Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kumarbaz forum sistemi ; WoltLab'ı ele alıyoruz !
*
Arge Ekibi
1. Seviye
Çevrimiçi
Kullanıcı Bilgileri Göster
Yorum Sayısı: 5,009
Konu Sayısı: 857
Üyelik Tarihi: 20-01-2016
Rep Puanı: 110
Teşekkürler: 74
91 mesaj içinde 1203 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 4,246.62₺
#1
Ele alıyoruz serimizin 3.cüsü Woltlab diğer adıyla WoltLab Suite

Ulan nedir bu " suite ler muiteler " falan dediğinizi duyar gibiyim.Suite ingilizce de "suit" manası "takım" demektir.Yani bir çok şeyin bir araya gelip takım oluşturması diyebiliriz.Invision konumda olduğu gibi.

Alman yapımı türk sevdalısı şaka şaka Alman yapımı adından da gördüğümüz kadarıyla Woltlab burning board olarak tarihe geçmiştir.Çince,Hırvatça,Fransızca,Almanca,İtalyanca,Portekizce ve Türkçe dillerini destekleyen eşsiz forum sistemlerinden biri.Sanırsak 2007 yıllarında Lite sürümüyle ücretsiz bir şekilde devam ederken 1.x.x sürümü yayınlandıktan sonra paralı olmuştur.

Şuanda da ücretsiz fakat pek bir işinize yaramaz.Çekirdek sürümü olan WoltLab Suite Core sürümünü indirirek bir şeyler yapabilirsiniz fakat forum içermez.


Uygulamalar

Uygulamalarını şöyle ayırabiliriz :

Forum,Gallery,Filebase,Blog,Calendar yanlış anlamayın bunlar temel altyapıdır.Yüzlerce eklentisi bulunan bir forum sistemidir.Biz başlayalım.

Forum

Gelişmiş denetim sistemi , RSS Feed sistemini içinde gömülü olarak size vermesi , Gelişmiş Kategori sistemi ve Konulara  yorumlara abone olma sistemi ile bizim kalbimizi çalamamıştır bunun en büyük sebeplerinden biri olarak MyBB gibi olması gerekirken hala ücretli olmasıdır.Ayrıca fiyatlarıda dudak uçaklatmaktadır.Tarihin sayfalarına yakında gömüleceğini görebiliriz.

Galeri

Bu adamlar o kadar cimri ki galeriyi bile parayla satıyorlar :) Galeri pek bir işe yarayan özellik değildir kim niye galeriye baksın ki diyebilirsiniz ancak bir oyun geliştirme forumunuz varsa belki işinize yarar ama pek yaramayacağı gerçektir.

Takvim

Evet evet basit bir takvimi bile fiyat bölümüne geçince şaşıracaksınız! Bana göre bunlar sadece insanların gözünü boyamaktır.Yani temelde olması gereken özellikleri , müthişmiş gibi gösterip kâr ediyorlar demek istiyorum.

Dosya Üssü

Şimdi yiğidi öldür hakkını yeme boşuna dememişler diğer bölümlere sövdüğüm gibi buraya sövmeyeceğim.Tek işe yarayan bölüm blog ve dosya üssü diyeceğim.Buranın en güzel yani her dosya'ya farklı özellik ekleyip ekleyebiliyorsunuz , ücretli satabiliyorsunuz.

Blog

Gelişmiş blog sistemi ile tek işe yaran 2 özellikten bir tanesi sanırım.Bir blog'a ek yazar ekleyip beraber yazılarınızı düzenleyebilir , ekleyebilirsiniz.Diğer içeriklerle etiket sistemi ile birbirine bağlantı kurabilirsiniz.Özellikler


Alıntı:Sosyal ağlar

Kullanıcılar, sitenize kaydolmak için mevcut Facebook, Twitter veya Google Plus hesaplarını kullanabilir ve topluluğunuza katılma sürecini büyük ölçüde kolaylaştırır. İçerik, Reddit, Pinterest veya WhatsApp gibi çeşitli popüler sitelerle kolayca paylaşılabilir.

Spam'a meydan okumak

Otomatik spam, hem kullanıcılar hem de site sahipleri için deneyimi bozan, internetin belasıdır. WoltLab Suite, honeypot'lar ve Google ReCAPTCHAv2 dahil olmak üzere spam'i etkili bir şekilde önlediğini kanıtlamış birçok savunma hattına sahiptir.

İthalatçılar Mevcut

Topluluğunuzu, tüm süreçle ilgilenen ve özel bir bilgi gerektirmeyen, sevk edilen ithalatçılarımızı kullanarak kolaylıkla başka bir forum yazılımından geçirin. WoltLab Suite'e yükseltme, çok sayıda ortak forum yazılımı uygulamasından desteklenir. ( Ayrıntılar )

Para Kazanma

Büyüyen siteler daha fazla kaynağa ihtiyaç duymaya başlıyor, aylık harcamaları yavaşça artırıyor ve küçük bir proje olarak başlayanlar, cüzdanınız üzerinde etkili olmaya başlıyor. Yerleşik reklam ve ücretli abonelik modülleri, sitenizi para kazanma çabalarınızı destekler.

Konuşmalar

Topluluğunuzun boyutu ne olursa olsun, belirli meseleleri özel olarak tartışmak için her zaman iyi bir neden olacaktır. Konuşmalar, tek bir kişi veya bir kullanıcı grubuyla etkileşime girerek kullanıcılarınız arasındaki ilişkileri güçlendiren basit ve kullanışlı bir alandır.

Uluslararasılaşma

Kullanıcı arayüzünde görünen tüm cümleleri tamamen kişiselleştirebilir ve sitenizi yan yana birçok dilde sağlayabilirsiniz. Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği belirli bir dile atamak için seçerek kullanıcıların içeriği anladıkları dillere göre filtrelemelerini sağlayın.
Evet , peki bize ne kadara patlar diyorsanız ; 

Alıntı:WoltLab Suite Core
The foundation of our apps, backed by a fully featured CMS.
free

WoltLab Suite Forum

The award-winning forum solution for your community.
USD 89.99

WoltLab Suite Gallery
Acknowledging that images are more than just the composition of their parts.
USD 49.99

WoltLab Suite Blog
Encourage your users to contribute their knowledge and share their experience.
USD 49.99

WoltLab Suite Filebase
Easily distribute files and documents with permissions and versioning support.
USD 49.99

WoltLab Suite Calendar
Announce and organize upcoming events with participation management.
USD 49.99

Yukarıda ki fiyat listesinden de anladığımız kadarıyla aşırı pahalı bir forum sistemi.Tüm hepsiyle beraber 300 $ ediyor bu bile fazla siz bana o 300 doları verin ben size bunu baştan yazayım demek istiyorum.WoltLab'ın da pek bir ömrü kalmadı , şuan bile zor görünen bir forum sistemi.Bunu alanlar ise cebinde 90 $ olup forum sistemini alanlardır diğer sistemleri çoğu kişi almıyordur eminim ki.Onun dışında son sözlerim olarak Plugin-Tema sistemi çok fenadır ona göre.Bu forum sistemini şimdi almak aptallıktır.90 dolar ona vereceğinize gidin IPB alın diyebilirim 45 dolar cloud sürümüne ödeyebilirsiniz.Geleceği var mı yok mu derseniz 3.1.X sürümünün 2011 de çıktığını düşünürsek yapımcılar terk etmiş olabilir.

Uzun lafın kısası tarihin tozlu sayfalarına bir de ücretlisi gelebilir....

Yazar : Murat Baykam
Bana ulaşmak için

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL
                                     

‘Biz hala buradayız , ölmedik...

Bir sürü örnek insan var burada onları örnek alın , başarılı olun pes etmeyin.


Cevapla
Teşekkür verenler: #Lykia


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Önerilen Bağlantılar
torrent film indir

Tema yapımcısı: Metehan Durmuş
Tüm hakları saklıdır. 10TL.Net sistemi için yazılmıştır.


Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:iyib -


Reliable Magento web hosting on https://certahosting.co.uk page. Click to see prices!