aslında bundan ziyade iki sebebi daha var. Forum sektörünün hızla tükenişi ve önüne gelen her insanın forum açması (adminlik hissinde merak). (10TL.NET DIŞI)  Bende artık moderatörlük kavramları dışında yeni bir sistem düşünüp tasarladım.

Nasıl işler peki ?

Admin Cumburbaşkanı
1.Co admin Başbakan

Admin - Cumhurbaşkanı; Kurucu admin dışında bu rütbeye kurucu adminin rızası değil meclisin kararı doğrultuysa gelir. Kurucu admin dışındaki adminleri meclis seçer.
Co admin Başbakan; Bu arkadaşımız başta yöneticilik görevinde partisini kurar ve halktan oy ister. halk = üye fakat herkes oy verebilir. (laiklik ilgisi) Bu şekilde başbakanlık görevine getirir. İktidarlık makamına oturur.
2.Co admin Meclis başkanı; Bu kişi eğer yöneticilik te parti kurmassa ve forumdaki çalışmaları iyise bu kişiye bu yetki verilir.
Yönetici parti kurma yetkisine sahiptir. Partiyi alınan moderatörlerden ve deneme moderatörler kurabilir. Süper moderatörlerden kuramazlar.

1. Birden fazla parti olması forumdaki rekabeti artırarak forumun gelişmesi ve aktifliği artırmak.

Herkes başvurup alınabilecek fakat eğer hiç bir şey yapmıyorsa başbakan tarafından görevinden alınacak.

Bir yöneticisiniz ve co adminlik istiyorsunuz bir parti kurup meclis üyelerini toplayıp forumda bir sürü üyeden oy isteyebilirsiniz. Eğer üyeler seçerse o kişinin partisi başa gelir. ve süper moderatörlere (Bakanlar kurulu) görevlerini verir.

Kurallar;
1. Bir hükümet başa geldiğinde yani 1.Co admin başa geldikten sonra 1 ayı vardır. 1 ay sonra yeni seçim yapılır ve o emeklikliğe ayrılır. 2.Co admin içinde bu kural geçerlidir. (Bu kural önemlidir çünkü insanların yetki için mi yoksa bir şeyler katmak amaçlı olduğunu belirmede faydalı bir kural)

Son olarak süper moderatörlerin (Bakanlar Kurulu ) görevi ne olacak diyeceksiniz ?

Süper Moderatörler bakan bakan bölünecek. Bunları  Mesela;

vs. vs.

İnşallah sistemi beğenmisinizdir unuttum bir şey var mı diye bir yazıyı okudum fakat bulamadım. Görüşleriniz önemli sizce nasıl bir sistem 2019 çağında ki bir foruma uyar mı ?

Bu düşünce yapısına daha önce hiç denk gelmedim; güzel düşünce Erdem.
(Böyle bir sistem gelirse, ayakkabı kutusunda para saklamayacağıma yemin edebilirim. :D)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: ErdemGün
Demokrasi bu foruma fazla değil mi? Yani minimum 2 parti olur desek neredeyse forumun hepsi yetkili olmuş olacak :D Onun dışında demokrasiyi foruma entegre etme fikri ilginç gerçekten, büyük kitlesi olan bir forumda bazı şeyler değiştirilip denenebilir bence.
AromaticCoolInexpectatumpleco-size_restricted.gif
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: ErdemGün , Escobar
yaratılıcık 100%
Ara
Cevapla PGM
(20-08-2019 Saat: 02:49)ErdemGün Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu makalemde sizlere bir forum için hayat organı olan yönetim sisteminden bahsedeceğim.

Öncellikle yönetim ekibinin tanımından başlamak istiyorum. Yönetim ekibi forumu daha fazla ne katabilirim, nasıl geliştirebilirim, neler yenilenebilir, neler yapabiliriz diyen ve forumda asayişi sağlayandır. Günümüzde "ben senden üstüdüm herkes benim kölem ya da bu kadar üsteyim ne yapsam karışır ortalık " diyen bir sürü pardon da "boş" insan var. Ki zaten biliyorsunuz ki bilgisayar bile zaman içersinde değişimlere uğradı. Artık bir üyeye sorsan moderatör olmak istemez çünkü vaadi doldu. Aslında bundan ziyade iki sebebi daha var. Forum sektörünün hızla tükenişi ve önüne gelen her insanın forum açması (adminlik hissinde merak). (10TL.NET DIŞI)  Bende artık moderatörlük kavramları dışında yeni bir sistem düşünüp tasarladım.

Nasıl işler peki ?

Admin Cumburbaşkanı
1.Co admin Başbakan

Kurallar;

Süper Moderatörler bakan bakan bölünecek. Bunları  Mesela;

vs. vs.

Farklı düşünce insanlara karmaşık gelebilir.Süreler çok kısa o kadar zamanda forumda değişim yapılması zor olur.Bunlar yaptığında anayasa gerekecek.Bu kadar yönetici neye göre yönetecek nasıl çalışacak görev tanımları bakanlıkların iç kadrosu gerekecek.Bence sayı azlığından en eski sisteme dönülebilir.Kişiler arası sorunu bitirir partiler yani insan grupları arasında sorun ve sürtüşmeler baş gösterir :)
Forum yönetimini bir gruba bırakmak ne kadar doğru çekirdek kadrodan bağımsız.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: ErdemGün , bilsoft
Darbe yapılır.
Ara
Cevapla PGM
(20-08-2019 Saat: 04:22)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Darbe yapılır.

Provokasyonlar, komplolar, afişler, vaatler... Güzel fikir, bir müddet aktifliği artıracaktır. Ancak forumdaki üye sayısı yeterli mi? Tartışılır... Hepsine rank, logo yapmak canlılık katacaktır. Güzel düşünce...

Ayrıca seçim işleri için plugin olmalı, uğraş arttıkça insanlar cayıyor, kapalı oylama vs.
-NEXTWORLD
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
Cevapla PGM
Aslında bir dönem admin adaylığı koyduğum zamanlar biz böyle bir süreç izliyorduk, afiş vs. :)
Yukarıda söylendiği gibi forumdaki aktif üye sayısı mevcutun 10 katı olsaydı buraya entegre edilebilirdi. Özgün bir düşünce...
#SahneBizim 
support
webasalet
mybbokulu
...
nxX3PP.gif
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: BizeHerYer61 , ErdemGün
Öncelikle herkese yorumundan ötürü teşekkür ederim.
Şu iki soruna yanıt vermek istiyorum. Sistemin şuan için büyük forumlarda çalışabileceğini söylemem gerek. Tabi ki DESTEK10TL te uyarlanmış versiyonu gelebilir. Bakanlar kurulunun görevleri buna göre şekil alır vs.
Sonrasında sistemde darbe olmaz. Nedeni ise bu sistemi kurulup aktif hale geçince forumun kurucu admini asayişi ele alması gerekiyor asayiş sağlanırsa ve güvenli ortam dediğimiz zaman yaratırsa bu sisteme geçilmeli yoksa her foruma bu sisteme geçirirsek neler neler olur siz düşünün ?

(20-08-2019 Saat: 04:21)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Farklı düşünce insanlara karmaşık gelebilir.Süreler çok kısa o kadar zamanda forumda değişim yapılması zor olur.Bunlar yaptığında anayasa gerekecek.Bu kadar yönetici neye göre yönetecek nasıl çalışacak görev tanımları bakanlıkların iç kadrosu gerekecek.Bence sayı azlığından en eski sisteme dönülebilir.Kişiler arası sorunu bitirir partiler yani insan grupları arasında sorun ve sürtüşmeler baş gösterir :)
Forum yönetimini bir gruba bırakmak ne kadar doğru çekirdek kadrodan bağımsız.

@kaRanLık-61

Adminim bu konudan bahsetmiş, buna da bir açıklama getireyim, Anayasa sistemi bire bir ceza sistemi bir şey olacak benim çalıştığım forumlarda bir ceza listesi vardı kullanıcıyı o listeye bakarak banlıyordun.
İkicinci olarak süreler kısa mevzusu, bunu sizin gibi bende düşündüm, ben 3 ayda bir yapılması taraftarıyım ama dediğim gibi 2019 çağı forum sistemi olması için 1 ay olması en mantıklısı.
"nasıl çalışacak görev tanımları bakanlıkların iç kadrosu gerekecek.Bence sayı azlığından en eski sisteme dönülebilir" Adminim bunu sadece DESTEK10TL için öneri sunmadım, genel tüm forum adminlerine bir tavsiye olması için.
"Kişiler arası sorunu bitirir partiler yani insan grupları arasında sorun ve sürtüşmeler baş gösterir :)" Bu konuda da bir şey söylemek istiyorum insan grupları arasında tartışma ve sorun aslında bu keyifli olabilir şöyle düşünmek lazım diyelim ki Siz adminim başbakan olduğunuz X partisi ile işte Bakanlar kurulu kurdunuz onu buraya şunu oraya yönlendirdiniz çalışıyorsunuz fakat bir Y partisi gelip diyor ki sen çalışmıyorsun diyor sana muhalefet oluyor. Yani şunu diyorum adamın bunu denemesi için bile bir konu açıp tartışması lazım. Bu da aktifliği artıran bir durum oluyor. Tabiki küfür argo girerse konu kapatılır ya da aşırı ileriye giderse. Bunların önlemleri alınır.

"Forum yönetimini bir gruba bırakmak ne kadar doğru çekirdek kadrodan bağımsız. " Son olarak bu konuya da bir açıklık getirmek isterim. Forum Yönetimi bir gruba bırakılacak belki ama oy dediğimiz şeyi unutmayın. Yani şöyle düşünün 1000 Kişilik bir oylama yapıldı, sırf herkes seviyor diye 1000 Kişi de o partiye oyunu vermicektir. Ki şöyle düşünün ozaman biz nasıl eski sistemde başbakana veya bakanlar kuruluna güveniyorduk ?

Adminim yazdıklarımdan yanlış anlamayın, ben sadece sorularınıza cevap vermek istedim.
Değer verdiğim İnsanlar :
ASiPaTRoN
ismaililhan
#Captain
#Pirate
Power
Bilsoft
Novruz
Albırt Enişten

Eski Günler Eski Maziler #2015

#GünümüzünSorunuEGOİZM
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Uzun uzun okumam, okumak için zaman ayırmam gereken bir konu ve öneri. Biraz okudum. yorumlara da biraz baktım. daha geniş bir zamanda, tekrar bakmayı düşünüyorum.

Fikir fena değil, çekirdekte benzer bir fikri ben de taşıyordum. Hatta, aslında uyguluyorum ama, çok belirgin değil.
Bence de, belirgin bir anayasamız olmalı, yasalarımız olmalı. Aslında var da.. Bence, yasalar ve anayasa kolay olmalı. Ve, anayasa çok kısa bir cümle/slogan/Prensip ile özetlenmeli, ve bizim sloganımız/prensibimiz de aslında benim imzamda var: "İnsana saygı" Tüm anayasamız ve kurallarımız bundan türüyor/çıkıyor. Örneğin, direk üst göreve gelmek isteyen birine cevabımız belli, niye, O görevde hali hazırda olanlara ve oraya aylarca çalışarak gelenlere saygı duyuyoruz, ondan. İnsana saygı yani.. Birçok kuralı bununla izah edebiliyoruz/edebiliriz.

Yani, Prensip -> Anayasa -> Kanunlar
bunlar ortaya çıkarsa, yönetim ve bakanlar v.b. de ortaya çıkar. Bizim, adı tam konulmamış olsa da anayasamız ve biraz kanunlarımız (kurallarımız) var... İlerde daha net yazılabilir..

Bu güzel fikir jimnastiği için arkadaşa teşekkür ediyorum. Olumlu yapıcı bir fikir çalışması yaptığı için.. malum, son zamanlarda bunu yapanlar azınlıkta.
Ana prensibimiz "İnsana Saygı" Amacımız sadece para kazanmak ya da geyik değil, aynı zamanda faydalı şeyler yapmak. sadece para kazanmak olsaydı, yapılacak birçok şey vardı...  Haksızlığa uğrayan varsa sırayla diğer görevlilere, sonra adminlere, tatmin olmazlarsa da bana yazabilirler. Elimizden geldiği kadar adaletli olmaya, evrensel hukuk kaidelerine uymaya çalışacağız. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Yeni Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
Ara
Cevapla PGM
ama asıl problem artık kimsenin yetkili olmak istememesi
Ara
Cevapla PGM
Eklemem gerekirse :

Büyük ihtimal ideolojiler olacaktır.Siyasal islam , Milliyetçilik , Kemalizm gibi akımlarda kendini gösterir biz bunu kendimize uyarlarsak örneğin taarruz adminin tarafındakiler Taarruzim gibi kendi akımlarını çıkartabilir.Halk ise üyelerden oluşur.Üyeler ise yorum ve konu açarak sp kazanır.SP ile alışverişini yaparlar.Bu sisteme kapitalizm diyebiliriz.Üyeler mecburi olarak konu ve yorum yapmak zorundalar yoksa sp kazanmazlar.SP kazanmazlarsa alışveriş yapamazlar.Uzar gider.

Kısacası bırakında forumlar bizim olsun dünya onların :)
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL

1457590093210.jpeg

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi