Anket Başlığı: Bunları Biliyormuydunuz
Evet Biliyordum
20.00%
1 20.00%
Hayır Bilmiyorum
80.00%
4 80.00%
Katılımcı sayısı: 5 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II.Abdülhamide Yapılmış Bir Hakaret
#1
34.Osmanlı Padişahı 99. İslam Halifesi Olan II.Abdülhamid Han 10 Şubat 1918 Yılında Beyler Beyi Sarayında Vefaat Etmiştir. Abdülhamid Han'ın evlatları Fatih Sultan Mehmed'in Türbesine Defnedilmesini İster Ama Enver Paşa Dinimizce caiz değildir Diyerek II.Mahmut'un Türbesine Defnedilmesini uygun oldugunu söylemiştir.

Peki Sorum Bu yazıyı okuyacaklara;

Fatih Sultan Mehmed Türbesine defnedilmesi caiz değil iken II.Mahmut Türbesine defnedilmesi nasıl caiz oluyor.


Peki ya buna ne demeli İslam Aleminin 99. Halifesi olan Abdestsiz yere basmayan Abdulhamid Han'ın Cenaze Namazını Musa Kazım Efendi Kıldırmıştır ve Kendisi Bir Masondur. 

Araştırma Yaparak Bu bilgilere Rahatça Ulaşabilirsiniz. 


Saygılarımla.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#2
Belki de FSM ile yan yana defnedilmeyi hak etmemiştir. Ne de olsa osmanlı tarihinin en çok toprak kaybeden padişahı :d
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#3
(28-05-2019 Saat: 01:23)Escobar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Belki de FSM ile yan yana defnedilmeyi hak etmemiştir. Ne de olsa osmanlı tarihinin en çok toprak kaybeden padişahı :d

Sana cevabı şu şekilde vermek istiyorum biraz uzun olacak fakat okursan bilgine bilgi katmışta olursun.

II. Abdülhamid Han’ın, ülke yönetimindeki başarıları günümüzde sıkça dile geliyor. Ancak o dönemde alınmış bazı kararlar tam olarak anlaşılamamakta ve çarpıtılmaktadır. Necip Fazıl’ın da dediği gibi “Abdülhamid’i anlamak her şeyi anlamak olacaktır.” sözünden hareket edelim.

Bu birinci cevabım bu.

Osmanlı – Rus Savaşı (93 Harbi) (1877-1878)

II.Abdulhamid bu savaşa sokan kişi değildir. Bu savaşa sokanlar İtihatçi Cemiyetidir. II.Meşrutiyetten önce olan bir durumdur bu.

Şöyle bir düşünün Devlet adamlarında bile İhanet içinde olan kişiler etrafınızı cevrelemiş ve İtiatçi gibi bir zihniyet o zaman ki meclis yani bu şavaşa sokmuştur. II.Abdülhamid bu savaşın Osmanlı Devleti İçin Kötü olacağını biliyordu ama Karar Cemiyetten çıkmıştır.

bu ikinci cevabım size.

Kıbrıs İngiltere’ye Üs Olarak Verildi

Kıbrıs’ın üs olarak verilmesi hakkında çok tartışma var. Videolara yapılan yorumlarda bile bu durumun neden böyle olduğunu bilmeyen çok kişi var. Bu önemli durum “II. Abdülhamid Kıbrıs’ı İngilizlere verdi” diye geçiştirilebilecek bir durum değildir. Nedenleri iyi anlaşılmalıdır.

Ayastefanos antlaşması tam bir felaketti. Tazminatlar çok ağırdı ve kritik toprak kayıpları vardı. Bu durum düzeltilmeliydi. İngiltere ile yapılan diplomatik görüşmelerde, Osmanlı’ya yardım etmeyi kabul etmişlerdi. Ancak Kıbrıs’a göz dikmiş oldukları için burayı üs olarak istemişlerdir.


II. Abdülhamid, İngilizlere hayır dese, Ruslar Yeşilköy’de olduğu için, her an İstanbul’u işgal edebilirlerdi. Evet dese, İstanbul’u kurtarmış oluyordu fakat Kıbrıs çakalların eline düşüyordu. Kıbrıs’ın Osmanlı Devletine ait olacağını, vermekte olduğu vergiyi Osmanlı’ya ödemeye devam edeceği, sadece askeri amaçlarla üs olarak kullanılacağı ve Rusların işgal ettikleri yerlerden çekildiklerinde, İngiltere’nin de buradan çekileceği maddelerinde antlaşma sağlanmıştır.

 Ayrıca İngiltere bu antlaşma kabul edilmezse Kıbrıs’ın işgal edileceğini belirtmiştir. İşte bu sıkıntılı durumda, devlet adamlarının da baskısıyla II. Abdülhamid antlaşmayı kabul etmek zorunda kalmıştır. İngilizler sözünü tutarak, Rusya’ya anlaşmayı değiştirmesi için baskı yapmışlardır. Ancak Osmanlı Devleti, I. Dünya Savaşı’na girdikten sonra İngilizler burayı ilhak etmişlerdir.

herşeyi II.Abdülhamid'e Yıkmamalısınız. bu ücüncü cevabım.

bu cevapları daha fazlada verebilirim ama yorum cok uzun olmasın diye kısa kesiyorum.

Devletin Yükseliş döneminde olup Ordunun son Derece iyi durumda olması ve Son teknoloji silahlarla Zafer Elde etmek Kolaydır. Ama Devletin çöküş döneminde olması ve Etrafınızın hainlerle kaplı olduğunu düşüp 33 yıl padişahlık yapmış bir siyasi dehayı düşünürsek ve O zamanki sefirleri istediği gibi kullanan ve kendini avrupa mahkemelerinde bile savundura bilecek kıvama getiren bir Osmanlı Padişahı Olan Abdülhamid Sizce Fatih Sultan Mehmed'in Türbesini Hak Etmiyormu.

Düşüncenizdir Saygı duyarım. Ama Anlamaya çalışın.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiReklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:raid -

Online Shopping App