Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kapitalizm ve Liberalizm Hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Kapitalizm ve Liberalizm Hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Bana kalırsa Liberalizm gayet güzel bir düşünce ve ekonomik-politik bir görüş-sistem.
Kapitalizm de bir o kadar iyi fakat doğru bulmadığım tarafları var.
Sizin görüşlerinizi de alalım buyrun.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kapitalizm = büyük küçüğü yer sistemi. Uygulamak isteyenlerin gözü dönmüş insanlar olduğunu düşünüyorum. Sanırım en sistematik sistem kapitalizm. Kapsamlı şeyler içeriyor tamamen bilgim yok. Liberalizm ise fazla esnek. Her sistemde olduğu gibi bunda da açıklar, sorunlar vardır. Dolayısıyla yarı kavramı çıkıyor zaten. Yarı-sosyalist, yarı liberal vb.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-12-2017 Saat: 20:34)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kapitalizm = büyük küçüğü yer sistemi. Uygulamak isteyenlerin gözü dönmüş insanlar olduğunu düşünüyorum. Sanırım en sistematik sistem kapitalizm. Kapsamlı şeyler içeriyor tamamen bilgim yok. Liberalizm ise fazla esnek. Her sistemde olduğu gibi bunda da açıklar, sorunlar vardır. Dolayısıyla yarı kavramı çıkıyor zaten. Yarı-sosyalist, yarı liberal vb.

Bana kalırsa (zaten gerçek tanımı budur) ; Kapitalizm sonlu sömürüye dayanan , Liberalizm ise tekrarlı sömürüye dayanan sistemdir.
Mesela Kapitalizm'de adamı her şeyine kadar sömürmek vardır.Liberalizm'de ise adamı doyurup tekrar tekrar kullanmak vardır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Özel mülkiyet olayını desteklemiyorum. Bunun yüzünden Türkiye çöküyor. Kapitalizme karşıyım, liberalizm hakkında tam olarak bilgim yok.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
resmim :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(23-12-2017 Saat: 03:04)mechoutes Nickli Kullanıcıdan Alıntı: resmim :)
Resmim .d
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

WTSupport | Torrent - ZULA - The Forest Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping