Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aydın Boysanı kaybettik...
Kara haberler bugün birbiri ardına geliyor. Usta sanatçı Münir Özkul'un acı haberinin ardından renkli kişiliği ile tanınan mimar ve gazeteci Aydın Boysan da yaşamını yitirdi.
5a4f63fd67b0a91d1c6b93e1.jpg

Mimar ve gazeteci Aydın Boysan organ yetmezliği sonucu bugün Ulus'taki evinde hayatını kaybetti. 
CEM YILMAZ'DAN TWEET
Cem Yılmaz'dan Aydın Boysan'ın ölümünden sonra duygusal bir mesaj paylaştı. Yılmaz Twitter'dan yayınladığı mesajda şunları söyledi: "İlham kaynağım Aydın Boysan aramızdan ayrılmış...Hakkıdır..Hayatımda ilk tiryakilik yapan mizah yazılarının sahibi , aynı muhitin çoçuğu olma gururunu tattıran en genç beyinlerden biriydi.Mekanın cennet olsun. Tüm gençlere tavsiyem Aydın Boysan’dan ne bulursanız okuyun."
5a4f6620d3806c189c441c5f Mustafa Alabora: Dostluğumuz bitkiler, çiçekler ağaçlar üzerine başlamıştı. İstanbul'un kötü yapılaşması Aydın ağabeyi çok üzerdi. Her hafta birlikteydik. 30-60-90 programı yaptık o ve Mehmet Turgut'la birlikte. En belirgin anılardan biri bir kitabında kahve içiyor. Ben imzalatırken dedi ki 'Vallahi kahve Mustafa demişti' Bir keresinde espiri yapmıştım ve onu kırdığımı düşündüm. Aydın ağbiye sordum sonra üzdüm mü diye o da 'benim öyle kırgınlıklarım yoktur' dedi. Tertemiz bir adamdı. Herkes onu içki masalarında bilir ama o damia ileri bakan ciddi bir aydındı. Beni çok severdi. Ona 95.5 adı altında doğum günü düzenlemiştik. O her defasında Allah'a ısmarladık demez 'kaybolma' derdi. Bende o gün ona 'kaybolma' dedim o da bana "Sen kaybolma sen kaybolursan ben yok olurum" demişti. Hiç unutamam.

Oynat

AYDIN BOYSAN KİMDİR?

Aydın Boysan, İstanbul doğumlu olmasına karşın aslen Rizelidir. Öğretmen Nevreste Hanım ile muhasebeci Esat Boysan’ın oğludur.
1939 yılında Pertevniyal Lisesi'ni, 1945’te İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'ni (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Mimarlık Bölümü’nü) bitirdi. Mesleğini 1999’a kadar ara vermeden sürdürdü.
Türkiye Mimarlar Odası’nın kurucuları arasında yer aldı; yönetim kurulu üyesi, ilk genel sekreteri ve İstanbul şube başkanı oldu. 1945 yılında başladığı mimarlık mesleğine 2000 yılına kadar fiilen devam eden Aydın Boysan, mimar olarak çalıştığı 55 yıl boyunca 1.5 milyon metrekare bina tasarlamıştır.
1957-1972 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde ders verdi. Ulusal ve uluslararası mimarlık yarışmalarında ödüller kazandı. Kendi kitaplarını basmak için Bas Yayınları’nı kurdu. Aralıksız olarak 10 yıl Hürriyet ve üç yıl Akşam gazetelerinde köşe yazıları yazdı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Alıntı Olduğunu Belirt. ve konudaki linkeri temizle.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping