Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MyBB Konu İçi Tablo Sistemi
Information 
Bir çok büyük forum da çalıştım ve gördüğüm şey şu oldu:
Yönetim ekibine verdikleri görevleri bir konuda toplayıp bir tablo oluşturup + veya - koyuyorlardı. MyBB editöründe tablo oluşturma butonunu aradım ancak bulamadım. vBulletin vb. sistemlerde bu mevcut. Dolayısıyla ben de MyCode ile işimi halletmeye baktım. Burada yapacağımız şey tamamen HTML ile aynı yapıda.

İlk Aşama: Admin Paneline Girin
Admin Paneli   >>   Forum Ayarları   >>   MyKod Yönetimi   >>   Yeni MyKod Ekle sayfasına gelin.

MyKod Başlığı: Tablo Etiketi
Kısa Bilgi: tablo başlangıç etiketi
Düzenli İfade: \[table\](.*?)\[/table\]
Yerine Gösterilicek İfade: <table>$1</table>

Biz Burada Ne Yaptık?
Normalde HTML ile tablo oluştururken <table> etiketi ile başlarız ve </table> etiketi ile bitiririz. MyBB sistemine HTML'i konu içine doğrudan sokamayacağımız için HTML'i MyKod ile konu içide dahil ettik. Bkz:
Kod:
[table] ile başlayacağız [/table]
ile bitireceğiz.

İkinci Aşama: Yeni MyKod Ekleyin
Tekrar demin uyguladığınız işlemi yapın. Yani aynı sayfaya gelin.

MyKod Başlığı: Satır Etiketi
Kısa Bilgi: satır etiketi
Düzenli İfade: \[tr\](.*?)\[/tr\]
Yerine Gösterilicek İfade: <tr>$1</tr>

Peki Şimdi Ne Yaptık?
HTML'de <table> etiketinden sonra <tr> etiketi gelir. Yani tablonun ilk satırı, ikinci satırı, üçüncü satırı,... bu böyle devam eder. <tr> ile satıra başlar ve </tr> ile bitiririz. MyBB'ye HTML dahil edemediğimiz için(eklentilerle edilebilir ancak olmadığını varsayıyoruz.) <tr> etiketini
Kod:
[tr]
MyKoduna çevirdi.

Üçüncü Aşama: Son MyKodunuzu Ekleyin
Yine aynı sayfaya gelerek MyKod ekleyeceğiz. Ancak bu sefer biraz karışık. Hakkımızda hayırlısı...

MyKod Başlığı: Sütun Etiketi
Kısa Bilgi: sütun etiketi
Düzenli İfade: \[td=(.*?)\](.*?)\[/td\]
Yerine Gösterilicek İfade: <td style="border: $1px solid gray; padding: 5px 10px; border-radius: 0px !important;">$2</td>

Peki Burada Ne Yaptık?
Farkındaysanız burada diğerlerinden biraz daha farklı işlemler yaptık. Hangi işlemleri yaptık? HTML de sütun <td> etiketi ile başlar </td> etiketi ile biter. Bu konuda az çok fikir sahibi olmuşsunuzdur. (Sütun Nedir? Bkz: Yanyana dizilmiş tablo sekmeleri.) Biz de <td> yapısını [td] MyKoduna çevirdik ama ekstradan bir özellik ekledik. \[td=(.*?)\](.*?)\[/td\] bunun anlamı şudur
Kod:
[td=degisken]ikincidegisken[/td]
eğer siz sadece
Kod:
[td]
olarak kullanırsanız MyKod sistemi hata verir. Konu sayfası kayar. Peki ne yapacaksınız bu saçma ilk değişken ne işe yarıyor? Bu değişken şu işe yarıyor
Kod:
[td=3]Önemli Veri[/td]
3 değeri tablo sekmesinin kenarında ki çizgilerin kalınlığını belirliyor. Bu değer size kalmış. Normal eklemek isterseniz:
Kod:
[td=1]element[/td]
şeklinde ekleyebilirsiniz. Ancak yine söylüyorum kullanımı dışında diğer MyKodlar gibi kullanmaya kalkarsanız sayfa kayar.
Kod:
([td]element[/td] gibi kullanmaya kalkmayın. Yapı bozulur. Ancak [td=1][b]kalın yazı[/b][/td] bu tarzda kullanabilirsiniz. td etiketinin içini doldurabilirsiniz.)

Son Aşama: Yaptığımızı Örneklendirelim
Bu aşamada size örnek kodları veriyorum. Bu şekilde tablolar oluşturabilirsiniz.

Kod:
[table]
[tr]
[td=2][b]Kullanıcı Adı[/b][/td]
[td=2][b]V.I.P Üyelik Satın Aldığı Tarih[/b][/td]
[td=2][b]V.I.P Üyeliğin Biteceği Tarih[/b][/td]
[/tr]
[tr]
[td=1]tedem[/td]
[td=1]01.06.2017[/td]
[td=1]19.11.2028[/td]
[/tr]
[tr]
[td=1]codeless[/td]
[td=1]02.02.2018[/td]
[td=1]18.02.2018[/td]
[/tr]
[tr]
[td=1]ornekbiri[/td]
[td=1]02.02.2018[/td]
[td=1]18.02.2018[/td]
[/tr]
[/table]

Verilen Kodun Önizlemesi:
odG7Am.png

Soru ve sorunlarınızı konu altından bildirebilirsiniz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Burada ne zaman paylaşacağını bekliyordum, eline sağlık.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
edit..........
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(24-02-2018 Saat: 20:41)* A w P * Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Basit bir şey bu. Eline sağlık.

http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=95324 şu konuyu paylaşıp bu konuya basit demen apayrı bir ironi :') neyse sağ ol.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eline sağlık,yararlı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eline Sağlık,İnsanlara Yararlı Bir Konu.
eskilere hasret kaldık.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
edit.........
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(25-02-2018 Saat: 09:13)* A w P * Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(24-02-2018 Saat: 20:43)Codeless Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(24-02-2018 Saat: 20:41)* A w P * Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Basit bir şey bu. Eline sağlık.

http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=95324 şu konuyu paylaşıp bu konuya basit demen apayrı bir ironi :') neyse sağ ol.
Gelişmiş bir şey yapsan hadi neyse. Table ve tr etiketini mykod ile mybb uyarlıyorsun. En az HTML Bilen kişi bile bunu yapar. Neyse, uzatmaya pek fazla gerek yok.

Kardeş çok biliyorsun madem dükkan için geliştirme eklentisini ben yazacaktım. İsmail arkadaşa ver sen bunu o halletsin :D @ismaililhan @* A w P *
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tesekurle
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
edit........
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(25-02-2018 Saat: 16:10)* A w P * Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Zaten ben hallediyorum o eklentiyi?

Dört gözle bekliyorum forumun sen ve senin gibi "emektar" arkadaşlara ihtiyacı var^^
----------
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=95447
eklentiden önce sorununu hallet istersen :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
edit..........
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(25-02-2018 Saat: 09:13)* A w P * Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(24-02-2018 Saat: 20:43)Codeless Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(24-02-2018 Saat: 20:41)* A w P * Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Basit bir şey bu. Eline sağlık.

Gelişmiş bir şey yapsan hadi neyse. Table ve tr etiketini mykod ile mybb uyarlıyorsun. En az HTML Bilen kişi bile bunu yapar. Neyse, uzatmaya pek fazla gerek yok.

Aslında önemli olan herkesin bunu yapabileceği değil önemli olan böyle bir şeyi düşünebilmek
Html bilgim var ama daha önce böyle bir şey aklıma hiç gelmedi eline sağlık Mehmet abi
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(25-02-2018 Saat: 16:11)* A w P * Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Admine kodları attım inceliyor sen yorma kafanı.

bana atsana bende anlarım az buçuk admine yardımcı olmak isterim.
eskilere hasret kaldık.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
edit........
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(25-02-2018 Saat: 16:14)* A w P * Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kodlar adminde sana gerek yok. Neyse, bu tartışma oluyor git gide. Tartışma yaratmak istemiyorum. İyi forumlar.

Yarattın zaten? :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

yazmak istediğinizi anlamadım konuyu düzenlemek bile ayrı bir emek bence
AromaticCoolInexpectatumpleco-size_restricted.gif
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(25-02-2018 Saat: 16:14)* A w P * Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kodlar adminde sana gerek yok. Neyse, bu tartışma oluyor git gide. Tartışma yaratmak istemiyorum. İyi forumlar.

sana gerek yok* ne kadar itici bir laftır. Lider'e bak be helal olsun @admin @ismaililhan @TaaRRuz
eskilere hasret kaldık.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Biraz daha sakin olalım arkadaşlar gerek yok bu tür şeylere, admin şefimizin kendi grubu olduğu için yorumda bulunmayacağım ben uzatmaya gerek yok, konu için teşekkürler..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping