Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10Explorer - Sıradışı forumları keşfet
#21
Buraya gelen cevaplar destek forumunun nasıl işlediğini bildiğimin kafamdaki kanıtı. Her zaman ama her zaman burada ahlak her şeyden önce tutulur, yapılan iş değil. Ben yapılan işi önde tutarım, bana göre benim bakış açım progresiftir, size nasıl geliyor artık bilemem. Ben gerçekten ilerlemeyi ararım. Hakaret etmem pek sorun değil çünkü bu mesajı bir sinirle yazdığım bellidir(kaldı ki öyle), özür dilerim, düzeltirim, geçer diyelim. Hakaret ederim belki yanlış bir davranıştır, ama siz burada ancak bunun yanlış olduğunu yazarsınız, sanki ben bilmiyormuşum gibi. Önemli olan bunu yapmamın sebebidir. Ancak bunu düşünmeye kimse uğraşmaz çünkü zor olan budur. Ahlak bunu düşünmemizi engeller. Burada demek istediğim şey hakaretin bir sebebi olabileceği, hakaretin haklı olarak yapıldığı falan değil, yanlış anlamayın. Bunun sebebi de sürekli normal bir şekilde eleştiri alıp ondan karşılık görmemem. Böyle olunca da bir süre sonra aşağılamaya kayıyor, çünkü algılanmak istiyorum. Burada da hakaret etmek çok kolay dikkat çektiriyor, görmüş olduğunuz gibi... Ancak burada dikkat çekmek istediğim şey hakaretim değil, yapılan iş ve işlerdir. İnsanların hevesini kırmak istemiyorsunuz anlıyorum, ancak bazen de heveslerini kırmak gerekir diye düşünüyorum. Abdullah abinin de dediği gibi "Bu tarz durumlar zira beni daha da motive ederdi heralde". Benim sebebim tam olarak bu sayılmaz fakat ben burda yapılan, her emeğe saygı, yapan yapmıştır, iyi yapmışsın, bir işe yaramasa da yapmışsın zihniyetinden sıkıldım. Bu şekilde ilerleme sağlayamayacağınızı düşünüyorum. Burada en ilerlemeci düşünen insanlardan biriyim ayrıca. Eğer buna cevap veriyorsanız lütfen dikkat çekmek istediğim şeye yönelik cevap verin, rica ediyorum.
Konu sahibiyle olan ilişkimi de pek anlamış değilim. Bana özelden yazabilirdi, hallederdik. Yine de bu hakarete adminler kadar alındığını düşünmüyorum kendisinin.
Nihility#9226
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#22
(19-06-2019 Saat: 15:44)Nihility Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Buraya gelen cevaplar destek forumunun nasıl işlediğini bildiğimin kafamdaki kanıtı. Her zaman ama her zaman burada ahlak her şeyden önce tutulur, yapılan iş değil. Ben yapılan işi önde tutarım, bana göre benim bakış açım progresiftir, size nasıl geliyor artık bilemem. Ben gerçekten ilerlemeyi ararım. Hakaret etmem pek sorun değil çünkü bu mesajı bir sinirle yazdığım bellidir(kaldı ki öyle), özür dilerim, düzeltirim, geçer diyelim. Hakaret ederim belki yanlış bir davranıştır, ama siz burada ancak bunun yanlış olduğunu yazarsınız, sanki ben bilmiyormuşum gibi. Önemli olan bunu yapmamın sebebidir. Ancak bunu düşünmeye kimse uğraşmaz çünkü zor olan budur. Ahlak bunu düşünmemizi engeller. Burada demek istediğim şey hakaretin bir sebebi olabileceği, hakaretin haklı olarak yapıldığı falan değil, yanlış anlamayın. Bunun sebebi de sürekli normal bir şekilde eleştiri alıp ondan karşılık görmemem. Böyle olunca da bir süre sonra aşağılamaya kayıyor, çünkü algılanmak istiyorum. Burada da hakaret etmek çok kolay dikkat çektiriyor, görmüş olduğunuz gibi... Ancak burada dikkat çekmek istediğim şey hakaretim değil, yapılan iş ve işlerdir. İnsanların hevesini kırmak istemiyorsunuz anlıyorum, ancak bazen de heveslerini kırmak gerekir diye düşünüyorum. Abdullah abinin de dediği gibi "Bu tarz durumlar zira beni daha da motive ederdi heralde". Benim sebebim tam olarak bu sayılmaz fakat ben burda yapılan, her emeğe saygı, yapan yapmıştır, iyi yapmışsın, bir işe yaramasa da yapmışsın zihniyetinden sıkıldım. Bu şekilde ilerleme sağlayamayacağınızı düşünüyorum. Burada en ilerlemeci düşünen insanlardan biriyim ayrıca. Eğer buna cevap veriyorsanız lütfen dikkat çekmek istediğim şeye yönelik cevap verin, rica ediyorum.
Konu sahibiyle olan ilişkimi de pek anlamış değilim. Bana özelden yazabilirdi, hallederdik. Yine de bu hakarete adminler kadar alındığını düşünmüyorum kendisinin.
Mesele o zaman toplum içinde uygun davranış gösterme oluyor.Tüm dünyada uygulanan geçmiş ve gelecekte uygulanacak basit bir kural.Bir toplum içinde yaşıyorsan o topluma ait örf, adet, gelenek, kural yazılı veya yazısız uygulanan herşeye  uyum göstermen yada benzer davranış göstermen lazım.İran gibi bir ülkede dine uygunsuz davrandığın ceza alman gibi yada Amerika da New York ana caddesinde sarık cübbe dolaşınca insanların sana nasıl baktığını görmen gibi.Biliyorum uç örnekler bile bile verdim.Genel konuşuyorum sadece bunu konuyla alakalı kişilere söylemiyorum.Bir toplumun içindeysen ona uygun davranmalısın.İnsanlar yaşadığı toplumlardan bağımsız olamazlar.Olmak istiyorsa o toplumdan uzaklaşacak.Yada kendi toplumunu oluşturacak.Şunu söylemeye çalışıyorum bir topluluk yada toplum varsa orada yazılı veya yazısız kural ve uygulamalar varsa sende buna uygun davranış göstermelisin.Göstermezsen insanlar seni yargılar.Örnek Türkiye Cumhuriyeti devletinden bir insan öldürürsün seni yargılarlar.Bunları yaptığında yargılanmandan daha doğal bir şey yok tabi hiç kimse de hırsızlık yapar ama kabul etmez.Suçunu kabul etmez.Şimdi bir tarafı değiştirmek gerekir yada oradan ayrılmak gerekir.İnsan bir toplumu değiştirmesi yada toplumun insanı değiştirmesi yada o insanın o toplum ayrılması bu bir seçim karar kişiye aittir.Ben dünyadaki genel yapılan uygulama ve durumlardan bahsettim.

Gelelim ana tema olarak gördüğün gelişim yada gelişim nelere bağlıdır yada neler etkiler yada hangi düşünme tarzlarıyla olur vs. soruları artarak gider.Önce bu konuyla ilgili gidelim sonra genele gidelim.
- Eleştiren arkadaşın fikri şu .com bir alan adı bunu yapınca bir yarar sağlayamaz. 10tl.net belki yarar sağlar ama alan adına para vererek bunu neden yaptığını sorguluyor.Yarar sağlamamasının sebebi çok trafik olması neden google varken burayı kullansın vs. vs. vs. Bence de fikir doğru.Karşılıksız yani alan adı ücreti olayına o kadar takılmayalım kendi inisiyatifi.
- Eleştiren arkadaşı fikrin kar getirmeyeceği ve çokta yarar sağlamayacağını düşünüyor.Kısmen bende katılıyorum.Haksız diyemeyiz.
- Eleştirilen arkadaş eleştiri bakarak yapmayabilir.Yani küser.Belki daha çok hırslandırır.Bu da ihtimal.
- Eleştirilen arkadaş proje amacını belki biz anlayamadık.Bu bir başlangıç gelişmiş bir arama motoru tasarlamaktır.Sonuç olarak google  0 dan başladı.
- Eleştiren arkadaş ismi 10 lu almış bunu bakılırsa sadece 10tl siteler için olacak gibi görünüyor.Belki bu isimde buraya olan minnetini göstermek için olmuş olabilir.
- Buraya fikrinin tamamını yazmamış olabilir belki büyük amacı da olmayabilir.olaylara tek yönlü bakmayın.
- Hakaretler konusunda zaten kendi cezasını kendin vermişsin.Yazdığın soruları doğrudan sorsaydın senin bir destekçinde bende olurdum.Senin yorumdan alıntılar;
ben burda ne aratıcam şimdi?
hani site içindeki konular da çıkmıyor ne aratayım?
neden ben burda subdomain aratayım?
-kullanışlılık
-hiçbir amaç yok
Kişisel görüşüm şudur.Fikrin sahibi ne yapmak istediğine bir karar versin.yukarıdaki arkadaşın sorularına cevap versin.Gelişimini ne kadar yarar sağlar ve geliştirmek ne kadar yarar sağlar.Kendi içinde değerlendirsin.

Ek olarak bunlar söylüyorum.Eleştirileri yaparken güzel söz söylemek zorunda değilsiniz.Basit soru cümlelerini kullanabilirsiniz.Diyalogları kişisel hakaret yapılmazsa kimsede müdahale etmek zorunda kalmaz.Kimse kimseye cezalandırmaya sevmez.Forum kuruluş düzenin amacının içinde dahil moderatör çerçevesinde döner.Bunu unutmayalım. Sıradışı olmak ile aşırılığı karıştırmayalım.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
- Saçma Konu Başlıklarına ve Özelden Destek Vermiyorum...!
Ücretli Her Türlü Script(MyBB,vB,smf,wordpress,phpBB,joomla,eschat,cms, vb.) Kurulumu ve Optimizasyon Yapılır.Ücretli Tema Tasarımı Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )

İki Tarafta Zifiri kaRanLık
Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: BizeHerYer61
#23
Kendisine verilen, hakareti düzeltme fırsatını da kullanmayarak hakarete devam ettiği için, 1 hafta ban verdim. Aslında bir hakaretin bedeli belki daha fazla olmalı ama, şimdilik böyle verdim.

Aslında, daha büyük kaybı şu;
"hakaret etmek suretiyle, motive etme"yi icat ettiğinden dolayı, kendisine karşı böyle bir hakkımız doğmuş oldu. Umarım bu hatasını farkeder. İlerde kendisine karşı hakaret edildiğinde, hiç sinirlenmesin...
Ana prensibimiz "İnsana Saygı" Amacımız sadece para kazanmak ya da geyik değil, aynı zamanda faydalı şeyler yapmak. sadece para kazanmak olsaydı, yapılacak birçok şey vardı...  Haksızlığa uğrayan varsa sırayla diğer görevlilere, sonra adminlere, tatmin olmazlarsa da bana yazabilirler. Elimizden geldiği kadar adaletli olmaya, evrensel hukuk kaidelerine uymaya çalışacağız. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Yeni Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#24
Murat ben beğendim. Herşeyden önce ellerine emeğine sağlık kardeşi. Abdullah adminin dediği gibi. Bütün iyi kötü eleştirilere rağmen daha fazla motive olup hırs yap.
Denetleme Ekibi Liderliği: 22-06-2018 -  ....Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Muratbaykam
#25
Yorumlar için teşekkürler.Sistem yakın bir zamanda yenilecek şimdilik böyle kalsın.Hala forum ekleyebilir reklam verebilirsiniz.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL
                                     

‘Biz hala buradayız , ölmedik...

Bir sürü örnek insan var burada onları örnek alın , başarılı olun pes etmeyin.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#26
Beklenen güncelleme geldi sanırım şimdi daha iyi oldu.

URL Eklemek için https://www.10explorer.com/submiturl adresini kullanınız.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL
                                     

‘Biz hala buradayız , ölmedik...

Bir sürü örnek insan var burada onları örnek alın , başarılı olun pes etmeyin.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler: kaRanLık-61
#27
Küçük bir javascript sorunu vardı düzelttim ssl yüzünden.Aramalar artık yapılabiliniyor.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL
                                     

‘Biz hala buradayız , ölmedik...

Bir sürü örnek insan var burada onları örnek alın , başarılı olun pes etmeyin.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler: kaRanLık-61
#28
Minik düzeltmeler yapıldı ve ayrıca arama yaptığınızda yanda banner var oraya tıklarsanız sevinirim :)

++ Artık google'a "10explorer" yazınca üstte çıkıyoruz.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL
                                     

‘Biz hala buradayız , ölmedik...

Bir sürü örnek insan var burada onları örnek alın , başarılı olun pes etmeyin.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler: kaRanLık-61 , TaaRRuz
#29
Yeni forumların otomatik eklenmesi için birşey yapacaktık,onu yaptınız mı ? bilgi gönderebilecek durumda mısınız ?
Ana prensibimiz "İnsana Saygı" Amacımız sadece para kazanmak ya da geyik değil, aynı zamanda faydalı şeyler yapmak. sadece para kazanmak olsaydı, yapılacak birçok şey vardı...  Haksızlığa uğrayan varsa sırayla diğer görevlilere, sonra adminlere, tatmin olmazlarsa da bana yazabilirler. Elimizden geldiği kadar adaletli olmaya, evrensel hukuk kaidelerine uymaya çalışacağız. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Yeni Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Muratbaykam
#30
Yardımcı olmak için kısaltma ile giriş yaptım, tema renkleri biraz daha ferah bir hava veren renkler olursa daha güzel olurmuş. Kolay gelsin
“Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün,
şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır !"
Hz. Ali (r.a)

Adımı unutur seni unutmam çocuk!

Goethe diyor ki; Para ile insan ilişkisi şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Muratbaykam
#31
(12-07-2019 Saat: 20:15)admin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yeni forumların otomatik eklenmesi için birşey yapacaktık,onu yaptınız mı ? bilgi gönderebilecek durumda mısınız ?

Biraz yoğunum kusura bakmayın.Mesaj attım
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL
                                     

‘Biz hala buradayız , ölmedik...

Bir sürü örnek insan var burada onları örnek alın , başarılı olun pes etmeyin.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Adolf Hitler
#32
Açılan forum isimlerini 10explorer'a kaydetme/gönderme işine başladık. Forumlarınızı açar açmaz, orada da aranabilir olacak.
Benzer şekilde proje yapacak olan olursa, ona da bazı verileri gönderebiliriz.
Ana prensibimiz "İnsana Saygı" Amacımız sadece para kazanmak ya da geyik değil, aynı zamanda faydalı şeyler yapmak. sadece para kazanmak olsaydı, yapılacak birçok şey vardı...  Haksızlığa uğrayan varsa sırayla diğer görevlilere, sonra adminlere, tatmin olmazlarsa da bana yazabilirler. Elimizden geldiği kadar adaletli olmaya, evrensel hukuk kaidelerine uymaya çalışacağız. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Yeni Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Muratbaykam , kaRanLık-61
#33
Merhaba, ilk olarak tebrik ederim oldukça güzel duruyor. Başarılı da olacak gibi. Zamanında benimde böyle bir girişimim olmuştu. İstersen konudan bakarak farklı fikirler edinebilirsiniz. Kolay gelsin, başarıların devamını dilerim.

https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=78585
Seo Danışmanlığı
10TR.NET ARAMA MOTORU

Seo hakkında ki her sorunuz için buradayım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Muratbaykam


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçieXpertBoss -