Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oyun-Torrent - Hile Paylaşan Forumların Sahiplerine
Merhaba Arkadaşlar Beni Tanıyanlarınız Var mı Bilmiyorum Ama Adım Mertcan . Destek10TL Sitesinde Aktif Değil Olarak Gözüksem de Uzaktan İzliyorum Yapılanları Yaptıklarınızı Tartışmalarınızı Bu Arada Yaşım 23 , Açtığınız Tüm Forumlara Bakıyorum Hepsi Bir Hevesle Başlanmış ama Yarıda Kalmış Aynı Şeyleri Bende Yaşadım Yaşıyorum da Ama Pes Etmiyorum . Şimdi Aranızda Reklam Yapıyorum Zannedeceksiniz . Öyle Amacım Yok Benim Fikri Bu Tarz Sitelerle Uğraşmayı Seven Hoşlanan Kişiler Toplansa ve Bir Ekip Oluşsa Ondan Sağlam Ekip Duramazdı Diye Düşünüyorum. Ama Herkeste Şu Düşüncesi Var Ben Açıyım Siteyi Ben Admin Olayım ve Benim Ekibim Olsun Diye Düşümüyor Aslında Hepimizin Üst Yetkileri Olmasını İstiyoruz Herkes Haklı Ancak Hep Siteler Yarım Kalıyor Gerçekten  Çok Güzel Siteler Var Ama Hep Yarıda Kalmış Burada Ki Samimiyeti Ortamı Yaptığınız Forumlarda Bulamayınca Kimse Dönüp Bakmıyor Bile Buna Bende Dahilim  Buda 10tl İçin Çöp Site Spam Olarak Kalıyor . Demem O Ki Gelin Arkadaşlar Bi Ekip Oluşturalım ve Bu Ekipte Admin Mod Süper Mod Önemli Olmasın Önemli Olan Paylaşımlarımız Olsun. ve Böylede Ortamıda Tekrar Sağlamış Oluruz. Ben Biraz Dışarda Kaldığım İçin Yabancı Gelebilirim Size Ama Bi Googlede Mertcan Kolatan Derseniz Bulursunuz Heralde Beni :) Sizlerdende Görüşlerinizi Bekliyorum
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Her kelimeyi neden büyük harfle yazıyorsun ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Önemli olan azim mesela bende de bir site var .org domain de burada değil. Sonucu ulaşma arzusu siteyi iyi yerlere getirecek şey zaten mesela ben tek başımayım şuanda pek bir sıkıntı çektiğim söylenemez.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-11-2017 Saat: 19:31)leojely Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Her kelimeyi neden büyük harfle yazıyorsun ?
Daha Düzenli Gözüküyor

(28-11-2017 Saat: 19:36)Quexa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Önemli olan azim mesela bende de bir site var .org domain de burada değil. Sonucu ulaşma arzusu siteyi iyi yerlere getirecek şey zaten mesela ben tek başımayım şuanda pek bir sıkıntı çektiğim söylenemez.

aynı şekilde bende uğraşıyorum 2 yıldır tek başıma götürüyorum ancak bir süre sonra sıkılıyor tekrar dönüyorsun birşeyler yapıyorsun hareketlilik olmayın insan duraksıyor
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Artık torrent sitelerinin forum olarak büyümesi zor ben bile şuan wordpress'e geçiş yapıyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-11-2017 Saat: 19:59)Quexa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Artık torrent sitelerinin forum olarak büyümesi zor ben bile şuan wordpress'e geçiş yapıyorum.

doğru söylüyorsunuz ancak tek bir alan için yapalabilir ancak bir çok kategoriniz varsa portal tarzı yada blog tarzı sistemler zor olabiliyor ve karışık geliyor karşı tarafa
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-11-2017 Saat: 20:15)Jack Daniels Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(28-11-2017 Saat: 19:59)Quexa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Artık torrent sitelerinin forum olarak büyümesi zor ben bile şuan wordpress'e geçiş yapıyorum.

doğru söylüyorsunuz ancak tek bir alan için yapalabilir ancak bir çok kategoriniz varsa portal tarzı yada blog tarzı sistemler zor olabiliyor ve karışık geliyor karşı tarafa

O yönden katılıyorum. Ama artık bu tür sitelerde oyun sunmak bile yanlış geliyor bana çünkü oyun indiren kalmadı maalesef herkes ana kaynağı kullanıyor o konularda.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Fikir,düşünce güzel fakat artık işleve geçmesi kolay olsada kullanılması tercih edilen birşey değil torrent. Yani denemeyin boş vaktiniz varsa deneyinde yoksa hiç denemeyin bazılarının sitesini takip ediyorum indirmeleri 1,2,0 :D başka işlere yönelmeniz gerekiyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-11-2017 Saat: 20:21)Anakin Skywalker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Fikir,düşünce güzel fakat artık işleve geçmesi kolay olsada kullanılması tercih edilen birşey değil torrent. Yani denemeyin boş vaktiniz varsa deneyinde yoksa hiç denemeyin bazılarının sitesini takip ediyorum indirmeleri 1,2,0 :D başka işlere yönelmeniz gerekiyor.

evet malesef öyle
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Birde bakarsan şuan rakip çok eskiden öyle değildi 1-2 yıl önce veya 2-3 yıl önce çok sayılı idi patlayanlar o zaman patladı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sosyal Medya ve WordPress tüm scriptleri yedi bitirdi. Yani anlayacağınız ya sosyal medya olacak ya da blog.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Geçen sene ve önceki sene çok patlayan forumlar vardı.
Bu 2016'dan sonraki yıl şuanki içinde bulunduğumuz 2017 yılında ise blog yaygın,ve güncelleştirmeler,eklentiler çok güzel *_*
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-11-2017 Saat: 23:35)SnowyNight Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Geçen sene ve önceki sene çok patlayan forumlar vardı.
Bu 2016'dan sonraki yıl şuanki içinde bulunduğumuz 2017 yılında ise blog yaygın,ve güncelleştirmeler,eklentiler çok güzel *_*

aynen katılıyorum ancak forum bitmemesi gereken bir faktor çünkü ilerleyen dönemlerde wp paralı olabilir

(28-11-2017 Saat: 23:12)Focus4 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sosyal Medya ve WordPress tüm scriptleri yedi bitirdi. Yani anlayacağınız ya sosyal medya olacak ya da blog.

kendi sitem için sosyal medyayı çok kullanıyorum ayrıca en çok hiti de ordan sağlıyorum

(28-11-2017 Saat: 21:04)Quexa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Birde bakarsan şuan rakip çok eskiden öyle değildi 1-2 yıl önce veya 2-3 yıl önce çok sayılı idi patlayanlar o zaman patladı.

patlamaların sebebide bence ekip olanlardı halen son dönemlerde patlayanlar var çünkü bir işi severek yapıldığında kaybedecek birşey yok kaybederse maddi durumlardan dolayıdır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Wp’in ücretli olacağını düşünmüyorum ben. Şuandada patlayanlar var mesela bir adet vardı şimdi isim vermeyeyim kendisi üniversite sınavı için siteyi kapatmışrı tek olduğu için denilen gibi bu iş için ekip gerekli.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Selamun aleyküm..

Çok güzel düşünmüşsünüz. Duygu ve hislerime tercüman olmuşsunuz resmen velakin artık forum siteleri o kadar fazla ki (free forumlar dahil) 1 milyarı aşmıştır belkide.

Dediğiniz gibi herkez ben admin olayım ben yöneteyim düşüncesi ile hareket etmek istiyor. Bu nedenle de herkez kendine site açıyor ve %85 istedikleri gibi olmuyor.

Yani üyeler doluşur, konular açar, sürekli online kalırlar vs.. gibi beklentilerle herkez forum açıyor ama çoğu hüsrana uğruyor.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. 28 yaşındayım bundan 11 yıl önce ypu.com diye bedava host veren bir site vardı ve ilk forumumu orda kurmuştum.

İlk yönetici heyecanını anlatamam o duyguyu sizde yaşamişsınızdır ama ücretsiz host, domain olduğu için biraz üye gelmesiyle birlikte YPU şirketi foruma el koydu ve işte o zaman anladım ki bu iş free yapılmıyor.

Yani olay şu ki hiç kimse ücretsiz forumlarda vakit harcamaz, konu açmaz. Arkadaşı bile olsa biryere kadar. (Tabi ücret veya ürün karşılığında açarlar. Buda biryere kadardır.)

com net org domaininiz olsada yine giren sayısı çok az olucaktır.

Çünkü;

Şimdi artık çoğu insan telefona geçti. Artık günlük internet işlerini akıllı telefonlarından yapıyorlar. Çoğu oyuncular telefondan oynuyorlar. Eskisi gibi artık herkez bilgisayar başında (msn messenger gibi) vakit öldürmüyor. Bu oran yaklaşık %30 kadar tahminlerime göre.. Yani Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında %30'luk bir kesim, bilgisayar üzerinden vakit öldürmüyor en fazla oyun oynuyor ve gidiyor.

Tabi ki artık forum tutmaz diye bir şey söz konusu bile olamaz. Bu zamanda öyle birşey yapmanız gerekiyor ki açtığınız forumun insanlar tarafından beğenilsin, sürekli takip edilsin.

Bunun en iyi yolu reklam ve Google reklamlarıdır. Aktif ve sağlam bir SSL ve Uzman (bilir) kişiler tarafından SEO enjekteleri gereklidir.

Tabi bu işler için elinizi cebinize birkaç defa atmanız demektir. Kaldı ki ondan önce en az 1 sene boyunca (forum için konuşuyorum) çalışmanız gerek, forumun dibini kıyısını heryerini bilgilerle doldurmanız gerek (ki) Google'da bilgi (veya herhangi bişey) arayan kullanıcılar sitenizde bulabilsin.

2. yol Hiç kimsede olmayan bilgiler, dosyalar, fenomen olabilinecek ve tutulacak materyaller vs.. Yani klasik bir forumda olmayan çoğu şeyin sizin forumunuzda olması ve en önemlisi güncel olması buda forumun tutacağı anlamına gelir.Örneğin bir program yazarsınız veya bir hile programı yaparsınız ve sitenize bağlarsınız. Üye olmadan programa giriş izni vermezsiniz fln tabi bu programın insanlara ciddi yarayacak olması forumunuzun maximum seviyede yükseleceğine işaret eder.

3. yol ise Forumunuzun sadece önemli bir bölümünü kullanarak bütün insanları belirlediğiniz konu üzerinde toplarsınız. Mesela netbilgini.com bu site eski (şimdi kapandı) counter-strike cfg ile alakalı en büyük forumdu. Diğer kategoriler çöplüktü resmen ama sırf 1.5 1.6 ve Counter Strike bölümü aşırı derecede doluydu. Ne konu açarsanız açın anında cevap geliyordu frmtr gibi..
Veya i-doserturkiye.com (eski adminlik yaptığım forum bu forumda kapandı) bu da I-Doser programı ile ilgili forumdu. Ağırlık I-Doser, program, dozlar, deneyimler, soru cevap üzerineydi.Burdada bu konu ile alakalı çok hit geliyordu.
Bitirimiz.biz ismi ne kadar dandik olsa bile 2012 yıllarında darkorbit hileleri ve bilgileriyle meşhur bi forumdu. Diğer verdiğim forum örnekleri gibi buda alanında yani darkorbit ile alakalı bölümde 1. sıradaydı.

Yani arkadaşlar uzun ettim biliyorum özür dilerim ama forum açmadan önce kafanızda öyle bir proje olsun ki forumunuz hiçbir zaman kapanmasın. Yukarıda örnek verdiğim ve o gün satışa çıksaydı belkide 20-40 bin TL'ye satılabilecek forumlar şimdi kapalı. Düşünün arkadaşlar artık..

Hiç olmadı Youtuber olun ve aboneniz ne kadar fazla olursa forumunuzda o kadar yükselir ki Youtuber olsanız forumla uğraşmazsınız bile (:

Son olarak arkadaşlar Allah inşaAllah herkezin gönlüne göre verir. Yukarıda belirtmiş olduğum forum büyültme teknikleri dışında pek fazla tutmayacaktır. Zamanınız sizin için çok önemli çok iyi değerlendirin arkadaşlar. Ben çok zaman kaybettim şimdi tek tük uğraşıyorum ama eski performansım kalmadı orta yaşa geldik :)

Allah'a emanetsiniz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping