Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mybb Eklenti-Tema Türkçe Depo Projesi
Merhaba aklıma yeni yatan bir fikir ,

Malum bir çok site var ancak doğru dürüst Türkçe depo sitesi yok.Ben forum kurmayacağım kendim bir script yazacağım bu script üzerinden yürüyeceğiz.Scriptin bir çok özelliği olacak onu belirteyim.

Adminlerinde izni olursa burada reklam yapmak istiyorum yani konu altında her neyse.Projem şu şekilde :

* Herkes çevirdiği eklentileri|temaları|diğer mybb ile alakalı her şeyi ekleyebilecek Türkçe olmak şartıyla
* Mybb de olduğu gibi üyelik sistemi olan bir script , indirme sayfası olacak ve bir çok şey eklemeyi düşünüyorum.
* Yollanan çeviriler onaylanıp eklenecek yani moderatör sistemi de bu sistemde olacak.
* İmla ve diğer hatalar incelenecek bu şekilde kötü çevirileri en iyi şekilde uyarlayacağız.
* Eklentiler,Temalar güncel kalarak yavaş yavaş güçleneceğiz diğer mybb sitelerini allah bilir :)
* Arama sayfası tabii ki olacak insanlar istediği eklentiyi ingilizce yerine güncel ve Türkçe indirebilecek!

Script , site ve diğer bir çok şeyi bu konu altında yazacağım.

Unutmayın ben bunu hem zevkine hem de insanların yararına olsun diye yapıyorum :)
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bu forumdan farkı ne bunun
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2019 Saat: 19:31)Muratbaykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba aklıma yeni yatan bir fikir ,

Malum bir çok site var ancak doğru dürüst Türkçe depo sitesi yok.Ben forum kurmayacağım kendim bir script yazacağım bu script üzerinden yürüyeceğiz.Scriptin bir çok özelliği olacak onu belirteyim.

Adminlerinde izni olursa burada reklam yapmak istiyorum yani konu altında her neyse.Projem şu şekilde :

* Herkes çevirdiği eklentileri|temaları|diğer mybb ile alakalı her şeyi ekleyebilecek Türkçe olmak şartıyla
* Mybb de olduğu gibi üyelik sistemi olan bir script , indirme sayfası olacak ve bir çok şey eklemeyi düşünüyorum.
* Yollanan çeviriler onaylanıp eklenecek yani moderatör sistemi de bu sistemde olacak.
* İmla ve diğer hatalar incelenecek bu şekilde kötü çevirileri en iyi şekilde uyarlayacağız.
* Eklentiler,Temalar güncel kalarak yavaş yavaş güçleneceğiz diğer mybb sitelerini allah bilir :)
* Arama sayfası tabii ki olacak insanlar istediği eklentiyi ingilizce yerine güncel ve Türkçe indirebilecek!

Script , site ve diğer bir çok şeyi bu konu altında yazacağım.

Unutmayın ben bunu hem zevkine hem de insanların yararına olsun diye yapıyorum :)

Görüşmek üzere!

Şimdi daha yeni bir tane çevirdim atayım mı?
@Muratbaykam hocam
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Murat, bu tarz projeleri herkes yapabilir. Bence farklı alanlara yönel. Farklı alanlar keşfedemedin mi daha? Senin küçük bir mecrada harcanmanı istemem. Azimlisin, git farklı alanlara yönel, kendini oralarda geliştir. Nelere yönelebilirim diye sorarsan, fikir alışverişinde bulunabiliriz. İstersen bana discorddan yazabilirsin. Seni, hevesini kırmak istemem. İlla yapacağım bunu diyorsan kendin bilirsin.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2019 Saat: 19:42)mehmetext Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Murat, bu tarz projeleri herkes yapabilir. Bence farklı alanlara yönel. Farklı alanlar keşfedemedin mi daha? Senin küçük bir mecrada harcanmanı istemem. Azimlisin, git farklı alanlara yönel, kendini oralarda geliştir. Nelere yönelebilirim diye sorarsan, fikir alışverişinde bulunabiliriz. İstersen bana discorddan yazabilirsin. Seni, hevesini kırmak istemem. İlla yapacağım bunu diyorsan kendin bilirsin.

Zaten bende sıkıştığım için bunu yapmak aklıma yattı , discordunu verebilirsen bakabilirim.Eski hesabım kapandı :)

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Fikrinizi bende düşünmüştüm ancak premium , w*rez içerik yayınlayan forumlar varken tutunmanız çok zor , günümüzde emek hırsızlığı yaparak kazanan kesim hat safada ...
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Muratbaykam , Adolf Hitler
Mehmetext#7414
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2019 Saat: 19:44)Muratbaykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27-03-2019 Saat: 19:42)mehmetext Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Murat, bu tarz projeleri herkes yapabilir. Bence farklı alanlara yönel. Farklı alanlar keşfedemedin mi daha? Senin küçük bir mecrada harcanmanı istemem. Azimlisin, git farklı alanlara yönel, kendini oralarda geliştir. Nelere yönelebilirim diye sorarsan, fikir alışverişinde bulunabiliriz. İstersen bana discorddan yazabilirsin. Seni, hevesini kırmak istemem. İlla yapacağım bunu diyorsan kendin bilirsin.

Zaten bende sıkıştığım için bunu yapmak aklıma yattı , discordunu verebilirsen bakabilirim.Eski hesabım kapandı :)

Bence bunun yerine mybbfabrikasi.com gibi birşey kurulsa daha iyi olur.Mesela css kullanarak şeffaf png den thead oluşturacak tcat oluşturacak header,footer tasarımları oluşturacak css ve html olarak verecek
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bunun için bir sürü site var, maalesef.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Fikir iyi ama MyBB için mi olacak sadece? Daha güncel sistemler için kurulsa daha iyi olur diyorum. Örnek olarak XenForo, vBulletin, Discourse vb.

Taifun
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2019 Saat: 20:53)Taifun Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Fikir iyi ama MyBB için mi olacak sadece? Daha güncel sistemler için kurulsa daha iyi olur diyorum. Örnek olarak XenForo, vBulletin, Discourse vb.

Taifun

Keşke bizim 10tl.net'te xenforo'ya taşınsa yedeklerden geçiş yapsak güzel olurdu.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2019 Saat: 20:59)yusuer Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27-03-2019 Saat: 20:53)Taifun Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Fikir iyi ama MyBB için mi olacak sadece? Daha güncel sistemler için kurulsa daha iyi olur diyorum. Örnek olarak XenForo, vBulletin, Discourse vb.

Taifun

Keşke bizim 10tl.net'te xenforo'ya taşınsa yedeklerden geçiş yapsak güzel olurdu.
Xenforo ücretli bir sistem. Eğer böyle bir sistem geliştirilse dahi ücretsiz dağıtılması etik değil.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Adolf Hitler , cKaan
(27-03-2019 Saat: 20:14)EmreKRMN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bunun için bir sürü site var, maalesef.

Amaçta o :) Bir çok site yerine tek bir kaynak üzerinden yürümek.

Taifun

Bunların fazla türk kullanıcısı yok zaten hali hazırda çoğu eklentisi de ücretli.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Adolf Hitler
Neredeyse %80 civarını tamamladım.Güvenlik açıklarını kapattım güzel gidiyorum :)

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping