Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minimalist yaşamak nedir?
Alıntı:80/20 kuralını çoğunuz duymuşsunuzdur (Pareto prensibi). Bunu hayatmızın hemen hemen bütün alanlarına uygulayabiliriz. Genel olarak çoğumuz elbiselerimizin 20%’sini günlük hayatımızın 80%’inde kullanıyoruz. Benzer şekilde, dinlediğimiz müzklerin 20%’si zamanımızın 80%’ini kapsıyor. (Kesinlikle öyle değil mi?) Bu da bize şunu gösteriyor ki elbiselerimizin ve dinlediğimiz müzklerin 80%’I hayatımızda fazlalık olarak yer tutuyor. Bunu bütün yaşantımızda uyguladığımızı düşünürseniz,  muazzam bir tablo ile karşı karşıya kalırsınız.
Kaynak: http://sosyalmedya.co/gunluk-hayatinizda-nasil-minimalist-olursunuz/

Minimalist yaşamak tüm israflardan kaçınmak demek. Gerçekten ihtiyacı duyduğunuz şeylerle yetinebilmektir. Hatta kağıtta kullanmak yerine teknoloji ile işler giderilir. 

Minimalist yaşayanlar arabası olmadan gezebilendir. Cebindeki azcık parayı basit yollarla katlayıp onla eğlenebilendir. Bu felsefeyi düşünürsek "az ve öz" mottosu en mantıklı söz olacaktır. Planlı yaşam, ucuz maliyet-çok kullanım. 

BUNDAN SONRA NASIL MİNİMALİST FELSEFEDE YAŞARIM?

# Gardırobunuzda gereksiz kıyafetleri eleyin. Etrafınızdaki sevdiklerinize verebilir ya da ihtiyacı olanlar için kıyafetlerinizi verebilirsiniz. Öncelikle kendinize bir tarz belirleyin. Az kıyafetiniz ama sevdiğiniz kıyafetler olsun. 

# Dolu dolu gereksiz maillerle taşan e-mail hesaplarımız vardır. Hepsini silin ve sıfırdan işlerinizi görebileceğiniz, gelen maillerin ve giden maillerin önemli olduğu bir hesap belirleyin.

# Telefonunuzdaki gereksiz uygulamalardan, resimlerden kurtulun. Sade bir arayüzde kullanın. Alınacak not varsa her zaman not defterine yazın ve yedekleyin. Resimlerde seçici olun. 

# Otostop çekmekten çekinmeyin. Aynı istikamet üzerinde giden birisi ile yol dostu olmak hem ekonomik hem de dosthanedir. Herkes durmayabilir. Müsait olan duracaktır. Sohbet etme şansınız da olacaktır.

# Evinizde sadeliğe önem gösterin. Rahat adım atabileceğiniz oda olmalı. Az eşya ile az dağınıklık olur.

# Hobilerinize odaklanın. Çünkü hobileriniz sizi her zaman mutlu edecektir. Sağlığınıza da dikkat edin ve yürüyüş yapın.

Cebinizde paranız yoksa bile dünyayı gezmeyi hedefleyebilirsiniz. Sokak gösterileri yaparak kazanabilirsiniz. Bir şapka çıkarın ve bubble gösterisi yapın. Çok basit bir şey ama insanlar para veriyor. :) Günlük geçiminizi 2 saatlik bir gösteriyle çıkarabilirsiniz. Kameranızı alıp yaptığınız çekimlerle stock siteleri sayesinde gelir elde edebilirsiniz. Bir YouTube kanalı açıp tanıtım yaparak sponsorluk, reklam alabilirsiniz.

1 yıldır planlarını yaptığım bir yaşam felsefesi. Hazır hissettiğimde başlamayı düşünüyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Adını bilmiyordum ama ben bunu senelerdir uyguluyorum :) :)
Değer verdiğim İnsanlar :
ASiPaTRoN
ismaililhan
#Captain
#Pirate
Power
Bilsoft
Novruz
Albırt Enişten

Eski Günler Eski Maziler #2015

#GünümüzünSorunuEGOİZM
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
evet ben bunu yaşantıma uyguladım evden 3 koli çöp çıkmıştı, aynı şekilde kafa yapısı olarakta uygulamaya devam ediyorum cidden çok iyi...
AromaticCoolInexpectatumpleco-size_restricted.gif
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping