Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MyBB ana sayfada son konular [Modifikasyon]
Lightbulb 
Bu modifikasyon sayesinde herhangi bir eklentiye(plugin) ihtiyaç duymadan portal sayfasındaki son konular bölümünü ana sayfaya(veya istenilen herhangi bir sayfaya) ekleye bilirsiniz.
Farklı bir sitede paylaşırken yapımcı ismi belirtmenizi rica ediyorum, örn: Modifikasyon Yapımcısı: Novruz.

Admin KP » Temalar ve şablonlar » Şablonlar » Kullandığınız temanın şablon seti » Portal Sayfası Şablonlar » portal_latestthreads_thread
Bul;
PHP Kod:
<td class="{$altbg}"

Değiştir;
PHP Kod:
<td class="{$altbg}"><div  class="latestthreads_portal"

Bul;
PHP Kod:
</td

Değiştir;
PHP Kod:
</div></td

Admin KP » Temalar ve şablonlar » Şablonlar » Kullandığınız temanın şablon seti » Ana Sayfa - [index] Şablonlar » index
Son konuların nerede gözükmesini istiyor iseniz o bölüme aşağıdaki kodu ekleyin(bu konudaki yaptığım sidebar'ın içeriğine eklene bilir);
PHP Kod:
<div class="latestthreads"></div

Admin KP » Temalar ve şablonlar » Şablonlar » Kullandığınız temanın şablon seti » Ana Sayfa - [index] Şablonlar » index
</body> tagının üstüne aşağıdaki kodu ekleyin;
PHP Kod:
<script type="text/javascript">shows document.getElementsByClassName("latestthreads")[0];
fetch('portal.php')

.then(res => res.text())

.then((responseText) => {

const doc = new DOMParser().parseFromString(responseText'text/html');
    const 
elm = Array.from(doc.getElementsByClassName("latestthreads_portal"));

shows.innerHTML elm.reduce((ael) => += el.innerHTML''

});</script

Önizleme;
VQ5kqZ.png

Not: bu modifikasyon sadece ana sayfa için geçerli değil, diğer sayfalarda da kullanıla bilir.
mybb, anasayfada son konular, ana sayfada son konular, portalda son konular, son aktiviteler,
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Time Traveler , kaRanLık-61 , Aisha* , NextWorld , Ausgleicher
Sürekli kullanıyordum ellerine sağlık. Bir tek sıkıntısı tablo düzenlemesi gerçek sayfasından yapılıyor ayarı zor :)
vov.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Pek işlevli sayılmaz portaldan çekiyor :)

Elinize sağlık
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(26-05-2019 Saat: 19:50)Gokss Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sürekli kullanıyordum ellerine sağlık. Bir tek sıkıntısı tablo düzenlemesi gerçek sayfasından yapılıyor ayarı zor :)
Tablo yapısı mybb tema yapımcıları için bence en büyük sorunlardan, fakat bildiğim kadarıyla mybb 2.0'da tablo yapısı kaldırılacak. Teşekkür ederim yorumun için :)

(26-05-2019 Saat: 20:41)Muratbaykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Pek işlevli sayılmaz portaldan çekiyor :)

Elinize sağlık

Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu diyelim :)
Benim gibi ek plugin kullanmak istemeyen kullanıcılar için yaptığım bir özellik, ayrıca portaldan çekmesinin herhangi bir yan etkisi olacağını sanmıyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Aisha*
Bir yorum daha ekleyeyim, ben //stats.php den çekiyordum. Hem son konular, hem en fazla görüntülenen konular falan hepsini ayrı ayrı çekebiliyordum. Telefonda olmasam kodları geliştirilmiş bir şekilde atardım :( 

Neyse @Novruz konunun devamı sende artık :)
vov.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu şekilde eklenti kullanımının en aza indirgenmesi harika bir olay. Daha neler yapılabileceğini gösterin bize :)
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
.....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(26-05-2019 Saat: 21:36)Gokss Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bir yorum daha ekleyeyim, ben //stats.php den çekiyordum. Hem son konular, hem en fazla görüntülenen konular falan hepsini ayrı ayrı çekebiliyordum. Telefonda olmasam kodları geliştirilmiş bir şekilde atardım :( 

Neyse @Novruz konunun devamı sende artık :)
İstatistik sayfasında olanlar da kullanıla bilir fakat benim yapmak istediğim son konular kısmıydı, zaten kodların temeli var düzenlemek pek zor değil. İstek olursa onun için de farklı bir şeyler hazırlarım :)

(26-05-2019 Saat: 21:55)mehmetext Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu şekilde eklenti kullanımının en aza indirgenmesi harika bir olay. Daha neler yapılabileceğini gösterin bize :)

Pluginleri inceliyorum, modifikasyona dönüştüre bildiklerimi paylaşıyorum yavaştan. :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Herkes böyle şeyler yapmaya çok istekli ama kimse kullanmaya değil. What a waste
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Javascript kodları güncellendi. Önceki kod yapısı sadece birden fazla son konu olduğu zaman sadece sonuncuyu çekiyordu ve eski istemci olan XMLHttpRequest kullanıyordu. Yeni kodlarda fetch istemcisi kullanılmış ve mevcut son aktiviteler bölümündeki son konuların hepsini çekmektedir. İyi kullanımlar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping