Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yapay zeka insan zekasını geçmek üzere...
   İnsan zekası, yapay zekanın kendi zekasını ne zaman geçeceği konusunda biraz kararsız. Bu konuda yapılan kehanetleri bir tabloya dönüştürdüğümüzde ilginç bir sonuç ortaya çıkıyor.
   İlk tahminler 1965’de yapıldığında 20 yıl içerisinde bunun gerçekleşeceği yönündeydi. 90’lı yıllara geldiğimizde bu gerçekleşmediği gibi tahminler de daha ileri tarihleri gösterdi. Artık Vernor Vinge gibi bilim kurgu yazarları 30 yıl içinde yapay zeka insan zekasını geçebilir demeye başladılar. Teknoloji ilerledikçe yapay zeka çalışmaları da gelişti. Tahmin süreleriyse kısalacağına uzadı. Artık robotik araştırmacıları 45 yıl sonrasına randevu vermeye başladılar. 2000’li yıllara geldiğimizde teknoloji dünyasının en önemli gurularından Moore kanununu da başarıyla ortaya koyan Gordon Moore gibi kişiler bunun asla gerçekleşmeyeceğini söylemeye başladı. 

Yani yapay zekayla insan zekası arasında adeta bir oyun oynanıyor. Bu oyunu kim kazanacak? Yapay zeka bir gün insan zekasını geçebilecek mi? 

Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
1
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: berartdmr
Geçtiği gün , hatta yaklaştığı gün insanlığın bitişinin temelleri atılmış olur.
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İnsan ürünü bir şeyin insan zekasını geçmesi ilginç bir durum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Aisha*
Barış Özcan'ı yaklaşık 30 bin aboneli bir kanalken sizin desteğe attığınız videosundan öğrenmiştim. Teşekkür ederim.

ZRwrYz3-rbZl5D5e-rONpr-c3mTGYa83DvuDCJf6...2f95fab8a3

Bu grafiğe göre 2023'te insan zekasını, 2045'te tüm insan beyinlerinin birleşimini geçiyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Time Traveler
2045 konusunda Rusya'ya ait bir proje mevcut. İkisinin de tarihlerinin ve konuların benzerlik göstermesi ilginç.
Kod:
2045.com

milestones_en.png

2015-2020 aralığında insan bedeninin bir robotik kopyasından bahsediliyor.
2045 yılında artık bir holograma dönüşüyor.

Youtube'da iyi kötü bir sürü içerik ve kanal mevcut. Bunların arasından faydalı olanları seçebilmek gerekiyor. Paylaştığım faydalı olduysa ne mutlu.
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yapay zekanın ilerlemesinde çok fazla varyasyon var. Heyecanlandırmıyor değil. Kendi neslimin bu durumu göreceği de kesin.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben şunu görüyorum. teknoloji aletler akıllı oldukça insanlar aptal oluyor.basit şeyleri bile onu kullanıyorlar.benim tabirimle cebindeki telefon ondan daha akıllı insan grubu oluşturuluyor.farkındalığı çok düşüyor.burada insanda ki eksikten değil yani beynin kapasitesinde eksik değil kullanmamak geliştirmemek.yani telefon onun yerine kullandığı için gelişmiyor olması gereken seviyenin altında kalıyor.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Nerede nokia 3310 , iphone geldi devrim yaptı...

Şimdi diyeceğiz ki nerede o eski sokaklar,mahalleler :)
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: kaRanLık-61
Yapay zekayı insanın sonunu getiren bir teknolojik gelişme yerine doğru kullanıldığı takdirde yararına olacağı hatta çağ atlatacağı görüşündeyim ki şuanda içinde bulunduğumuz teknoloji çağı yapay zekaya bir giriş niteliğinde. Bunlar hep Hollywood effect :) insanlığın sonunu yapay zekadan ziyade kendisinin getireceğini düşünüyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping