Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Nesil Meslekler - EYS

Özellikle anne ve babalara izletilmesi gereken bir video. Uzun olmasına bakmayın, izlemenizde fayda var.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Corleone
Teşekkürler. Konu için.

Erhan hocayı zaten takip ediyordum. Ama şurada konuşulanlar günümüz Türkiye'si için çok ütopik geliyor bana. Ben öyle düşünüyor olabilirim. Tabii ki söylenenler doğru. Avrupa ülkelerinde ve Amerika da yapılabilecek/yapılan şeyler. Fakat Türkiye'de gelirin bu doğru olmayan dağılımı buna engel oluyor. Lisenin ilk 2 senesinde beş parasız okula sadece yol masrafı ile gittiğimi biliyorum. Bu durumda yok işte spora git, piyano çal(istemiştim de), onu yap bunu yap. 2 yıl bekle, hazırlan gerekli bilgileri eğitimleri al. Orta düzeyli veya altı için en iyi yol en kısa yoldur. Orada aileye bir gelir kapası beklenmektedir çünkü. Hatta en büyüğü de sizseniz. Şuan bence olan en iyi yol üniversite kazanıp istediğiniz bölümü seçerek dışarıdan farklı alanlara çalışmanız. Örnek olarak şuanda lojistik okumaktayım yanında işletme, muhasebe, finans sektörlerinde üniversite bölümünde verilebilecek derslere çalışmaktayım. Artık benden geçti üniyi ortaladık neredeyse. Ama kendimizi iyi geliştirip iyi bir düzeye geldikten sonra çocuklarımız için yapmama şansımız yok. Onlara her imkanı iyi bir şekilde vermemiz gerekli. Ha gel sen ben masrafları karşılarım diyen varsa ben piyanoda çalarım, spora da giderim sıkıntı değil :) Dediğim gibi. Her şey artık bizde bitiyor gibi.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: mehmetext
Rica ederim. Yeni keşfettim Erkan hocayı, Tedx konuşmalarını falan izleyeceğim. Bence de bu konuşulanların Türkiye'ye gelmesi çok zor. Bu adam tam Milli Eğitim Bakanı olacak adam. Fakat Türkiye'ye iyilik yapacağı için muhtemelen hiç olamayacak. Dedikleri çok mantıklı fakat zaman sıkıntısı da mevcut bizlerde. Sevdiğimiz, önemsediğimiz veya geleceğe dair olan şeylere vakit ayıramıyoruz, ayırmıyoruz. Kanımca yanlış düşünüyorsun, yaşın kaç olursa olsun "benden geçti" gibi düşüncelere kapılmamanı öneririm. Ayrıca, çocuklarımıza da her imkanı vermemeliyiz. Zorluk çekmeli ki başarılı olabilsin diye düşünüyorum. Her şey bizde, kendimizde, kendi aklımızda bitiyor, dediğin gibi.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Corleone

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Webfast.10tr.net - Dev Paylaşım Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping