Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fikir: 10TL.NET subdomainde subdomain
Selamlar,
10TL.NET'i sadece mybb üzerine kurmayabiliriz. Bugün bir fikir aklımda geldi.
Keyifsizm gibi siteler (10tl.net barınan) blog siteleride kurmak istiyor. Ve başka hostinglere yöneliyorlar. Başka hostinglere yönelmelerine gerek olmayıp, 10tl.net içerisinde başka forum sistemleride olabileceğini düşündüm.
Bende 10tl.net daha iyi fikirlerle daha iyi yapmak amacıyla bir şey düşündüm. 10TL.NET'de alan adınız var. Ve subdomain kurmak isteyip oraya başka forum sistemleri kurmak istiyorsunuz. Bu olabilir. Ve bunun için; Domain altında, subdomain açmayı sağlayıp oraya forum sistemleri v.b kurulabilir. Hazır forum sistemlerinden bir kaç tanesini  oraya koyup kur butonları v.b koyup forum bilgilerini yazdıktan sonra oto olarak kurulabilir. Hem güzel olur. 10tl.net daha iyi hale gelmiş olur. Örnek subdomain;
Kod:
sub.xx.10tl.net
blog.keyifsizm.10tl.net (blog scripti kurulmuş.)
@admin
Biraz uğraştırıcı bir sistem olabilir. Ama hiç bir şey imkansız değildir. Zaman birde imkanlar kısıtlı dediğiniz gibi. fakat forum üyeleride destek olursa bence olabilir. Sizinde fikrinizi almak istiyorum :) Ben size, böyle bir öneride bulunmuştum daha önceden öyle hatırlıyorum. Sizle beraber bir kaç projeye atıldık. Tek sayfalı siteyi yaptıysanız bunuda beraber yaparız. Onları tamamladıktan sonra bunlarada atılabiliriz :)

“We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.”
eski ve son arge ekibi lideri
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Subdomain altında subdomain olabiliyor mu ? ben olmayabiliyor diye biliyorum.
Bana ulaşmak için

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL

‘Biz hala buradayız , ölmedik...

Bir sürü örnek insan var burada onları örnek alın , başarılı olun pes etmeyin.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sisteme çok fazla yük olabilir.
Eskilerden.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İlla subdomainde subdomain olmasına gerek yok ki?
Kod:
blog-xxx.10tl.net

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yani büyük düşünenler belli bir süre hit kazanınca kazanç elde etmek için ücretli hosta geçiyorlar bence pek olmaz gibi.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sistem çökmesin yukten ?
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence gerek yok diye düşünüyorum. O kadar büyük projesi olanlar illaki yeni hostinge taşınacaklardır elbet.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Subdomain altına subdomain olabilir ve varda fakat unuttum nerelerde vardı. @Murat#Baykam
---
Bence de gerek yok, biraz abartıya kaçmak olur bu.
İletişim Kanalları:
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
1 gereksiz 2 subdomaine ek subdomain açılmaz 3 yine gereksiz.
Go
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Benim düşüncem gereksiz.
Discord: Baran#7242
Silence is the most powerful scream.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Vallahi olsa iyi olrudu

#Zaten Kral BİZİZ

FullOyunTürkiye
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence buna gerek yok ama şu olabilir büyük forumlar oluştuğunda burada kalmasını sağlamak için sunucudan sadece onlara özel kaynak ayırabilir mesala aylık 10.000 ziyaretçisi olan forumlara 1 GHz işlemci ve 1gb ram verebilir sadece onların kullanabildiği bir kaynak.benim verdiğim sayılar izafidir bu arada.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
- Saçma Konu Başlıklarına ve Özelden Destek Vermiyorum...!
Ücretli Her Türlü Script(MyBB,vB,smf,wordpress,phpBB,joomla,eschat,cms, vb.) Kurulumu ve Optimizasyon Yapılır.Ücretli Tema Tasarımı Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Admin siteye yatırım yapması gerek. Admin ve yatırım. Uzak ihtimal.
Go
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@karanlık-61 adminim fikir için teşekkürler.
Gereksiz diyip geçmişsiniz arkadaşlar, yenilikçi olmamız lazım. Sadece mybb ile kalmıyalım diye konuyu açtım. Eleştiri değilde fikir üretseniz daha mantıklı olur.

1
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilgilendirme;

bir.subdomain.icine.istediğiniz.kadar.subdomain.olusturabilirsiniz.com
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

1
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sadece büyük sitelere değil de, destek marketinde satılmalı bence.
Ama ucuz bir fiyata değil en az 1,500sp olmalı.
@admin
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
1. Buradaki asıl sorun, böyle bir çoklu blog yazılımının hazırlanması. bunu hazırlayabilen varsa buyursun, hazırlarsanız ben de 10tl.net'e koyarım. Tabi çoklu blog açmayı sorunsuz ve sisteme aşırı yük getirmeden yapması lazım. çoklu forum yazılımının nekadar zahmetli olduğunu bir bilseniz, dediğimi anlarsınız. Birhayli detayları var.

2. Aynı zamanda, seçeceğiniz blog yazılımını, her yeni versiyonu çıktıkça, bizim sistemimize tekrar yenilikleri uyarlamanız lazım. Aynen bizim mybb nin her çıkışında yaptığımız gibi.

3. Yatırım yapmıyor/yapmalı diyen arkadaşa: Burada her ay sunucu maliyetlerine katlanıyoruz, aynı zamanda birsürü zaman harcıyoruz, daha nasıl yatırım yapacağız acaba? üstüne para mı verelim ? :) (ki belki ileride bunu da yaparız biraz)
Şuanda halen 10tl sistemi reel anlamda zarar ediyor, ama olsun, TRnin en büyük forum hosting platformuyuz, ileride bunun meyvelerini toplarız elbet diyerek katlanıyoruz bu masraflara.

Fikir fena değil...
Ana prensibimiz "İnsana/Yaradılana Saygı"

Amacımız sadece para kazanmak ya da geyik değil, aynı zamanda faydalı şeyler yapmak. sadece para kazanmak olsaydı, yapılacak birçok şey vardı... 

Haksızlığa uğrayan varsa sırayla diğer görevlilere, sonra adminlere, tatmin olmazlarsa da bana yazabilirler. Elimizden geldiği kadar adaletli olmaya çalışacağız. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-03-2018 Saat: 03:30)admin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 1. Buradaki asıl sorun, böyle bir çoklu blog yazılımının hazırlanması. bunu hazırlayabilen varsa buyursun, hazırlarsanız ben de 10tl.net'e koyarım. Tabi çoklu blog açmayı sorunsuz ve sisteme aşırı yük getirmeden yapması lazım. çoklu forum yazılımının nekadar zahmetli olduğunu bir bilseniz, dediğimi anlarsınız. Birhayli detayları var.

2. Aynı zamanda, seçeceğiniz blog yazılımını, her yeni versiyonu çıktıkça, bizim sistemimize tekrar yenilikleri uyarlamanız lazım. Aynen bizim mybb nin her çıkışında yaptığımız gibi.

3. Yatırım yapmıyor/yapmalı diyen arkadaşa: Burada her ay sunucu maliyetlerine katlanıyoruz, aynı zamanda birsürü zaman harcıyoruz, daha nasıl yatırım yapacağız acaba?  üstüne para mı verelim ? :)  (ki belki ileride bunu da yaparız biraz)
Şuanda halen 10tl sistemi reel anlamda zarar ediyor, ama olsun, TRnin en büyük forum hosting platformuyuz, ileride bunun meyvelerini toplarız elbet diyerek katlanıyoruz bu masraflara.

Fikir fena değil...
Sparkle olabilir mi?
http://destek.10tl.net/showthread.php?ti...ht=Sparkle
@admin @kaanst

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@AperioN Sparkle'yi şuan beklemeyin siz :)
İletişim Kanalları:
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Şuan olması zorunlu değil zaten. Bitince yapabiliriz.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

eXpertBoss -