Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Destek forumunun puanlarla durumu [Sürekli güncel]
04.01.2018
- http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=94977 böyle bir konuya hiç cevap gelmeyip bir forumstell adlı arkadaşın açtığı bildiğiniz flood olan video konulara tonla cevap gelmesi ve herkesin aynı şeyi papağan gibi tekrarlaması. (-100)
- Şu anda MyBB'ye olan ilgi: %3 Diğer saçma şeylere olan ilgi: %97 (-200)
- Çöp genel bakış (-50)
- İnisiyatif almaya çalışıp boş laf yapan yöneticilerin çalışanlardan çok daha fazla olması (-100)
- Bu forumun yaklaşık 10 senenin ardından hala ayakta durması (+50)
- Soru ve cevap köşesine atılan en son yorum 8 gün önce olması (-50)
- Genel bakışta yine çekiliş konusu var (-20)
- Yenilenen tema (+50)
- Genel bakışta yine üstteki üyeyi özetle yorumu var (-100)

Toplam: -520
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tüm sorunların mybb'nin eski ilgide olmamasından olduğunu düşünüyorum. Kartopu etkisi oluyor
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Herşeyin modası geçiyor. Artık forum açacak adam düşük ücretler ile çok rahat sitesini açabiliyor. 10TL batmış durumda şuan. D10 ya genel bir foruma dönüşecek yada kendi gölgesi altında yok olmaya mahkum olacak.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-01-2018 Saat: 00:20)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tüm sorunların mybb'nin eski ilgide olmamasından olduğunu düşünüyorum. Kartopu etkisi oluyor

Tam üstüne bastın. Yetkililer bile forumda yapacak bir şeyler arıyor. Yeni üye yok, gelse bile adam çabuk gidiyor kalmıyor burada. 2013te buraya geldiğimde inanılmaz derecede güzeldi burası. Temasının bile verdiği hava mükemmeldi. Sürekli aynı kişileri görmüyorduk foruma girince, kendi adıma konuşayım ben bir aralar 10tl forumlarıyla çok daha ilgiliydim destek forumundan. Forumda kimse MyBB ile ilgili faaliyet yapamıyor, yapanlar da yapamıyor.

(05-01-2018 Saat: 00:24)Hypnos Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Herşeyin modası geçiyor. Artık forum açacak adam düşük ücretler ile çok rahat sitesini açabiliyor. 10TL batmış durumda şuan. D10 ya genel bir foruma dönüşecek yada kendi gölgesi altında yok olmaya mahkum olacak.

Tam olarak sorun bu değil. Böyle bir etken de var evet ancak hala senin dediğin gibi site açmasını bilmeyen insan çok.

Bana katılan insan olsa, zamanım olsa, zevk alsam destekte yeni tema akımı bile çıkarırım. Kendi başıma da bu kadar iddialıyım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-01-2018 Saat: 00:43)Antares Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-01-2018 Saat: 00:20)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tüm sorunların mybb'nin eski ilgide olmamasından olduğunu düşünüyorum. Kartopu etkisi oluyor

Tam üstüne bastın. Yetkililer bile forumda yapacak bir şeyler arıyor. Yeni üye yok, gelse bile adam çabuk gidiyor kalmıyor burada. 2013te buraya geldiğimde inanılmaz derecede güzeldi burası. Temasının bile verdiği hava mükemmeldi. Sürekli aynı kişileri görmüyorduk foruma girince, kendi adıma konuşayım ben bir aralar 10tl forumlarıyla çok daha ilgiliydim destek forumundan. Forumda kimse MyBB ile ilgili faaliyet yapamıyor, yapanlar da yapamıyor.

(05-01-2018 Saat: 00:24)Hypnos Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Herşeyin modası geçiyor. Artık forum açacak adam düşük ücretler ile çok rahat sitesini açabiliyor. 10TL batmış durumda şuan. D10 ya genel bir foruma dönüşecek yada kendi gölgesi altında yok olmaya mahkum olacak.

Tam olarak sorun bu değil. Böyle bir etken de var evet ancak hala senin dediğin gibi site açmasını bilmeyen insan çok.

Bana katılan insan olsa, zamanım olsa, zevk alsam destekte yeni tema akımı bile çıkarırım. Kendi başıma da bu kadar iddialıyım.
O zevki verebilecek bir topluluk olsa.. Ama yok işte
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
MyBB'ye olan ilginin dağılması, medya, forum içerisinde olan olaylar, insanların ilgisi tetikliyor bunu.

Ben foruma 2012 yılında katıldım. O yıllarda tüm konular MyBB ile ilgiliydi ve o kadar sıcak bir ortam vardı ki. Genel bakışı takip etmek çok zordu. Çok aktifti gerçekten.

Ya eski kitlenin toplanması gerek ya da yeni kitlenin adam edilmesi gerek.

(Kimse üstüne bir şey alınmasın sözüm ortaya.)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-01-2018 Saat: 00:53)Vortéx! Nickli Kullanıcıdan Alıntı: MyBB'ye olan ilginin dağılması, medya, forum içerisinde olan olaylar, insanların ilgisi tetikliyor bunu.

Ben foruma 2012 yılında katıldım. O yıllarda tüm konular MyBB ile ilgiliydi ve o kadar sıcak bir ortam vardı ki. Genel bakışı takip etmek çok zordu. Çok aktifti gerçekten.

Ya eski kitlenin toplanması gerek ya da yeni kitlenin adam edilmesi gerek.

(Kimse üstüne bir şey alınmasın sözüm ortaya.)

Emre, ben Mert, #Power. Sosyal medya gibi çeşitli şeylerden de insanların kafa yapısı değişiyor, bunun da etkisi var biraz. Yeni kitle dediğin bir şey de yok ki ortada parmakla sayıyosun adamları.

(05-01-2018 Saat: 00:51)Hypnos Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-01-2018 Saat: 00:43)Antares Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

O zevki verebilecek bir topluluk olsa.. Ama yok işte

Herkesin yapmacıklaşmasından oldu bu bak ben sana diyeyim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Dediğin gibi d10 zaten batmış durumda. Yaprakları sararmış durumda yakında dallarıda seyrelecek.

Forum exe tarzı paylasım platformuna döndürülmesi gerek bence. Ben inanmıyorum günde 30 forum açıldığına 5 tane felan açılıyodur oda demolar felan için
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-01-2018 Saat: 00:59)leojely Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Dediğin gibi d10 zaten batmış durumda. Yaprakları sararmış durumda yakında dallarıda seyrelecek.

Forum exe tarzı paylasım platformuna döndürülmesi gerek bence. Ben inanmıyorum günde 30 forum açıldığına 5 tane felan açılıyodur oda demolar felan için

150 tane açılıyordu bir aralar gördük o zamanları
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yorumları okudukça bir flashback yaşadım da 10tl.net e girip yeni açılan siteleri incelediğim zamanı özledim. 1.4 temalarının karmaşıklığının göze güzel geldiği zamanlar..

Umarım 2.0 devrim niteliğinde olur yoksa gidiş o gidiş değil
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben de forumun genel foruma dönüşmesi gerektiğini savunuyorum. Yoksa elde olan aktiflik de düşecek.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-01-2018 Saat: 09:17)ASiPaTRoN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben de forumun genel foruma dönüşmesi gerektiğini savunuyorum. Yoksa elde olan aktiflik de düşecek.

İlk defa bu forumda birisinin fikrini savunacağım sanırım, çok haklısın ama başkalarından görerek değilde tamamen farklı bir tarzda olmamız gerekiyor bence böylece aktiflik daha da artabilir.

(05-01-2018 Saat: 00:59)leojely Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Dediğin gibi d10 zaten batmış durumda. Yaprakları sararmış durumda yakında dallarıda seyrelecek.

Osmanlı Devleti gibi d10, kurulduğu zamandan beri hüküm etti, ama şimdi aynı osmanlı devleti gibi yok oluyor.. kurtuluş savaşı gibi bir etki yaratmalıyız ki forum tekrardan eski aktifliğine kavuşsun.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-01-2018 Saat: 18:29)forumstell Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-01-2018 Saat: 09:17)ASiPaTRoN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben de forumun genel foruma dönüşmesi gerektiğini savunuyorum. Yoksa elde olan aktiflik de düşecek.

İlk defa bu forumda birisinin fikrini savunacağım sanırım, çok haklısın ama başkalarından görerek değilde tamamen farklı bir tarzda olmamız gerekiyor bence böylece aktiflik daha da artabilir.

Osmanlı Devleti gibi d10, kurulduğu zamandan beri hüküm etti, ama şimdi aynı osmanlı devleti gibi yok oluyor.. kurtuluş savaşı gibi bir etki yaratmalıyız ki forum tekrardan eski aktifliğine kavuşsun.

Bu benzetmeyi yapmak için profil resmini değiştirdin sanırım...

İsmi destek olan bir forumu dediğin hale sokmak, yani nasıl desem, sıradışı bir yenilik olur. Genel forum derken ne anlamda yani, burada hangi kategoriler olacak? Genel forumdan kastın nedir? Onu biraz açsan iyi olur.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
yo o sebepten değiştirmedim, neyse..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok tartışıldı bu konu ama hiç netice göremedim şahsen şu zamana kadar. MyBB'nin de D10'unda geleceği yok.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
24.08.2019

(06-01-2018 Saat: 12:06)cKaan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok tartışıldı bu konu ama hiç netice göremedim şahsen şu zamana kadar. MyBB'nin de D10'unda geleceği yok.

- bunu söyleyen birinin yetkili olması, ek olarak inaktif ve tanımıyorum bile? (-100)
- forumda yetkili yok, olmak isteyen biri bile yok (-50)
- adminin felsefesi (-200)
- genel bakışta en çok yazanlar yok. yine, niye? (en çok mesaj atan ben olduğum için değil) (-20)
- destek alan ve forum kurmak isteyen yeni üyelerin olması(çok az olsa da) (+150)
- bu arkadaşların forumları büyümeyecek ve amaçları iyi değil, ne yazık ki(en azından az mybb öğrenirler) (-50)
- adminin aktif olması (+50)

Toplam: -220
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çünkü yapılacak her şey 2012-2014 yılları arasında yapıldı o kadar.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping