Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[FİKİR] GoMobile alternatifi şablon düzenlemesi (Kodlamadan Anlayanlar)
Herkese Merhaba;

Bildiğimiz üzere çoğu Mybb forumunda mobil uyumluluk sorun yaratıyor, Günümüzde pek çok responsive tema var ancak burada da sorunlar başlıyor... 

Mobil görünümü hoş olan temaların masaüstü versiyonları beklentinizi karşılamıyor. Özenle hazırlanan temalar bir alana (Mobil-Masaüstü) odaklanarak devam ediyor... Bu durum tersi için de geçerli...

Aklıma şu geldi  ,  Kullanıcılar seçenekleri düzenle kısmından tema değiştirebiliyor , Oradaki tema seçim kısmı header kısmında bir link olarak ayarlanabilir mi?

Header menü'de Masaüstü ve Mobil Uyumlu versiyonunu belirten iki ikon olacak, kullanıcılar Masaüstü temasına tıkladığında A teması uygulanacak , Mobile bastığında B teması...

Sonuçta kullanıcı seçeneklerinde bu imkan var , Mybb tarafından hazırlanmış...

Bunu uyarlayabilecek olan var mı? Teşekkür ederim...
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Adolf Hitler
Bunla ilgili bir değişken var headere eklenir , ikon şeklinde kodlanır gerekli düzeltmeler yapılabilir.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: NextWorld
(26-03-2019 Saat: 21:16)Muratbaykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bunla ilgili bir değişken var headere eklenir , ikon şeklinde kodlanır gerekli düzeltmeler yapılabilir.

Peki , bununla ilgilenebilir misiniz? veya ilgili kod nedir ? Teşekkürler...
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(26-03-2019 Saat: 20:28)NextWorld Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Herkese Merhaba;

Bildiğimiz üzere çoğu Mybb forumunda mobil uyumluluk sorun yaratıyor, Günümüzde pek çok responsive tema var ancak burada da sorunlar başlıyor... 

Mobil görünümü hoş olan temaların masaüstü versiyonları beklentinizi karşılamıyor. Özenle hazırlanan temalar bir alana (Mobil-Masaüstü) odaklanarak devam ediyor... Bu durum tersi için de geçerli...

Aklıma şu geldi  ,  Kullanıcılar seçenekleri düzenle kısmından tema değiştirebiliyor , Oradaki tema seçim kısmı header kısmında bir link olarak ayarlanabilir mi?

Header menü'de Masaüstü ve Mobil Uyumlu versiyonunu belirten iki ikon olacak, kullanıcılar Masaüstü temasına tıkladığında A teması uygulanacak , Mobile bastığında B teması...

Sonuçta kullanıcı seçeneklerinde bu imkan var , Mybb tarafından hazırlanmış...

Bunu uyarlayabilecek olan var mı? Teşekkür ederim...

Azizim GoMobile ile uğraşacağına responsive tasarım öğrensen hem daha yararlı olur hem de ileriki projelerinde de kullanırsın. Hazır beklemeyelim her şeyi ;)
vov.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yok Hocam , GoMobile istemiyorum zaten ancak 2 farklı temayı biri mobil biri masaüstü olacak şekilde kullanıcılara hızlıca seçtirsek daha güzel olur . Öğrenmeyi isterim bu arada tabi kolay olmasa gerek :)
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
GoMobile temasını 1.8'e uyarlarsanız eğer link eklemeden de devam edebilirsiniz. Örneğin benim sitem de şuan gomobile kullanıyorum sıfır hata.

Responsive tasarımlar mybb'de olmaz; çünkü eklenti, modifikasyon vs. herhangi bir kod mobil uyumlu kodlanmıyor Allah ne verdiyse kodluyoruz. Bakın vBulletin'e ya da diğer forum scriptlerine; tüm eklentileri mobil uyumlu olarak kodlanıyor. Biz responsive tema kodluyoruz, müşteri prostats eklentisini kuruyor hoop responsive özelliği yok oluyor, ondan sonra emre hocam neden böyle oluyor. GoMobile candır :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Go mobile uyarlarsansa yalnızca mobil versiyonda açılıyor mu ki? Masaustunden girende aynı mobil temayı görüyor diye biliyorum...
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2019 Saat: 14:57)NextWorld Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Go mobile uyarlarsansa yalnızca mobil versiyonda açılıyor mu ki? Masaustunden girende aynı mobil temayı görüyor diye biliyorum...

Tema değiştir bölümünden değiştirirsen evet kalıyor ama mobilden girince direkt olarak mobil temaya yolluyor seni.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hiç bir şey imkansız değildir. İşin ehli tarafından kodlanıp, üstünde durulduktan sonra MyBB'de de responsive olarak kullanabilirsiniz temayı da eklentileri de örnek telefondan girin;
https://sinemaovasi.com/index.php

%100 mobil uyumludur genel bakış eklentisi ne kadar yapımcıya teşekkürler. @Bilsoft
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2019 Saat: 15:09)Shelby Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hiç bir şey imkansız değildir. İşin ehli tarafından kodlanıp, üstünde durulduktan sonra MyBB'de de responsive olarak kullanabilirsiniz temayı da eklentileri de örnek telefondan girin;
https://sinemaovasi.com/index.php

%100 mobil uyumludur genel bakış eklentisi ne kadar yapımcıya teşekkürler. @Bilsoft

1. O eklenti zaten mobil uyumlu
2. https://i.ibb.co/WcXrfHP/ads-z.png (biraz width değerleriyle oynanması gerekli sanırım :) )
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaşlar MyBB herkesin de bildiği gibi, tablo yapısı itibariyle mobil uyumlu değil. Tema yapımcıları çare olarak, üzerinde çalıştığı temanın kendisini ekran duyarlı olarak kodlamaya çalışır. Böylece her çözünürlüğe göre tema kendini otomatik olarak yeniden yapılandırmış oluyor. Örneğin; Lipovna, Spellx ve Loprox yani son çıkardığım temaların bir çok önemli sayfası, bahsedildiği gibi duyarlı yapıya sahip.

Go mobile olayına gelelim, bu biraz çocuk oyuncağına kaçıyor. Eklentiyi, kodlamış olduğu temaya göre editleyip mobil diye satanlar var. Yani @Shelby in dediği gibi imkansız değil, eğer tema her haliyle responsive olsun istiyorsanız; temanın her sayfasını ekran duyarlı kodlamanız lazım. Bunun içinde emek sarf etmek gerekiyor, burada konu sahibinin sormak istediği muhabbeti atlayıp farklı bir muhabbete dalmışsınız, d10'da her zaman olan bişey.

@NextWorld bahsettiğin şey yapılabilir mi bilemiyorum ama şahsi fikrim gereksiz, her zaman öncelik masaüstü versiyonu zaten. Responsive kodlanmış bir temanın görünümü de, masaüstü versiyonunda ki halinden geri kalmaz.. en azından benimkiler öyle. Kullanıcı hatası dışında forumda dolaşıp yorum yapmanı, kayıt olmanı vs. engelleyecek bir şeylede karşılaşmazsın ve yukarıda belirttiğim gibi eğer her sayfanın duyarlı yapıya sahip olması bekleniyorsa, ona göre kodlanır. Ya olacak, yada olmayacak.. @Gokss bahsettiği gibi çözüm olarak; mobile olayını devre dışı bırakmak yerine, istenilen beklentiye ulaşabilmek için, bir tema nasıl duyarlı hale getirilir onu öğrenmenizi tavsiye ederim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Corleone , EmreKRMN , NextWorld , Gokss
Anladım , benim eğitim amaçlı üniversite genelinde yardımlaşmak amacıyla actigim ticari olmayan forum sitesindeki kullanıcılar için mobil cihazlar masaüstü cihazlara göre çok daha ön planda kalıyor , Kullanıcılar da benim gibi öğrenci demek istediğim için ifade ettim... Bu sebeple istemiştim ... Piyasadaki malum ücretsiz temalarda her sayfası mobil uyumlu olmuyor ... Warez temalara da karşıyım , sonuçta binbir emekle kodlanan ve tasarlanan ürünler... Biraz daha bekleyeceğim beklentimi karşılayacak ücretsiz bir tema olunca onu kullanırım :) ... İlginiz için teşekkür ederim ... @Bilsoft
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilsoft hocanın tasarımlarını kodlayan Ahmet’in mobil uyumlu teması var ücretsiz bir bak istersen.

https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98447&highlight=Modern+tema
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-03-2019 Saat: 19:08)Shelby Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bilsoft hocanın tasarımlarını kodlayan Ahmet’in mobil uyumlu teması var ücretsiz bir bak istersen.

https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98447&highlight=Modern+tema

Denemiştim hocam onu sorun vardı , birden fazla kategori (iç içe) eklediğimizde bütün kategoriler bozuluyordu...

Şurada da xml uyarlanmış hali mevcuttu: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98449
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
şöyle olur javacriptle yapılabilir.temanın mobil css ile masaüstü css olur.ortak değişmeyen şeyler globalda olur.Hatta kullanıcıya seçme hakkı tanırsın.artı otomatik ekran genişliğine göre ilk girdiğinde seçimi yapar.Hatta mobilde hızda artırır.Hatta istersen seçime sürede verebilirsin çerez halinde.Bunlar için emek harcamak geliyor.Mybb kolay değiştirilir uyum sağlar ama çakışmalar olmasa tadın yenmezde işte arada oluyor.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: NextWorld

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping