Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orjinal tooltip gizleme
CSS ile title selector'unu kullanarak bir tooltip oluşturdum sorunsuz çalışıyor fakat eklediğim tooltip ile birlikte normal tooltip de gözüküyor, css ile bunu gizlemenin bir yolu var mıdır?
@AperioN @atakaj @Majestik @Gokss
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Headerinclude'da jQuery ile çalışması lazım gaiba. Kodları tam bilmiyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(21-10-2018 Saat: 11:49)Shelby Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Headerinclude'da jQuery ile çalışması lazım gaiba. Kodları tam bilmiyorum.

jQuery ile çalışan tooltip elimde mevcut zaten orası sorun değil, fakat ben css ile yaptığımı mybb'de kullanmak istiyorum sadece.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Default Tooltip'i gizleyemezsiniz, ancak kaldırmak için element.removeAttribute ('title') öğesini kullanabilirsiniz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Aisha*
Her tarayıcıda mı alıyorsun yoksa spesifik mi?
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(21-10-2018 Saat: 13:29)Caesar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Default Tooltip'i gizleyemezsiniz, ancak kaldırmak için element.removeAttribute ('title') öğesini kullanabilirsiniz.
PHP Kod:
window.onload = function() {
var 
elements document.querySelector('[title]');
elements.removeAttribute('title');
}; 
Böyle bir kod oluşturdum fakat etki etmedi, @Caesar

(21-10-2018 Saat: 15:03)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Her tarayıcıda mı alıyorsun yoksa spesifik mi?

Chrome ve Opera denedim, zaten gözükmesi normal fakat ben kaldırmak istiyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
"title" yerine farklı bir attr ismi kullanmalısın default tooltip'i görmemek için. İstersen kodları at buraya, ben halledeyim. RemoveAttr fonksiyonu direkt olarak title attr'sini siliyor, bu yüzden ekleyeceğin tooltip de görünmeyecektir.

Edit: Şöyle bir şey yaptım daha açıklayıcı bir şekilde anlaman için. https://jsfiddle.net/5wq0pxbh/
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Novruz
(21-10-2018 Saat: 18:33)Novruz Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(21-10-2018 Saat: 13:29)Caesar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Default Tooltip'i gizleyemezsiniz, ancak kaldırmak için element.removeAttribute ('title') öğesini kullanabilirsiniz.
PHP Kod:
window.onload = function() {
var 
elements document.querySelector('[title]');
elements.removeAttribute('title');
}; 
Böyle bir kod oluşturdum fakat etki etmedi, @Caesar

(21-10-2018 Saat: 15:03)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Her tarayıcıda mı alıyorsun yoksa spesifik mi?

Chrome ve Opera denedim, zaten gözükmesi normal fakat ben kaldırmak istiyorum.
Yazdığın CSS kodlarını title yazdığın halde defult seçiyorsa ve senin yazdığın kodları görüniyorsa öncelikle bir sıkıntı var important dene büyük ihtimalle düzelecektir.ama bütün defult title nitelikler ne ise hepsine uygulamalısın.

Ek olarak olmazsa stackoverflow bulduğum şu mantığı kendine göre uygula

Kod:
<span title = "This is information">This is a test</span>

span:hover {
    position: relative;
}

span[title]:hover:after {
     content: attr(title);
     padding: 4px 8px;
     position: absolute;
     left: 0;
     top: 100%;
     white-space: nowrap;
     z-index: 20px;
     background:red;
}
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Novruz
(22-10-2018 Saat: 00:24)atakaj Nickli Kullanıcıdan Alıntı: "title" yerine farklı bir attr ismi kullanmalısın default tooltip'i görmemek için. İstersen kodları at buraya, ben halledeyim. RemoveAttr fonksiyonu direkt olarak title attr'sini siliyor, bu yüzden ekleyeceğin tooltip de görünmeyecektir.

Edit: Şöyle bir şey yaptım daha açıklayıcı bir şekilde anlaman için. https://jsfiddle.net/5wq0pxbh/

Data-title olarak kullanmayı düşünmüştüm zaten fakat eklediğim tooltip'i koruyarak orjinalini kaldırmak istiyorum, aradığım cevap buydu, yardım olan herkese teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping