Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robotların Dünyası
1. AKINROBOTICS - Türkiye'nin İlk İnsansı Akıllı Robotları 
Akın Software tarafından geliştirilen yerli robotlarımız birçok alanda kullanılmak üzere üretiliyor. Kolonya, duman vb. kokuları algılayabiliyorlar ve uyarabiliyorlar. Konuşmalar ve tasarım konusunda iyileştirmelere ihtiyaçları var gibi görünüyor. Yakın zamanda iyileştirilebilir ve pazarda yerimizi alabiliriz.

2. The First Disney AUTONOMOUS Animatronics - OTTO
Disney'in ilk otonom akıllı animasyon robotu OTTO insan yüzlerini ve duygularını algılayabiliyor. Vücut hareketleri konusunda da güzel bir gelişme sağlanmış.

3. Boston Dynamics - ATLAS
Google'ın da desteklediği Boston Dynamics şirketinin ATLAS robotunu ilk takla atarken gördük. Şimdi de yürüyor. Birçok gelişmeyi instagram sayfalarından dünya ile paylaşıyorlar. Hayvan robotlarının yanında insansı robotları da bir hayli ilginç.

4. Disneyland'deki Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Animatronics
İlk bakışta size de animasyon gibi gelebilir fakat bunlar gerçek robotlar. Yapay zeka ile donatılmadılar ama vücut hareketlerinin esnekliği sayesinde gerçeğe bir adım daha yaklaşıyorlar.

5. Disney's Animatronics
Disney'in robotlarından bahsetmiştik. Bu videoda aslında robotların iç dünyasına bakacağız. İnce bir işçilik isteyen bu robotlar, birçok mimik hareketlerini yapabilir hale getirilmiş.

6. Sony Aibo Robot Dog
Sony şirketinin ürettiği bu akıllı robot komutlarınızı dinleyerek hareket ediyor. Ondan topa vurmasını, kemiğini bulmasını isteyebiliyorsunuz. Ayrıca sırtından okşadığınızda bunu hissediyor ve cevap veriyor.

Bu yazı dünyada robot ve tekonoloji sektöründeki gelişmeleri duyurabilmek ve farkındalık oluşturabilmek adına oluşturulmuştur. Forumlarınızda, bloglarınızda dilediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz. YouTube gibi dünya genelinde kullanılan bir platformda bu tarz gelişmeleri takip etmenizi öneririm. 
Sizin de bildiğiniz teknolojik gelişmeler varsa konu altından paylaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Siz en çok hangi robotu beğendiniz? ( benim favorim 5 numara :) )
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: berartdmr , Novruz
Boston Dynamics tarafından yürütülen Robot Atlas projesi parkuru başarıyla tamamladı.

Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Novruz , Muratbaykam
Benden iyi parkur yapıyor desem yalan olmaz :) Parkurda bir şey fakat ne işimize yarayacak anlamadım :)
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

eXpertBoss -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping