Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumları denetleyen yeni ekip önerisi
Shelby admine öneriyi sundum 10tr.net forumlarini , genel Forum kurallarına göre denetleyen husus bulduğunda uyarıp gerekirse forumu kapattiran bir ekip.
Yetkili veya üye farketmez herkes görüşünü yazarsa memnun olurum iyi ve ya kötü. Herkes bu konu hakkında önerilerini de yazarsa ekip hakkında daha ayrıntılı iş ortaya çıkar.

@admin adminim değerlendirirseniz sevinirim.
@shelby

Konuya ek öneri : ar-ge ekipleri güncel forum listesi geliştirip foruma ekliyebilir.bu sayede ekip daha rahat inceler.
Olduğum Yetkiler :
Bölüm Şefi Adayı ► Bölüm Şefi 1.Seviye ► Bölüm Şefi 2.Seviye ► Emektar Üye ► Bölüm Şefi 1.Seviye ► Emektar Üye

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben bu öneriye benzer adminimize sunmuştum 3-4ay önce o'da demistiki bana yeni bir sistem yapıyoruz O sistem otamatik olarak kullanılmayan forumları kapatıcak diye demişti bana dahada devam ediyormu o sistem bilmiyorum.Ama olursa iyi olur çünkü çok gereksiz forumlar var ve +18 forumlarda var arada.
Discord Türkçe Eğlence Bot
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben bunu 2 sene önce TaaRRuZ adminime sunmuşum baktım yok böyle sistem belki işlerine yarar.
Kullanılmayan forum değilde w@rez kullanıldığında admin nick'li admine sorun olabiliyor. Hem adminin yükünü hafifletmek hem de yeni sistem yaratmak eğer sistem değişicekse yakın zamanda açıklama yaparlar. Bu konuyu umarım adminim değerlendirir bana göre mantıklı ve 10tl sisteme katkısı dokunabilecek bir mantık.
Ek olarak eğer bir öneriniz varsa belirtin bu sistem için ek avantaj olarak döner.
Olduğum Yetkiler :
Bölüm Şefi Adayı ► Bölüm Şefi 1.Seviye ► Bölüm Şefi 2.Seviye ► Emektar Üye ► Bölüm Şefi 1.Seviye ► Emektar Üye

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eve geçince değerlendireceğim fikrini.

“We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.”
eski ve son arge ekibi lideri
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aslında bu sistem var, vardı, hala var. Şüpheli forumların üstüne yani header kısmına panelden eklenen bir yazı. Örneğin "forumunuz torrent kelimesinde google aramalarına açık bir şekilde gözükmektedir. düzenleyiniz" gibisinden. Sonra ne oldu bir fikrim yok.

Burada "husus bulduğunda uyaran..." demişsin. Husustan kastın nedir? Ne gibi durumla karşılaşılınca bir yazı/uyarı verilecek.

Bir de hiç bir forum durduk yere, kural çiğnese bile kapatılmıyor. İlgili içerikler admin tarafından kaldırılıyor, forum sahibi bu konuda uyarı alıyor. Eğer ki forum sahibi sakıncalı içerik paylaşmakta ısrarcı ise forum el değiştiriyor. Kapatılması söz konusu olmuyor; yalnız silinme listesi için bu bahsettiğim madde geçerli değil.
Ire lokke, ire tedd
2013 - günümüz

reçel
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(21-07-2018 Saat: 17:52)Hakoon Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aslında bu sistem var, vardı, hala var. Şüpheli forumların üstüne yani header kısmına panelden eklenen bir yazı. Örneğin "forumunuz torrent kelimesinde google aramalarına açık bir şekilde gözükmektedir. düzenleyiniz" gibisinden. Sonra ne oldu bir fikrim yok.

Hocam bu dediginiz aynısını ben 2018 şubat ayında tüm forumları araştırıken bir kaç forumda görmüstüm 2015'de burda bi konu açılmış torrent olan forumlarla ilgili bir konu açılmıştı ama hangi site torrent olduklarını hatırlamıyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(21-07-2018 Saat: 17:52)Hakoon Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aslında bu sistem var, vardı, hala var. Şüpheli forumların üstüne yani header kısmına panelden eklenen bir yazı. Örneğin "forumunuz torrent kelimesinde google aramalarına açık bir şekilde gözükmektedir. düzenleyiniz" gibisinden. Sonra ne oldu bir fikrim yok.

Burada "husus bulduğunda uyaran..." demişsin. Husustan kastın nedir? Ne gibi durumla karşılaşılınca bir yazı/uyarı verilecek.

Bir de hiç bir forum durduk yere, kural çiğnese bile kapatılmıyor. İlgili içerikler admin tarafından kaldırılıyor, forum sahibi bu konuda uyarı alıyor. Eğer ki forum sahibi sakıncalı içerik paylaşmakta ısrarcı ise forum el değiştiriyor. Kapatılması söz konusu olmuyor; yalnız silinme listesi için bu bahsettiğim madde geçerli değil.
Öncelikle beni dikkate aldığın için teşekkür ederim.
Alıntı: Burada "husus bulduğunda uyaran..." demişsin. Husustan kastın nedir? Ne gibi durumla karşılaşılınca bir yazı/uyarı verilecek.
Husus derken kurallara uymamayi kast ettim. Genel Forum kurallarına uymayan kişilere verilecek. Belki genel Forum kuralları tekrar düzenlenir.

Alıntı:. Bir de hiç bir forum durduk yere, kural çiğnese bile kapatılmıyor. İlgili içerikler admin tarafından kaldırılıyor, forum sahibi bu konuda uyarı alıyor. Eğer ki forum sahibi sakıncalı içerik paylaşmakta ısrarcı ise forum el değiştiriyor. Kapatılması söz konusu olmuyor; yalnız silinme listesi için bu bahsettiğim madde geçerli değil.
Kapatilmasa bile o kullanıcı için o forum kapatılabilir. Sözlü tartışma ile konu degerlendirilebilir ve daha iyi bir fikir ortaya atılabilir. benim size sunduğum ön taslak. Eğer izin verilirse bu konu üzerinde çalışıp sizlere güzel bir sistem oluşturabilirim.
Olduğum Yetkiler :

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Alıntı:Belki genel Forum kuralları tekrar düzenlenir.
Bu konuda bildiğim bir düzenleme yok. Düzenlenebilir mi; evet. Sistem güncelleme işlemi bitsin adminlere iletirim.

Alıntı: benim size sunduğum ön taslak. Eğer izin verilirse bu konu üzerinde çalışıp sizlere güzel bir sistem oluşturabilirim.
Üstte de dediğim gibi MyBB yükseltme işlemleri geçsin bununla da ilgileniriz. Artık ben de aktifim. Gerekirse ben durabilirim işin başında.
Ire lokke, ire tedd
2013 - günümüz

reçel
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-07-2018 Saat: 02:27)Hakoon Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Alıntı:Belki genel Forum kuralları tekrar düzenlenir.
Bu konuda bildiğim bir düzenleme yok. Düzenlenebilir mi; evet. Sistem güncelleme işlemi bitsin adminlere iletirim.

Alıntı: benim size sunduğum ön taslak. Eğer izin verilirse bu konu üzerinde çalışıp sizlere güzel bir sistem oluşturabilirim.
Üstte de dediğim gibi MyBB yükseltme işlemleri geçsin bununla da ilgileniriz. Artık ben de aktifim. Gerekirse ben durabilirim işin başında.

Gerekirse hocam bende size yardım edebilirim :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Evet böyle bir sistem var, forumları yönetmek iiçin bir panel kullanılıyor fakat bu panel sadece adminlerde var.

Fikre gelicek olursak, güzel fikir. Yapılabilir.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-07-2018 Saat: 10:04)arvoX Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Evet böyle bir sistem var, forumları yönetmek iiçin bir panel kullanılıyor fakat bu panel sadece adminlerde var.

Fikre gelicek olursak, güzel fikir. Yapılabilir.

Böyle bir sistem var ise eğer bu yeni ekip e verilebilir.
Ve sistemi geliştirerek bütün ekibe verilebilir.
Sistem hakkında admin onaylarsa öneri için konu açarız herkes önerisini yazar.
Olduğum Yetkiler :

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tüm forumları denetleyecek gönüllü bir insan bulabilecekseniz helal olsun ne diyeyim :)
illustrator & digital artist
someday i’ll find my way out of here
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-07-2018 Saat: 12:56)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tüm forumları denetleyecek gönüllü bir insan bulabilecekseniz helal olsun ne diyeyim :)

Şahsen düşünmüyor değildim.
Ire lokke, ire tedd
2013 - günümüz

reçel
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben olabilirim :P daha önceden teker teker forumları denetlemiştim.Tabi Bu Adminlerin Kararı :)

Forum İhbar listesi;
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=95585
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=96072
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=96052
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=96078
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kafamıza göre iş yapmayalım, sistem admini (bahattin) hocanın onayını/iznini bekleyelim. Eğer onay/izin verilirse yaparız.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bunu zaten denetliyordum ben yetkim olsa kapatabilirdim bunları hem daha hızlı olurdu.Bunu adminler yapar ama gerçekten de bildiren bir ekip gerekebilir.Ve konuyu düzenlemişim ama ben düzenlemedim :)

http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=88996
Eski günleri özleyen bir üye...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Forumda sadece rengi olup hiçbir şey yapmayan bin tane daha ekleyelim böyle süper olur. Kafamıza göre bir şey ekleyip çıkaralım en iyisi. Sırf adam yetkisini alıp sussun diye.
Nihility#9226
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Denetleme Ekibi kalabalık olmuş olsaydı şuan bahsettiğiniz incelemeyi ve denetlemeyi vs. yapabilirdi.
Denetleme Ekibi Liderliği: 22-06-2018 -  ....

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu iş için ek bir yetki ihtiyacına neden duyuyorsunuz ki? Onay verilirse fikre belirli kişiler seçilir görevi yapar bu kadar. İlla yetki için mi bu işi yapmayı düşünüyorsunuz?

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

eXpertBoss -