Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
php hakkında soru
php de if kısmına dört değer koymak mümkün müdür ? örnek :

PHP Kod:
if ($a &&, $b && $c && $d) { 

Böyle deniyorum fakat çalışmamakta.

Farklı bir mantığı var mı ?
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
if ($a &&>> , << $b && $c && $d) {

Dikkat şu virgülü silin öyle deneyin.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-05-2018 Saat: 16:46)Majestik Nickli Kullanıcıdan Alıntı: if ($a &&>> , << $b && $c && $d) {

Dikkat şu virgülü silin öyle deneyin.

Parse error: syntax error, unexpected '>>' (T_SR) in

Olmadı sanırım.

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaş, yazdığınız koddan sadece virgülü silin demiş. O kullandığı küçüktür ve büyüktür işaretleri o virgüle dikkat çekmek için.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
if lerin içindeki değişkenlerin nesini kontrol etmek için kullanmak istiyorsun?
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-05-2018 Saat: 17:19)atakaj Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaş, yazdığınız koddan sadece virgülü silin demiş. O kullandığı küçüktür ve büyüktür işaretleri o virgüle dikkat çekmek için.

Virgülü sildim ancak yine istediğim gibi olmadı sadece bir değişken çalışıyor diğerleri çalışmıyor.

(17-05-2018 Saat: 17:22)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: if lerin içindeki değişkenlerin nesini kontrol etmek için kullanmak istiyorsun?

if ile otomatik olarak ayar dosyasını kontrol ediyor eğer yoksa otomatik oluşturuyor sonra da mysql ile tabloları oluşturuyor ancak sadece 1 tane tablo oluşuyor diğer 3 tablo işe yaramıyor.Ben 4'ünün de otomatik tabloları kurmasını istiyorum.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
PHP Kod:
if ($a && $b && $c && $d) { 

Bu şekilde olmuyorsa condition’larda hata vardır, condition’ları da atarsanız yardımcı olabilirim.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
PHP Kod:
$olustur = @mysql_query("CREATE DATABASE $d$baglan);
 @
mysql_select_db($d,$baglan);

$admin_olustur mysql_query("CREATE TABLE `admin_hesap` (`kadi` text NOT NULL,`sifre` text NOT NULL) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=uft8;" $baglan);

$uye_olustur mysql_query("CREATE TABLE `uyeler` (`kadi` text NOT NULL,`sifre` text NOT NULL,`onay` text NOT NULL,`email` text NOT NULL,`id` int(11) NOT NULL) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=uft8;" $baglan);

$reklam_olustur mysql_query("CREATE TABLE `reklamlar` (`durum` text NOT NULL,`sahip` text NOT NULL,`sitead` text NOT NULL,`email` text NOT NULL,`aciklama` text NOT NULL,`link` text NOT NULL,`onay` text NOT NULL,`id` int(11) NOT NULL) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=uft8;" $baglan);

$hizlireklam_olustur mysql_query("CREATE TABLE `hizli_reklamlar` (`durum` text NOT NULL,`reklam_link` text NOT NULL,`reklam_veren` text NOT NULL,`aciklama` text NOT NULL,`id` int(11) NOT NULL) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=uft8;" $baglan);

$bannerreklam_olustur mysql_query("CREATE TABLE `banner_reklamlar` (`durum` text NOT NULL,`sahip` text NOT NULL,`sitead` text NOT NULL,`link` text NOT NULL,`aciklama` text NOT NULL,`onay` text NOT NULL,`id` int(11) NOT NULL,`linkimg` text NOT NULL,`email` text NOT NULL) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8;" $baglan);

if (
$admin_olustur && $uye_olustur && $reklam_olustur && $hizlireklam_olustur && $bannerreklam_olustur) {

$rvstr touch("ayar.php");
 if (
$rvstr) {

$ac fopen("ayar.php""w");

$icerik '<?php
 $sunucu="'
.$a.'";
 $kullanici="'
.$b.'";
 $sifre="'
.$c.'";
 $veritabani="'
.$d.'";

if (@!mysql_connect($sunucu, $kullanici, $sifre)){
    $mesaj="Veritabaný baðlantýsý yapýlamadý!<br>";
    $mesaj.="Hata açýklamasý: ".mysql_error();
    die($mesaj);
 }

if(@!mysql_select_db($veritabani)){
    $mesaj="$veritabani veritabaný seçilemedi!<br>";
    $mesaj.="Hata açýklamasý: ".mysql_error();
    die($mesaj);
 }
 ?>'
;

$kaydet fwrite($ac$icerik); 

Şimdilik bu kısmı attım.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-05-2018 Saat: 17:24)♦ MuratB™ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(17-05-2018 Saat: 17:19)atakaj Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaş, yazdığınız koddan sadece virgülü silin demiş. O kullandığı küçüktür ve büyüktür işaretleri o virgüle dikkat çekmek için.

Virgülü sildim ancak yine istediğim gibi olmadı sadece bir değişken çalışıyor diğerleri çalışmıyor.

(17-05-2018 Saat: 17:22)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: if lerin içindeki değişkenlerin nesini kontrol etmek için kullanmak istiyorsun?

if ile otomatik olarak ayar dosyasını kontrol ediyor eğer yoksa otomatik oluşturuyor sonra da mysql ile tabloları oluşturuyor ancak sadece 1 tane tablo oluşuyor diğer 3 tablo işe yaramıyor.Ben 4'ünün de otomatik tabloları kurmasını istiyorum.
hmm o zaman büyük ihtimalle kontrolde sıkıntı yok.en iyi çözüm böl hepsini ayrı isset kontrol ettir yoksa öyle tabloyu oluştursun else hata bas hangisi çalışmadığını anlarsın.Böyle biz görmeden kodları sallama usülü oluyor.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
? Sanırım çözen çıkamadı.

Bende deniyorum bir şeyler ama olmuyor.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#güncel

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping