Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Domain Sağlama Önerisi]
Information 
Sevgili yöneticiler ve kullanıcılar,

Domain hakkında bir öneri de bulunmak istiyorum. Bildiğiniz gibi 10tl.net domaini ücretsiz ve iyi-kötü tüm forumlar bunu kullanıyor. 10 kullanıcısı olan forum da var 10bin kullanıcısı olan forum da var. Kendini daha üstlere atmak isteyip domanin değiştiren biri yedeklerini alıp 10tl.net'den tamamen ayrılıyor. Bunun yerine 10tl.net bir domain firmasıyla anlaşıp ücreti karşılığında kullanıcılarına bu hizmeti sağlasa hem kullanıcılar hem de 10tl.net için güzel olmaz mı? Böylelikle kullanıcılar 10tl.net üzerinden domain hizmetlerini karşılayabilirken 10tl.net de bu satıştan kendine küçük de olsa pay çıkarır. Bu konu daha da genişletilebilir. Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eski köye yeni adet derim. 10tl.net vizyonu değişir.
eskilere hasret kaldık.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sanırsam demek istediğiniz şu 10tl bir nevi hosting görevi görsün? . Com,net,org gibi alan adları sağlasın belli bir ücret karşılığında?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(16-11-2017 Saat: 23:28)Quexa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sanırsam demek istediğiniz şu 10tl bir nevi hosting görevi görsün? . Com,net,org gibi alan adları sağlasın belli bir ücret karşılığında?

Evet öyle. Artık teknoloji çağında herkes .com,net, org domainli sitelerini rahatlıkla kurabiliyor. 10tl.net kullanıcıları da bunu ister diye düşündüm. Hostingin başka bir şirketten sağlandığını söylediler bence böyle de devam edebilir ve 10tl.net domain&hosting birleştirici olarak bunu sağlayabilir.

(16-11-2017 Saat: 23:27)MuratWeeb Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Eski köye yeni adet derim. 10tl.net vizyonu değişir.

Yenilikler her zaman iyidir. Yenilenmeyenlerin kaybettiği bir çağdayız. 
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Amaç satış değil ücretsiz yeni bilgiler ögrenme destek alma kendini geliştirme buradaki herkes gönüllü.

10tl.net fazlasını sağlıyor zaten.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bunu sağlayabiliyor fakat arkadaşın dediği gibi vizyonumuza ters, bizim bu işlere yeni başlayanlar,durumu olmayanlar için varız bir nebzede ücretsiz bir platformuz bunu getirmek biraz da saçma olabilir bu yüzden.
- Alttaki adreste dükkanda hosting alma seçeneği var bu alındığında admin admin hosting sağlayabiliyor buda bir seçenek.
http://destek.10tl.net/newpoints.php?action=shop
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(16-11-2017 Saat: 23:35)Hamid-i Ensar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Amaç satış değil ücretsiz yeni bilgiler ögrenme destek alma kendini geliştirme buradaki herkes gönüllü.

10tl.net fazlasını sağlıyor zaten.

Ben sadece bu seçeneği büyüyen ve kendini biraz daha geliştirmek isteyen kullanıcılar için söyledim. Tamamen buna dayalı olsun demiyorum, bunu isteyen bir kullanıcı için seçenek olabilir.

(16-11-2017 Saat: 23:36)Quexa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bunu sağlayabiliyor fakat arkadaşın dediği gibi vizyonumuza ters, bizim bu işlere yeni başlayanlar,durumu olmayanlar için varız bir nebzede ücretsiz bir platformuz bunu getirmek biraz da saçma olabilir bu yüzden.
- Alttaki adreste dükkanda hosting alma seçeneği var bu alındığında admin admin hosting sağlayabiliyor buda bir seçenek.
http://destek.10tl.net/newpoints.php?action=shop

Vizyonu değiştirmek gibi bir öneri değil bu. Vizyonu daha da genişletiyor aslında. İsteyen kullanıcılar için bir seçenek olacak. Ayrıca ücretli forum açmak isteyen bireyler için de bir seçenek haline gelinebilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Anlasildi desek 30 tl .com domain gunde 10 forum acilsa 300 ayda 9000 tl :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(16-11-2017 Saat: 23:40)leojely Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Anlasildi desek 30 tl .com domain gunde 10 forum acilsa 300 ayda 9000 tl :)

Bu öneriyi kâr amaçlı düşünmemek lazım.  
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
10 senedir bedava forum kurma sistemi olan 10tl'ye böyle bir şey eklemek dediğim gibi saçma ayrıca bunun kullananı da bir elin parmağını geçmeyecektir, sadece iş yükü gibi duruyor onlarca hosting firması dururken hemde. Bunun yerine 10tl'yi nasıl geliştirebiliriz işte pluginler v.b şeyler düşünülmeli "bence".
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Fikir güzel, prensiplere ters. Fakat değişmeyen tek şey değişimdir diyerek fikrine katılıp, ekleme yapıyorum.
Alan adı sağlayan bir firmayla işbirliği anlaşması yapılabilir, belli bir indirim kuponu sağlanabilir (%50 gibi). Bu kuponlar da her ay örneğin 3-4 adet olur, yükseliş gösteren forum sahiplerine talepleri karşılığında verilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-11-2017 Saat: 00:13)Quexa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 10 senedir bedava forum kurma sistemi olan 10tl'ye böyle bir şey eklemek dediğim gibi saçma ayrıca bunun kullananı da bir elin parmağını geçmeyecektir, sadece iş yükü gibi duruyor onlarca hosting firması dururken hemde. Bunun yerine 10tl'yi nasıl geliştirebiliriz işte pluginler v.b şeyler düşünülmeli "bence".
(17-11-2017 Saat: 00:23)ASiPaTRoN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Fikir güzel, prensiplere ters. Fakat değişmeyen tek şey değişimdir diyerek fikrine katılıp, ekleme yapıyorum.
Alan adı sağlayan bir firmayla işbirliği anlaşması yapılabilir, belli bir indirim kuponu sağlanabilir (%50 gibi). Bu kuponlar da her ay örneğin 3-4 adet olur, yükseliş gösteren forum sahiplerine talepleri karşılığında verilir.

İki yorumu birleştirip şöyle bir fikir çıkardım:

Eğer 3-4 aylık süre içinde en çok gelişme gösteren 5 siteye bir domain şirketiyle anlaşmalı olarak %50 indirimli olarak böyle bir fırsat sunulursa çoğu kişi geliştirmek için daha fazla çaba gösterir. Daha fazla çaba demek grafik, kodlama ve birçok şeyde herkesin daha fazla etkileşim göstermesini, daha fazla emek vermesini sağlar. Bu da hem kendinin hem de 10tl.net destek platformunun gelişmesi anlamına gelebilir. 
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
düşündüğünüz fikir hayata geçirilir ise domain ve hosting sponsoru olabilirim para önemsiz. @Quexa ne dersin?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu öneri gerçekleştirilecekse; işinin ehli olan firma, kurumlar ile anlaşma sağlanmalı, nereden geldiği belli olmayan (ak ya da kara) paralarla değil. Lafım bir kişiye değil çoğul, alanında gerçekten bilinen firmalarla işbirlikleri itibar kazandırır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kendi işim ile ilgili bahsedeceğim.
3PL Lojistik > Firmalar lojistik işlerini alanında uzman firmalara bırakması. Aslında benim onaylamam pek bir şeyi değiştirmeyecek sonuç olarak bu sistemi admin ilgilenecek. Ama şuan bile yapılacaklar listesi bu kadar kalabalıkken şuan için böyle bir şey zor görünüyor. Eğer böyle bir şey olacaksa eğer olduğunda burada var iseniz kullanılabilir. Tabii biraz daha araştırma yapılarak.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence bu öneri gerçekleştirilmeli,çok güzel bir öneri.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bence de mantıklı bir öneri imkansız değil.Kişi 10tl.net subdomaini bağlılığı aynı sistemle devam etmeli artı alınmak istenen domainde bağlanırsa yani buradaki subdomainle istenilen domain eşleşirse hem bu sayede index kaybı da olmaz.Belli bir ücret karşılığı yapılabilir.Amaca uygunsuz olmaz bence sadece sistemi genişletmek olur örnek bloger ve wordpress gibi.hatta 10tl.net hayatta kalma süresini artıracağını eminim.Sunucu masraflarının ve hız konusununda düzeltebileceğine inanıyorum.multi mybb bağımsız olmasına gerek kalmacaktır.Fakat tabi kişi yine mybb dosyalarına erişemecektir.Yani comlu adresi olmuş olacak sadece bunda ilerisi yapılırsa  yani harici hosting sağlanırsa işte o zaman 10tl.net amacından sapmış olur bence.
Yararı ve zararları olabilir.Yararı burayı kullanan kişiler siteleri ilerisi için başka domain hosting gibi işlerle uğraşmaz sadece gelişimini uğraşır bu sayede siteleri kolay yükselir.Hosting ve domain işinden anlamayan kişiler kolayca buraya kullanarak forum açmak isteyebilir.Kısaca faal forumlar 10tl.net yükselmesi.Zararları da adminin iş yükünü artması.Şuanlık aklıma gelenler...
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben bu konuyu genel olarak ortaya attım. Artıları ve eksileriyle ortaya konulabilir ve eksileri giderilip artıları çoğaltmak için fikirler üretilebilir. Ama artısının eksisinden çok olacağını düşünüyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping