Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ripple Dünya'yı Değiştirecek Olan Gelecek Teknoloji
Information 
CryptoCurrency yani Kripto Para Birimi hepimizin hayatına yavaş yavaş giren ve hemen herkesi değişik hayallere götüren para birim. Ancak bu para biriminde hangisi en akıllıca yatırım diye düşünüyorsanız elbetteki Bitcoin bu işin lider.
41414319732d7e19e6ad11a91b86fd5d.png
Bu yazımızda aslında yatırım nasıl yapılmalı ve hangi amaçla yatırım yapabilirsiniz biraz bunlardan bahsetmek istiyorum. Kripto paralar diğer para birimlerine nazaren çok daha yüksek iniş çıkışlara gebedir. Sebebi piyasa değerleri üzerindeki alım satımlara dayalı olan oynaklık. Bu bir anlamda diğer para birimlerine duyulan ihtiyaca bağlı olarak da değişen bir hacmi bulunuyor. 

Bu yazımda neden Ripple'ı ele alıyorum biraz ondan bahsedeyim sizlere. Ripple aslında bir para birimi değil. Bir network yani bu parabiriminin uluslararası platformlarda dolaşmasını sağlayacak olan profesyonelce hazırlanmış ve bir çok teknik konuyu içerisinde barındıran bir transfer aği diyebiliriz. 

Bu ağın kullandığı para biriminin adı ise XRP yani aynı BTC gibi kendi para birimi bulunuyor ağ içerisinde her türlü para birimi ile otomatik olarak değişim yapabiliyor olmasının yanı sıra. Instant olarak da hizmet veriyor. Yani anlık çalışmalar ile transfer gerçekleştiriyor. Ortalama Transfer süresi ağ içerisinde 4 saniye ile 10 saniye arasında değişiyor. 

Ripple'ın gelecek teknolojiler arasında gösterilen en önemli para birimi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak avantajları olduğu kadar dezavantajları da yok değil. Örneğin diğer para birimleri gibi Rİpple'da yüksek hacimli alım satımlara gebe. Dolayısıyla bu para biriminde de karlar ve zararlar yine diğer para birimlerinde olduğu kadar yüksek olabilir. Piyasada bulunan toplam miktarı. 100 Milyar olan Ripple'ın şu anki değeriyaklaşık 0.20 Cent yani 20 kuruş dolar olarak. 

İlerleyen zamanlarda Ripple'ın değeri artar mı yada nereye kadar yükselebilir bilinmez ancak şu bir gerçek adım adım ve emin adımlar ile ilerleyen ripple gelecek de hepimizin hayatında bankalar içerisinde de yerini alacak olan bir blokzinciri üyesi. 

gelecek teknolojilerden bahsetmişken Ripple ile her kuruşun her harcanan ve alınan paranın değeri var. Sizlere milli sermaye kayıplarından biraz bahsetmek istiyorum. her kuruşun aslında ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu bu yazının sorunda anlıyacaksınız. 

Milli sermayeden bahsettiğimiz bu günlerde 1 kuruş,5 kuruş, 10 kuruş ve 50 kuruşların günümüzde herhangi bir şekilde kaybettiğimizi düşünelim. Yani cebimizde 10 kuruş var ve bu 10 kuruşu düşürdük. Tren rayına yada bir mazgala yada herhangi bir yere 1 yıl içerisind e1 kişinin kaybettiği para ortalama 1 TL ile 20 TL arasında madeni para. 

Şimdi size bir maliyet çıkarayım. Ortalama yaş haddinin para ile ilgili herhangi bir şey yapabilecek olan en küçük kişinin 8 yaşında olduğunu kabul edersek ülkemizde 59 milyon kişi para ile haşır neşir diyebiliriz. Peki bu kişilerin sadece %10'u hiç bozuk para ile ilgilenmiyor ve taşımıyor diyelim. %70 i'de yılda 1 TL kaybediyor diyelim. ve Geri kalanının %5 i 10 TL diğer %5 ise 20 TL ortalama bozuk para kaybediyor diye düşünelim. 

1 TL - %70 : 41.300.000,00 TL

5 TL - %10:  2.950.000,00 TL

10 TL - %5:  5.900.000,00 TL TL

20 TL - %5:: 11.800.000,00 TL

Yan her yıl ülke sermayesinden kaybedilen paranın miktarı 61 milyon 950 bin TL.

Bu rakamlar üç aşağı beş yukarı uynayabilir ancak genel olarak bu şekilde. Yan her yıl ülkemiz elinizden düşürdüğünüz kuruşlar ve metal paralar yüzünden 62 milyon TL ye yakın bir sermaye kaybı yaşıyor. Milli sermayeye sahip çıkmamız gereken bu günlerde bence dijital paranın önemi işte burada devreye giriyor. 

Dijital paralar asla kaybolmayacak bir sisteme bağlı olarak çalışır. Sizin cüzdan adı verdiğimiz 20 Kb lik bir şifrenizin içerisinde barındırdığınız para kuruşu kuruşuna ödeme sistemine bağlı olarak iletilir. ve bir yerde para üstü düşürmeniz bırakmanız yada kaybetmeniz söz konusu olmaz. 

Değer vermediğiniz kuruşların milli sermayede nelere malolduğunu küçük bir örnek ile gösterdim. 10 yıl içerisinde bu paranın katlanarak çoğaldığını hesaplayacak lursak. Ortalama 10 yılda 620 milyon TL para kaybediyoruz. Çalınan ve bankaların kestiği o abuk subuk kesintiler ise cabası. Kart komisyon ücreti atm komisyon ücreti. Ürün alımı taksit komisyonu vs vs vs . Bütün bunlar hayatımızın servis ücretleri olması gerekenler belki ama bu şekilde olmamalı.

İşte bu yüzden devletin milletin bu kripto para meselesi için biran önce hamle yapması gerekli finansal destekleri vermesi gerekmektedir. 

Türkiye'nin ripple alım merkezi Xtremcoin
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kendin de demişşin bitcoin bu iş icin lider. Rekabet elbette olucak fakat günden güne değeri yükselen bir para birimini geçeceklerini sanmıyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Benimle dünya mı değişecek?
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Anakin Skywalker Neden olmasınki ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi