Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tom Hardy Kimdir ?
Şöhret basamaklarını tırnaklarıyla kazıya kazıya çıkan biri Tom Hardy. Tam bir İngiliz. Son birkaç yıldır sert rollerin aranan ismi olan Hardy, ilk olarak Rock’n’rolla‘da dikkat çekti, Inception‘da en baba karakteri oynadı, Warrior‘daki oyunculuğu, vücudu ve dövüşme sahneleri ile şaşırttı, Tinker Tailor Soldier Spy‘da “Vay, adam rolden role giriyor!” dedirtti.

tom-hardy-esquire-may-cover-one-body.jpg

Yeni nesil aktörler arasında en başarılılarından ve en iyi çıkış yakalayanlarından biri olan Hardy, Legends, The Drop, Child 44, Mad Max: Fury Road ve The Revenant derken son beş yılın  belki de en dikkat çeken ismi oldu. Tom Hardy, 15 Eylül 1977 tarihinde İngiltere, Londra, Hammersmith’da ressam bir anne ve yazar bir babanın çocuğu olarak doğmuştur. Tam adı Edward Thomas Hardy’dir. Annesi, Elizabeth Anne Barrett, babası Edward Hardy’dir. Londra’da büyüdü. Küçük yaşlarda tiyatro eğitimi aldı. Akabinde Richmond Dram Okulu’nda ve Tower House School’da okudu. Bir yandan da modellik yaptı. 21 yaşında iken 1998 yılında “Find Me A Supermodel” adlı yarışmayı kazandı. Londra’da prestijli bir Tiyatro Merkezi’nde çalışmakta iken 2001 yılında Ridley Scott’ın yönetmenliğini yaptığı “Kardeşler Takımı” (Band of Brothers) dizi filminin ikinci bölümünde konuk oyuncu olarak oynadıktan sonra tiyatroyu bıraktı ve sinemaya yöneldi. 2001 yılında yönetmenliğini Ridley Scott’ın yaptığı ve Josh Hartnett, Ewan McGregor, Eric Bana, Orlando Bloom, Ioan Gruffudd, Sam Shepard, William Fichtner gibi oyuncuların rol aldığı “Kara Şahin Düştü” filmiyle sinemaya adım attı. 2002 yılında oynadığı ikinci filmi “Star Trek: Nemesis”deki Shinzon rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Saturn ödülüne aday gösterildi. 2010 yılında Christopher Nolan’ın çektiği “Inception” (Başlangıç) filmindeki Eames rolü sayesinde BAFTA‘nın yükselen yıldız ödülünün sahibi oldu. 2012 yılında yine bir Christopher Nolan yapımı olan “Kara Şövalye Yükseliyor” (The Dark Knight Rises) filminde Bane karakterini canlandırarak “Yok artık!” dedirtti.

Yakışıklı mı yakışıklı, güzel mi güzel, seksi mi seksi bugün 38 yaşında olan Hardy, Bane rolünden sonra yavaş yavaş Hollywood merdivenlerini tırmanmış, daha kaliteli ve iyi yönetmenlerle çalışmaya başlamıştır. 2013 yılında Locke filmi ilginç senaryosu ve ağır işleyen kurgusu ile dikkat çekmiş, Hardy ortaya muazzam bir performans koymuştur. 2014’de çok sevilen James Gandolfini ile birlikte The Drop filminde rol almış, canlandırdığı Bobby karakteri ile bizi kendine aşık ettirmiştir. 2015 yılında ise beş film ile beyaz perde deki yerini almış özellikle de Mad Max: Fury Road, Legend ve The Revenant‘taki performansı ile dikkat çekmiştir. Tom Hardy hayatta başına bir kez gelebilecek bir fırsat olarak gördüğü Mad Max filmi için elinden gelen en yüksek performansını göstererek Max Rockatansky‘i, Legend’ta ikizler Ronald Kray / Reggie Kray‘i, The Revenant’ta müthiş kuzey Amerikalı aksanı ile konuştuğu John Fitzgerald‘ı, London Road’ta taksi şoförü Mark‘ı ve Child 44’te Leo Demidov‘u canlandırmıştır.

Ekran-Resmi-2016-01-04-14.31.57.png

Bugüne kadar Hardy hakkında bilinmeyenler de var elbet. Mesela The Revenant filmi için şöyle der; “The Revenant filminde askerleri oynamak istiyorum demiştim. Sonra Leo bana dönüp, “Senaryoyu okusana aptal!” diye cevap vermişti. “Peki dedim.” Mad Max için ise, “George beni aradığında çok heyecanlanmıştım. Filmin ne olduğunu bile bilmeden hemen kabul etmiştim. Sonuçta o George Miller’dı bu bana yeterdi. Ama karakterimin Max olduğunu duyunca ise daha da heyecanlanmıştım.”

Kendisi deli bir köpek sever. Hayvanlara karşı çok hassas. Onun için açılmış bir instagram hesabı bile var. Instagram hesabına bakmak isterseniz sizleri buraya alalım. Hakkında bilinen tek kötü şey 1.75 olan boyu. İngiliz olmasına rağmen futboldan haz etmiyor. Kebapçılara gitmeyi seviyor, Londra’daki Pala Kebap House favorisi. Geçmişte alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmuş, ama uzun zaman önce ikisinden de kurtulmayı başarmış. Vücudunda o kadar çok dövme vardır ki halen de yaptırmaya devam eder. Bakınız. “Hayatımdaki iki önemli şey işim ve ailem ve ikisini de ölene dek koruyacağım.’ diyen bir adam.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Alıntı yaptığınız siteleri konunun en altına yazarsanız güzel olur..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
kaynak : http://www.kulturelmasi.com/bir-ingiliz-bedisi-tom-hardy/
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform