Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTML Dersleri
13 yaşımdayım ve html derslerine başladım, gayet iyi gidiyor. Sizce erken mi başlamışım? Unutma ihtimalim var mıdır?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Okuma ve yazmayı öğrendiğin zaman sadece alfabeyi öğrenmiş olmazsın sınırsız bilgi birikimi yapabileceğin bir kapıyı aralarsın. Önce kendi dilini sonra başka dilleri öğrenirsin (İngilizce, Fransızca, kodlama dilleri). Daha basit düşünürsek okuma ve yazmayı biliyorsan öğrenmek için hiçbir zaman erken değildir. Eline fırsat geçtikçe öğrenmeye çabala. Öğreneceğin şeyler ileride işine yarayacak şeyler olmalı. Kodlama ise fazlasıyla işine yarayacaktır. HTML'yi öğrenmen çok kısa sürecektir. Akabinde CSS öğrenerek 1- ay boyunca bir şeyler üretmeye çalış. (Duyuru panosu, postbit, tema vb.). CSS'yi sağlamlaştırdığında diğer dillere geçebilirsin. Ayrıca İngilizce'de öğrenmeye de çabala.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Merhaba dostum, uzun zamandır bu siteye girmiyordum ancak sırf senin içeriğin için özellikle giriş yaptım.
bende 13 yaşında başladım inan bana html ve css'i boşver ilk ingilizcene odaklan sonra "w3c" üzerinden tutoriallara ve nulled html templateleri indirip editlemeye başla ardından css ve php dillerine adımlarını "Tayfun Erbilen" ile atabilirsin farklı bakış açıları sunuyor sonra ise photoshop kullanmaya başla çünkü yapıcağın projeleri tasarlamak gerekiyor (açıkcası tasarımın şuanki bu kullandığın site kadar berbat olmamasını istersin değil mi?) ardından kendine ilham vericek bir nokta bul, müzik mi? resim mi? tasarım trendlerini araştır bu süreçte tabii ki senin en çok işine yarıyacak durum php taraflı "Laravel" ve üst çatılar, css üzerinde "reset.css, normalize.css, hunt.css, materialize.css" gibi birçok framework araştırıcaksın, ileri seviyeye adım adım yaklaşıcaksın çok sıkıldığın vakitler olucak bu yüzden günde overload olmamak için 6 saatten fazla ilgilenmeye başlama 1 yıl ara versen bile yazdığın bir satıra bakınca herşey aklına geri geliyor hatta şuan anlamıyacağın birçok konu olucak ancak yaşın gittikce anlıyacaksın sana bunun garantisini içten verebilirim iyi şanslar ^^
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-08-2018 Saat: 17:30)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Okuma ve yazmayı öğrendiğin zaman sadece alfabeyi öğrenmiş olmazsın sınırsız bilgi birikimi yapabileceğin bir kapıyı aralarsın. Önce kendi dilini sonra başka dilleri öğrenirsin (İngilizce, Fransızca, kodlama dilleri). Daha basit düşünürsek okuma ve yazmayı biliyorsan öğrenmek için hiçbir zaman erken değildir. Eline fırsat geçtikçe öğrenmeye çabala. Öğreneceğin şeyler ileride işine yarayacak şeyler olmalı. Kodlama ise fazlasıyla işine yarayacaktır. HTML'yi öğrenmen çok kısa sürecektir. Akabinde CSS öğrenerek 1- ay boyunca bir şeyler üretmeye çalış. (Duyuru panosu, postbit, tema vb.). CSS'yi sağlamlaştırdığında diğer dillere geçebilirsin. Ayrıca İngilizce'de öğrenmeye de çabala.

çok teşekkürler dediklerinizi yapacağım :)

(02-08-2018 Saat: 18:16)Enes Bayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba dostum, uzun zamandır bu siteye girmiyordum ancak sırf senin içeriğin için özellikle giriş yaptım.
bende 13 yaşında başladım inan bana html ve css'i boşver ilk ingilizcene odaklan sonra "w3c" üzerinden tutoriallara ve nulled html templateleri indirip editlemeye başla ardından css ve php dillerine adımlarını "Tayfun Erbilen" ile atabilirsin farklı bakış açıları sunuyor sonra ise photoshop kullanmaya başla çünkü yapıcağın projeleri tasarlamak gerekiyor (açıkcası tasarımın şuanki bu kullandığın site kadar berbat olmamasını istersin değil mi?) ardından kendine ilham vericek bir nokta bul, müzik mi? resim mi? tasarım trendlerini araştır bu süreçte tabii ki senin en çok işine yarıyacak durum php taraflı "Laravel" ve üst çatılar, css üzerinde "reset.css, normalize.css, hunt.css, materialize.css" gibi birçok framework araştırıcaksın, ileri seviyeye adım adım yaklaşıcaksın çok sıkıldığın vakitler olucak bu yüzden günde overload olmamak için 6 saatten fazla ilgilenmeye başlama 1 yıl ara versen bile yazdığın bir satıra bakınca herşey aklına geri geliyor hatta şuan anlamıyacağın birçok konu olucak ancak yaşın gittikce anlıyacaksın sana bunun garantisini içten verebilirim iyi şanslar ^^

Teşekkür ederim dikkat edeceğim :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

500000 -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping