Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bazı Lojistik Terimleri Ve Lojistik Hakkındaki Sorularınız?
Evet, arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır lojistik eğitimi görmekteyim. Ve ülkemizde çok duyduğunuz bu mesleği anlamanız için açıyorum, sorularınızı bekliyorum.

- Bu arada 28. yılımız kutlu olsun.

Kontrat Lojistiği;

İntermodal Taşımacılık;
1
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Direksiyon dersimi alıyorsunuz?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yok, hayır. Lojistik sadece "taşımadan" ibaret değil. Taşıma yapacak olsam bir nakliye şirketinde çalışabilirdim :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(16-04-2018 Saat: 18:45)Corleone Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yok, hayır. Lojistik sadece "taşımadan" ibaret değil. Taşıma yapacak olsam bir nakliye şirketinde çalışabilirdim :)

Peki daha çok neyle ilgili bu meslek sadece yurt içi ve dışından mal taşıması diye biliyordum ben.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aslında orijinal tanımı değilde kendi tanımımı yapayım,

Lojistik; Ham madde aşamasından, nihai tüketici (son tüketici) 'ye kadar geçen süreçteki tedarik zinciri yöntemlerini uygulan, taşıma,depolama,elleçleme,gümrükleme,ambalajlama v.b işlemleri yapan organizasyon.

Diğer bir tanım (benim değil).

Council of Supply Chain Management Professionals, CSCMP :“Müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler de dahil olmak üzere tüm ürünlerin ve ilgili bilgilerin çıkış noktasından varış noktasına kadar etkili ve verimli bir biçimde taşınması ve depolanması için gerekli prosedürleri planlama, uygulama ve denetleme sürecidir. Bu tanıma içe doğru, dışa doğru, dahili ve harici hareketler dahildir.”
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(16-04-2018 Saat: 18:51)Corleone Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aslında orijinal tanımı değilde kendi tanımımı yapayım,

Lojistik; Ham madde aşamasından, nihai tüketici (son tüketici) 'ye kadar geçen süreçteki tedarik zinciri yöntemlerini uygulan, taşıma,depolama,elleçleme,gümrükleme,ambalajlama v.b işlemleri yapan organizasyon.

Diğer bir tanım (benim değil).

Council of Supply Chain Management Professionals, CSCMP :“Müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler de dahil olmak üzere tüm ürünlerin ve ilgili bilgilerin çıkış noktasından varış noktasına kadar etkili ve verimli bir biçimde taşınması ve depolanması için gerekli prosedürleri planlama, uygulama ve denetleme sürecidir. Bu tanıma içe doğru, dışa doğru, dahili ve harici hareketler dahildir.”

Teşekkürler hocam.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Endüstri 4.0 duymuştum da logistics 4.0 da varmış ilginç. Yine aynı özellikleri taşıyor sanırım. Ayrıyeten firmanız da teknolojiyi gayet güzel kullanıyor videolara göre. 28 yıldan beri yaptığına göre köklü bir firma. Başarılar dilerim.
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler. Ben sadece ufak bir çalışanım şuan için, amaç zaten duyulan şirketi iyice yayıp, Lojistik fikrimizi insanlara anlatmak. Endüstri 4.0, bilgi teknolojileri ileri seviyede olan bir organizasyon buda lojistik ile çok uyumlu 7D ile (7 Doğru);
Doğru ürün
Doğru biçim
Doğru zaman
Doğru miktar
Doğru kaynak
Doğru yol
Doğru fiyat

Endüstri 4.0, bir ürünün ilk üreticiden son tüketiciye (nihai) ulaşıncaya kadar olan tüm süreçlerde yardımcı oluyor. Ayrıca maliyet olarak da destek de bulunuyor.

@Time Traveler
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Gümrükleme bu olaya dahil mi? Antrepo hizmetini barındırıyor mu?
“Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün,
şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır !"
Hz. Ali (r.a)

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Evet, Begonvil tesisinde antrepo var, gümrük işleri de lojistik içerisinde.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ekol Lojistik, Harvard Üniversitesi'nde Ders Konusu Oldu!
Ekol Lojistik'in Avrupa'da en hızlı büyüyen lojistik şirketi olması ve verimliliği artırmak için uyguladığı yöntemler Harvard Business School derslerinde okutulmak üzere vaka çalışmasına (case study) konu oldu.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping