Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Destek.10tr.net tema çizim çalışması
Yeteri kadar zaman bulamadığımdan profil çizimini yarıda bırakıp paylaşmak istedim. Yarıda bıraktığım için bu çalışmayı Behance'a eklemedim. Behance'ı olan arkadaşlar varsa ekleşelim ama buradan https://www.behance.net/oguzhanaka yorumlarınızı bekliyorum.
4pzjMQ.jpg
JVDZlB.jpg
AromaticCoolInexpectatumpleco-size_restricted.gif
1
1
Cevapla PGM
Tam olarak bu site için yapılabilecek bir tema olduğunu düşünüyorum. Tebrik ederim, elinize sağlık.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Ausgleicher
Çok sağlam olmuş, kullanılan renkler çözüm/destek mantığıyla uyuşmuş...
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Messi... 1 ay öncesi galiba :)
Ara
Cevapla PGM
Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Tasarım 1.5 aylık falan evet :D
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Muazzam üstadım umarım değerlendirilir.
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
(16-08-2019 Saat: 00:40)berartdmr Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Muazzam üstadım umarım değerlendirilir.
Teşekkür ederim Beratım sağolasın
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: berartdmr
Çok iyi olmuş ellerine sağlık :)
Cevapla PGM
(16-08-2019 Saat: 00:50)Grafikeriniz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok iyi olmuş ellerine sağlık :)
Teşekkürler ^^
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Temaya bak beee süper xçcmvlksdjf
sende kral insansın biliyor muydun xczçömvsdkjf
Cevapla PGM
Eline sağlık, gayet güzel ve hoş olmuş. Kodlamasını yapmak isterim :)
Ara
Cevapla PGM
Eline sağlık güzel görünüyor, kodlamasını unutma da emeğin boşa gitmesin.
Ara
Cevapla PGM
Hocam çizim yaparken katman olarak nelere dikkat etmeliyiz? Kodlayacak olan arkadaşa nasıl bir teslim yapılmalıdır? Çizerken referans alınan şablon var mıdır yoksa en üstten alta doğru çizerek mi ilerleme yapılır?

Elinde herhangi bir psd dosyası olan varsa incelemek isterim, böyle bir konuya ihtiyacımız var.
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
(16-08-2019 Saat: 10:19)NextWorld Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam çizim yaparken katman olarak nelere dikkat etmeliyiz? Kodlayacak olan arkadaşa nasıl bir teslim yapılmalıdır? Çizerken referans alınan şablon var mıdır yoksa en üstten alta doğru çizerek mi ilerleme yapılır?

Elinde herhangi bir psd dosyası olan varsa incelemek isterim, böyle bir konuya ihtiyacımız var.

Ben, arkadaş yazmadan şöyle hızlıca bir cevap vermek istedim;

Temayı tema yapan can alıcı noktalar header,footer,postbit ve profil'dir. O yüzden çizime başlamadan önce bu 4 kısmı kafada bitirmek lazım. Bunu söylememde ki sebepte şu, deneme yanılma yoluyla bir çok kez başlayıp bitirdiğim headeri, kategorilere veya footer'a uymadığı için silip yeniden çizdiğim oldu. O yüzden nereden başlıyorsak geri kalanını da ona göre uyumlu bir şekilde devam etmemimiz gerekiyor.

Ayrıca en önemli konulardan biride şu, ben her fırsatını bulduğumda yazarım bunu, herkes biryerlerden/bişeylerden evriliyor hayatta. Gökten vahiy yoluyla gelmiyor bize fikirler, illa ki bazı çizimler/tasarımlar bize ilham kaynağı oluyor. Dolayısıyla bize güzel gelen şeyi taklit etmeye çalışıyoruz. Alıntı yapılacaksa birebir yapılmaz, kendinden katarsın veya kaynak belirtirsin, aslında varsa imkan iletişime geçilip izin istenmeli. Bu konudaki tema özgün çalışılmış o yüzden yorumlama gereği duydum. İnsanlar çekememezliği bir kenara bırakıp saygıyla/sevgiyle yaklaşırlarsa, aynı şekilde dönüş alırlar ama maalesef burada çok bilmişlik var, bu bilmişlikten dolayı şuana kadar istediğin tarzda konu açılmadı d10'da.
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: NextWorld , Ausgleicher
(16-08-2019 Saat: 11:36)bilsoft Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(16-08-2019 Saat: 10:19)NextWorld Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam çizim yaparken katman olarak nelere dikkat etmeliyiz? Kodlayacak olan arkadaşa nasıl bir teslim yapılmalıdır? Çizerken referans alınan şablon var mıdır yoksa en üstten alta doğru çizerek mi ilerleme yapılır?

Ben, arkadaş yazmadan şöyle hızlıca bir cevap vermek istedim;

Temayı tema yapan can alıcı noktalar header,footer,postbit ve profil'dir. O yüzden çizime başlamadan önce bu 4 kısmı kafada bitirmek lazım. Bunu söylememde ki sebepte şu, deneme yanılma yoluyla bir çok kez başlayıp bitirdiğim headeri, kategorilere veya footer'a uymadığı için silip yeniden çizdiğim oldu. O yüzden nereden başlıyorsak geri kalanını da ona göre uyumlu bir şekilde devam etmemimiz gerekiyor.

Ayrıca en önemli konulardan biride şu, ben her fırsatını bulduğumda yazarım bunu, herkes biryerlerden/bişeylerden evriliyor hayatta. Gökten vahiy yoluyla gelmiyor bize fikirler, illa ki bazı çizimler/tasarımlar bize ilham kaynağı oluyor. Dolayısıyla bize güzel gelen şeyi taklit etmeye çalışıyoruz. Alıntı yapılacaksa birebir yapılmaz, kendinden katarsın veya kaynak belirtirsin, aslında varsa imkan iletişime geçilip izin istenmeli. Bu konudaki tema özgün çalışılmış o yüzden yorumlama gereği duydum. İnsanlar çekememezliği bir kenara bırakıp saygıyla/sevgiyle yaklaşırlarsa, aynı şekilde dönüş alırlar ama maalesef burada çok bilmişlik var, bu bilmişlikten dolayı şuana kadar istediğin tarzda konu açılmadı d10'da.

Cevabınız için teşekkür ederim, ben mimarlık okuyorum, soyut düşünme ile bir şeyleri vurgulama ile ve dediğiniz gibi bir yerlerden ilham almayla tasarımlar oluşturuyoruz.  

Benim merak ettiğim tasarımları oluştururken gerçeklikle nasıl örtüştürdüğünüz. Mimarlık üzerinden örnek verirsem tasarladığınız yapının ayakta kalabilmesi gibi...

Tema çizimi yapılırken hangi parçaların ayrı olması gerektiğini bilmiyorum. Kodlayacak arkadaşa neler lazım bilmiyorum. Örneğin çizim yapılırken headerde hangi öğeler ayrı çiziliyor, forum gösteriminde hangi bileşenler var. bunları bilmiyorum. Çizdiğim de bana niye bunları birleşik (tek katmanda) çizdin gibisinden sorular gelecek gibi hissediyorum.

Bu bakımdan default tema da olabilir, iyi veya kötü (tamamlanmış) örnek .psd çizimi varsa incelemek isterim.

*Farket ettiğim bir şey de çizimlerde yer alan konular, üyeler, avatarlarda tasarlanan yere özgü oluyor, bunlar bir şekilde çekiliyor mu yoksa manuel olarak tek tek yazılıyor mu?
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eline sağlık, harika tema olmuş Oğuzhan. Fakat değer mi bilemem.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
İlk bakışta kalite kokuyor orası belli fakat göz yoran bir tema çizimi olmuş.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür ederim yorumlar için benim için gerçekten değerli iyi kötü.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ohh be sonunda adımı bir temada görebildim rahatça ölebilirim!
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
(17-08-2019 Saat: 15:46)Muratbaykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ohh be sonunda adımı bir temada görebildim rahatça ölebilirim!
hahaah :D ayıpsın bundan sonrakilerinde de eklerim adını
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Muratbaykam

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping