Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Birtakım Saç Sorunları
Öncelikle selamun aleyküm. Şu forumda beni hatırlayan ve tanıyan varsa bilir zaten sürekli kendi dertlerimle, saçımla ve fiziğimle ilgili sorunlarıma çare aradığım konular açıyordum. Bunu benim salaklığım olarak görmüyorum çünkü gerçekten sorun yaşıyorum. Fizik ve tip olarak size o konuları açtığım günlere göre çok değiştim. Fiziğim yine yanlarımda biraz yağlanma olsa da gayet iyi hatta o yağlanmayı da azaltıp vücut yapmak için spor salonuna yazıldım. Bu yandan mutluyum çünkü fiziğimin tam anlamıyla düzeleceğini umuyorum. Bu artık benim için fazla bir sorun olmuyor. Asıl sorunum yıllardır çözemediğim saçımla ilgili. Saçımı lisenin başından beri hiç kestirmiyordum kısaca saç uzatıyordum diyebilirim saçım çenemin biraz altına kadar gelmişti okullar tekrar açıldığında. Tabi herkes laf etmeye falan başladı ama haklılar ben de rahatsız oluyordum saçımdan. Yaz tatilinde köye gittim ve 1 ay boyunca saçım çok hoşuma gidiyordu ama bir sabah kalkıyorum ve tuhaflaşıyor mal mal düşüyor falan o zaman demiştim ki akşam duşa girerim düzelir ama hiçbirşekilde düzelmemişti ve okullar açılana kadar o kötü haliyle kaldı. Her neyse okulların açılışına dönersek dediğim gibi çok fazla laf ediyorlardı ve ben de saçımı beğenmeyip rahatsız oluyordum. Gittim berbere ilk hafta çarşamba günü ve kestirdim çenemin biraz altından dudağıma kadar. Üstlerden de kısalttı tabi önlerle orantılı bir şekilde. Yanları da kısalttı falan. Saçım çok güzel oldu ben baya beğendim arkadaşlarım da beğendi. 2 hafta falan okulda öyle dolaştım hiçbir sorun yaşamadım saçımla. Düz ve yumuşak olmasından dolayı doğal olarak bir de saçımın yapısı var tabi bir kısmı tek gözüme doğru düşüyordu ama yine de havalı ve güzel duruyordu. Ayrıca elimle düzeltince tekrar düzelebiliyordu. Her neyse 2 hafta çok beğendim ama bi sabah uyandım saçım mal gibi oluyor ( Saçımın yanlarında fakat biraz üstlere yakında ayrımlar var ve saçımı yana düşüyor normalde ama o 2 hafta içinde gayet iyiydi o ayrımlar sorun çıkarmıyordu bunu not olarak bırakayım. ). İşte sabah uyandım o ayrımdan saçımı sağ tarafına fırlıyor saç ama toplu bir saç. Gözümün önüne düzgünce düşse yine razıyım ama saç fırlıyor biz buna düşüyor diyemeyiz. Aşırı berbat bir duruma girdi. Bir süre düzelir düzelir umuduyla bekledim 1 2 gün düzelmedi. Yine köydeki durum oldu aniden bir sorun oluştu saçımda ve hiç düzelmedi. Belki kırıklardan dolayıdır veya biraz daha uzadığı içindir diye düşündüm tekrar gittim berbere ( Beğendiğim şekilde kestirdiğim günden itibaren tam 20 gün oldu ). Sanırım 2 gün önce kestirdim dedim abi şöyle şöyle. Kırıkları falan aldı yanlar kabarmıştı onu düzelttirdim. Kırıkları aldırınca düzelmedi saç. Biraz kısalttırayım dedim benim gösterdiğimden biraz daha kısalttı ama sorun değil hiçbirşekilde düzelmedi saçım ve şimdi hiç memnun değilim. Özgüvenim yine yerlerde. O 2 haftadaki saçım bana baya özgüven sağlamıştı ve şimdi nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Saçımın gözümü kapatışını bile özler oldum. Şuan mal gibi :( He bide düzelir umuduyla güzelim saçı kısalttırdım boş yere. Neden böyle oluyor? Bir süre çok güzel oluyor ve aniden bir sabah kötüleşip daha düzelmiyor?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güzelim forum Güzin Ablanın destek hattı oldu resmen. Derdi sıkıntısı olan uzmana danışmadan konu açıyor.
Bu yaptığınız hasta olunca doktora gitmeden nane limon içmeye benzer. BELKİ İYİ GELİR AMA DERDİNİZE DERMAN OLMAZ.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Breda Bu şekilde bir üyeye davranmanızı pek tasvip etmiyorum. Konuyu açtığı kategori zaten bahsettiği konu ile ilgili.

@HeinKard sorununa gelirsek. Uyandığın zaman saçın kötü oluyorsa saçının bir bölgesi üzerine yatıyorsan saçın uyandığında kötü gözükür çünkü saç o şekile alıştığı için fön ilede zor düzelir hatta hiç düzelmez yıkaman gerekir. Saçın kötü duruyor ise bu gibi durumlarda saç spreyi veya wax kullanabilirsin. Ama bunlar normal olmamalı yani kaliteli olmalı. İnstagramda Kemal Kayaoğlu diye birisi var bu konularda takipçilerine yardım ediyor zaten takip edersen storylerini vs. illaki denk düşersin. Bu gibi sorunlar ve takıntılar bu yaşlarda normaldir anladığım kadarıyla lise öğrencisisin. Özgüvenini etkiliyor ancak bu gibi şeyleri bir kenara bırakıp kendin gibi davranmayı kendin gibi olmayı denemelisin. Bu sana birşey kaybettirmez aksine kazandırabilirde.
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Adolf Hitler
Saçın ne önemi var şu fani dünya da , Ancak sen arkadaşlarına göre davranıyorsun kendin olmuyorsun.Bu saçla alakalı değil çok takılıyorsun saçına.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Saç sorunları her zaman var olan bir takım sorundur. İnsanlar görünüşlerine çok önem verirler ve buna çok para dökerler. Bir kaç tavsiye vereyim ister uy ister uyma:
1:Sürekli aynı berbere git fakat bu berberi öyle bir seçmelisin ki her zaman düzgün kesen,her zaman titiz/işini iyi yapan bir kuaför seçmeni tavsiye ederim. (Mahalledeki kekoların gittiği berberlerden uzak dur yani.)
2:Berbere sürekli aynı tarzda deme bu kafa senin kafan saç senin saçın aynı tarzdaki şekli verditmeye çalışırsan daha kötüsü olucaktır, Berber olmuşmu dediğinde cevap vermeyi öğren. Olmadıysa olmadı olduysa oldu de ki yanlış kesim yapmasın.
3:Uzun-kısa saç sahibi olanların sorunu tam senin sorununla örtüşüyor. Sabah saçınızın nirvanaya fırlamış gibi havada olacağını beklemeyin. Sabah kalktığınızda elinizi hafif suya değdirip saçınızı uyandığınızda nereye yatıyorsa ters tarafına yatırdığınızda daha havada ve daha hoş görünecektir.
4:David Beckham'ın saçları gibi saç yapmaya çalıştım yaptıkça yurdumun kekosu gibi olmaya başladım. Yani birisinin saçlarına bürünmek istediğinde sonuç Ajdar'ın kafasına benzer.
5:Her insanın yüz hatları kendine özeldir ve vücuduyla bitişmektedir (bazıları öyle sanmayabilir ama vücudunuza uygun baş yapınız vardır.) Şimdi dersiniz ki yüz hatları ne alaka lan yüz hattınıza göre hayalinizde bir saç kombini yaratıp onu uygulamaya bir göz atarsanız saçınız enfes gözükecektir. :)
6:Üstte bir arkadaş wax ve saç spreyi kullan demiş: Doğru söylemiş fakat şunu da unutma işini halledeceğin zaman/dışarı çıkacağın zaman wax ve spreyi kullan eve geldiğinde tüm işlerin bittiğinde saçlarını yıkamayı unutma eğer ki yıkamazsan belli bir süre sonra saçında etkisini görürsün. Aman Allah korusun Ajdar'ın saçlarından bile daha kötü saçın kalır aman ha dikkat :)

Son olarakta belli ki kızlar için güzel görünmeye çalışıyorsun bu çok hoş birşey yapmacık değil yaptıkların aslında bir umut bir heyecan bir coşku. Sadece doğallığını duygularınla yansıt. Hareketlerin ve duyguların asla yapmacık ve başkasına göre olmasın! Başka insan olup çıkıverirsin, aynaya baktığında kendini tanıyamaz hale gelirsin. Özgüvenini geliştirmeye bak kızlara da önem ver ama arkadaş kitlenede önem ver. Saçı güzel olan herkesle DOST olma ARKADAŞ ol. :) Tavsiyelerime ister uy ister uyma. Kal sağlıcakla şeker.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: BizeHerYer61
Problem saçın değil dış görünüşe aşırı takman.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping