Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şarkı/Video Küfür İçerikli Kuralı Hakkında
Star 
Selamlar,

Öncelikle, bu konuyu önceden açacaktım, unutmuştum. Şimdi aklıma geldi.

Şarkı/video küfür içerikli olunca konu kilitlenip video içeriği kaldırılıyor. Bu kural saçma değil mi? Benim gibi düşünen var mı? Şarkı/videoların zaten %70 - %80 'ininde küfür ediliyor. Bunu bu kuralı koyan kişide iyi biliyordur. Şarkı/video paylaşma özgürlüğümüzede mi kural koyuldu? Kural koymak için kural koyulmuş gibi geliyor bana. Siz ne düşünüyorsunuz?

@admin @#Power
@shelby @taarruz
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence Özgürlük Var Özgürlük Yok Diyede Birşey Yok Kurallara Uydugumuz Sürece Herhangi Bir Sıkıntı Yok ;)
Alıntı:Tüm üyelerin ve yöneticilerin küfürlü yazışması, kısaltılmış küfür yazması, hakarete varan mesaj yazması, hakaret içerikli ifade kullanması, küfür ve hakaret sayılacak imada bulunması, hakarete yol açabilecek resimler paylaşması yasaktır.

Forumun akışını engelleyen kasıtlı veya kullanıcıyı tahrik edecek mesaj yazılması yasaktır.

Herhangi bir konuda tartışmaya giren, havadan nem kapan, normal bir konuyu tartışmaya çeviren üyelere ya da yöneticilere cezai işlem uygulanabilir.

Forumlara sinirliyken bir şeyler yazmayın. Sonra boşuna tartışmalar oluyor.
Sinirliyseniz, gerekirse gidip elinizi yüzünüzü yıkayın, sinirin geçmesini bekleyin.
Kişisel tartışma şekline dönüşen konular derhal kapatılır. Kapatılan başlıklara (yazılara) ilgili özel mesaj veya e-posta atılmamasını rica ederiz. Sürekli ikili tartışma yaratan kullanıcılar önce uyarılır, sonra uzaklaştırma verilir.

Özel mesajdan küfür, hakaret, +18 içerik paylaşımı, 10tl.net dışı site reklamı yasaktır. Tespit edilmesi halinde forumla ilişiğiniz kesilebilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Olay o değil, kuralı saçma buluyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Küfür, toplum psikolojisinde insanlarin düşüncelerini farklı yönlendiren kötü laflar, iletişim zorbalığıdır. Kullanacağınız videoları kendi kanımca bir program ile editleyip dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Küfür genel olarak ayıp olarak nitelendirildiği için bir ortamda hoş olmaz, o ortamda saygı sevgi ortamı bulunmaz. Bunlar benim düşüncelerim tabi. Küfürlü olan bir içerik insanları ciddi manada kötü etiketleyebilir. Mesela örnek verebilirim. Enes Batur diye bir YouTube kanalı var. Bu kişi dilediği şekilde küfür ediyordu birkaç videosunda gözüme çarpmıştı. Çevremde bunu izleyen çocuklar da o nasıl küfür ediyorsa o şekilde ediyordu. Bu ortamda yaş sınırı bulunmuyor her yaştan kardeşimiz var. Büyüğü de olsa küçüğü de olsa ne şekilde olursa olsun o içerikten illaki kendine bir şeyler çıkarıyor. Ben bu düşünceleri savunmaktayım.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(15-07-2018 Saat: 01:36)Arvox Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Olay O Değil, Kuralı Saçma Buluyorum.

Bence Saçma Değil Çünkü Sen Bu Enes Batur Adlı Küfür İçerikli Şarkıyı Paylaştın Diyelim Ozaman Forumda Şu Olay Olur Gidip Diğer Üyelerde Mesela Enes Abi Adlı Şarkıyı Paylaşırsa Onların Konularda Kaldırılırsa Sonra Yok Benim Konumu Kaldırıpta Onun Neden Kaldırmıyorsanız Diyip Ayrımcılık Yapıyorsunuz Derler Yanı Haksızlık Olup Zannederler Sonra Forumda Haksızlık Yapıp Derler Birdaha'da Hiç Kimse Üye Olmaz Haksızlık Yapıyorlar Diye Bence Yetkililer Haklı Arda.Konuyu Uzatmaya Gerek Yok
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(15-07-2018 Saat: 01:40)LastWorld Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Küfür, toplum psikolojisinde insanlarin düşüncelerini farklı yönlendiren kötü laflar, iletişim zorbalığıdır. Kullanacağınız videoları kendi kanımca bir program ile editleyip dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Küfür genel olarak ayıp olarak nitelendirildiği için bir ortamda hoş olmaz, o ortamda saygı sevgi ortamı bulunmaz. Bunlar benim düşüncelerim tabi. Küfürlü olan bir içerik insanları ciddi manada kötü etiketleyebilir. Mesela örnek verebilirim. Enes Batur diye bir YouTube kanalı var. Bu kişi dilediği şekilde küfür ediyordu birkaç videosunda gözüme çarpmıştı. Çevremde bunu izleyen çocuklar da o nasıl küfür ediyorsa o şekilde ediyordu. Bu ortamda yaş sınırı bulunmuyor her yaştan kardeşimiz var. Büyüğü de olsa küçüğü de olsa ne şekilde olursa olsun o içerikten illaki kendine bir şeyler çıkarıyor. Ben bu düşünceleri savunmaktayım.

Ciddi manada etkiliyorsa zaten izlemez. Ayrıca ülkemizin çoğu çocuğu küfüre alışmış durumda. Ciddi manada da etkilenen yok diye biliyorum. Etkileniyorsa bir daha izlememesi lazım. Fakat etkilenen olduğunu sanmıyorum. Her kişi şarkılarda/videolarda izleyicileri eğlendirmek için küfür edildiğini bilir zaten.

---

(15-07-2018 Saat: 01:41)NoThing2Lose Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(15-07-2018 Saat: 01:36)Arvox Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Olay O Değil, Kuralı Saçma Buluyorum.

Bence Saçma Değil Çünkü Sen Bu Enes Batur Adlı Küfür İçerikli Şarkıyı Paylaştın Diyelim Ozaman Forumda Şu Olay Olur Gidip Diğer Üyelerde Mesela Enes Abi ***** ****** Adlı Şarkıyı Paylaşırsa Onların Konularda Kaldırılırsa Sonra Yok Benim Konumu Kaldırıpta Onun Neden Kaldırmıyorsanız Diyip Ayrımcılık Yapıyorsunuz Derler Yanı Haksızlık Olup Zannederler Sonra Forumda Haksızlık Yapıp Derler Birdaha'da Hiç Kimse Üye Olmaz Haksızlık Yapıyorlar Diye Bence Yetkililer Haklı Arda.Konuyu Uzatmaya Gerek Yok

Ne alaka? Kimsenin böyle birşey yapacağını düşünmüyorum, bu kural yeni geldi zaten. Önceden paylaşılıyordu dediklerinin hiçbiri yaşanmadı. Ayrıca paylaştığım şarkının başlığında küfür yok içerikte izleyiciyi eğlendirnek için küfür ediliyor. Şahsa karşı hiçbir hakaret yok.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ülkemizde alışılmış zaten diyerek bunu destekleyelim mi yani? Bana göre etkiliyor. Yaşantıyıda, arkadaş ortamını da, çevreyi de. Arkadaş ortamın iyidir, sen küfür edersin bu ortamda saygın olabilir misin? Ailenin yanında küfür etmeye aklın yetebilir mi? Çevrende annelere-bilimum kişilere küfür edildiği zaman olsun ülkenin çoğu alışmış zaten bir şey olmaz diyebilir misin? Benim çevremde ne kadar küfre alışkın insan var ise hepsinin yapısı bozuk ya da sonradan bozuluyorlar. Küfür bu denli etkiliyor. Önce düşüncelerini, sonra yaşam tarzını, etrafındakilerle iletişimini.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(15-07-2018 Saat: 01:45)arvoX Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(15-07-2018 Saat: 01:40)LastWorld Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Küfür, toplum psikolojisinde insanlarin düşüncelerini farklı yönlendiren kötü laflar, iletişim zorbalığıdır. Kullanacağınız videoları kendi kanımca bir program ile editleyip dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Küfür genel olarak ayıp olarak nitelendirildiği için bir ortamda hoş olmaz, o ortamda saygı sevgi ortamı bulunmaz. Bunlar benim düşüncelerim tabi. Küfürlü olan bir içerik insanları ciddi manada kötü etiketleyebilir. Mesela örnek verebilirim. Enes Batur diye bir YouTube kanalı var. Bu kişi dilediği şekilde küfür ediyordu birkaç videosunda gözüme çarpmıştı. Çevremde bunu izleyen çocuklar da o nasıl küfür ediyorsa o şekilde ediyordu. Bu ortamda yaş sınırı bulunmuyor her yaştan kardeşimiz var. Büyüğü de olsa küçüğü de olsa ne şekilde olursa olsun o içerikten illaki kendine bir şeyler çıkarıyor. Ben bu düşünceleri savunmaktayım.

Ciddi manada etkiliyorsa zaten izlemez. Ayrıca ülkemizin çoğu çocuğu küfüre alışmış durumda. Ciddi manada da etkilenen yok diye biliyorum. Etkileniyorsa bir daha izlememesi lazım. Fakat etkilenen olduğunu sanmıyorum. Her kişi şarkılarda/videolarda izleyicileri eğlendirmek için küfür edildiğini bilir zaten.

---

Bence Saçma Değil Çünkü Sen Bu Enes Batur Adlı Küfür İçerikli Şarkıyı Paylaştın Diyelim Ozaman Forumda Şu Olay Olur Gidip Diğer Üyelerde Mesela Enes Abi ***** ****** Adlı Şarkıyı Paylaşırsa Onların Konularda Kaldırılırsa Sonra Yok Benim Konumu Kaldırıpta Onun Neden Kaldırmıyorsanız Diyip Ayrımcılık Yapıyorsunuz Derler Yanı Haksızlık Olup Zannederler Sonra Forumda Haksızlık Yapıp Derler Birdaha'da Hiç Kimse Üye Olmaz Haksızlık Yapıyorlar Diye Bence Yetkililer Haklı Arda.Konuyu Uzatmaya Gerek Yok

Ne alaka? Kimsenin böyle birşey yapacağını düşünmüyorum, bu kural yeni geldi zaten. Önceden paylaşılıyordu dediklerinin hiçbiri yaşanmadı. Ayrıca paylaştığım şarkının başlığında küfür yok içerikte izleyiciyi eğlendirnek için küfür ediliyor. Şahsa karşı hiçbir hakaret yok.

Ama Şarkınin İçinde Yanlış Hatırlamıyorsam Enes Abi Yala Diyordu Bida Umarım Birdaha Küfürlü Şarkılar/Müzikler Paylaşmaman Dileğiyle ;)İyi Forumlar
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(15-07-2018 Saat: 01:51)LastWorld Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ülkemizde alışılmış zaten diyerek bunu destekleyelim mi yani? Bana göre etkiliyor. Yaş(** ! Küfür Etmek Yasaktır - Oto Filtre ! **) da, arkadaş ortamını da, çevreyi de. Arkadaş ortamın iyidir, sen küfür edersin bu ortamda saygın olabilir misin? Ailenin yanında küfür etmeye aklın yetebilir mi? Çevrende annelere-bilimum kişilere küfür edildiği zaman olsun ülkenin çoğu alışmış zaten bir şey olmaz diyebilir misin? Benim çevremde ne kadar küfre alışkın insan var ise hepsinin yapısı bozuk ya da sonradan bozuluyorlar. Küfür bu denli etkiliyor. Önce düşüncelerini, sonra yaşam tarzını, etrafındakilerle iletişimini.

Saygılı ve dinini tam olarak yaşayan bir kişi gidip Enes Batur izlemez namaz falan kılar yani. Burda ciddi bir şekilde konuşalım yani dininde olan birisi gidip namaz falan kılar. Ayrıca, şarkılarda/videolarda edilen küfürlerin izleyicilerde şaka amaçlı olduğunu biliyor. Bu şey konusuna döndü; "Ezhel şarkısı dinliyorum, zararlı madde kullanıyor muyum? Hayır." Küfür özendirme gibi bir konu yok.

---

(15-07-2018 Saat: 01:53)NoThing2Lose Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(15-07-2018 Saat: 01:45)arvoX Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

---

Ama Şarkınin İçinde Yanlış Hatırlamıyorsam Enes Abi Yala Diyordu Bida Umarım Birdaha Küfürlü Şarkılar/Müzikler Paylaşmaman Dileğiyle ;)İyi Forumlar

Bunların şaka amaçlı denildiğini herkes biliyor, iyi forumlar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kıyaslama yapmam yada tek tek videoları açıp izlemem pek mümkün değil ancak videoların görsellerinde (thumbnail) +18 içerikli bir şeyler varsa yada başlıkta izin vermem. Bunun dışında küfür zaten forumda yasak olan bir şey. Tartışmanın ve gönderinin amacını tam anlamadım?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(15-07-2018 Saat: 16:42)Hakoon Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kıyaslama yapmam yada tek tek videoları açıp izlemem pek mümkün değil ancak videoların görsellerinde (thumbnail) +18 içerikli bir şeyler varsa yada başlıkta izin vermem. Bunun dışında küfür zaten forumda yasak olan bir şey. Tartışmanın ve gönderinin amacını tam anlamadım?

http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=97800

İnceleyebilirsiniz, şarkıda herhangi bir +18 içerik yok. Sadece eğlencesine edilmiş küfürler var, şarkıda hiç bir şahsa küfür yok. Eğlencesine edilmiş küfür var, konu kilitlenmiş.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tek tük ifadeler evet olabilirdi ancak videonun direk başlangıç cümlesinden video içeriğini belli ediyor. Üstteki yorumumla çelişiyor olabilir ancak böyle bir içeriğe müsaade edilmemesi daha uygun. +18 içerik yok demişsin de kullanılan ifadeler +18.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sanırım anlamak istemiyorsunuz, edilen küfürlerin gerçeklerle hiçbir alakası yok. İzleyicileri eğlendirmek için küfür ediliyor, neyse kime anlatıyorsam? Konu kilitlenebilir, iyi forumlar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Gayet uygun olmuş. İzlemeyen izlemez kafasında gide gide 5-6 yaşındaki çocuklar milletin annesine babasına küfreder oldu.
Çocukların büyükleri taklit etme güdüsünün varlığı konusunda pedagogların çoğunluklu ittifakı var. Bu yüzden bize düşen çocukları bu tür içeriklerden uzak tutmaktır.

Ayrıca forumda küfür zaten yasak.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Forumda küfürün yasak olmasının şarkıda küfür edilmesiyle ne alakası var? Bu yaş hakkında ise iş youtube çalışanlarına düşüyor. Yüz taraması yapıp küçük yaştaki çocukların küfür içeren videolara girmemesi sağlanabilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konuya yazılan cevapları okumadım ama benim dinlediğim şarkıların neredeyse hiçbirinde küfür yok. Sırf alışılmış diye bazı şeylerin de dışına çıkamayız.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Amma abarttiniz arkadaş :D Bu forumdaki yetkilileri hic anlamiyorum o kadar gereksiz mudahele ediyorsunuz ki konulara forumda adam birakmadiniz.Muhtemelen bu yoruma da mudahele edersiniz :) Forumu akişina birakmanizi oneririm.Adam kasten kufur etmedikce videoya laf etmeyin bari.Eminim sokaklarda herkesten cok kufur ediyorsunuzdur da neyse onu da inkar edersiniz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu forumda küfür yasaksa küfür içerikli videoda paylaşmak yasak.Bunda anlamayacak ne var?
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

eXpertBoss -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping