Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10tl.net Genel Sorunları ve Çözüm Çalışmaları
Merhabalar;
- Buranın bir kaç amacı var..
   *10tl.net sorunlarını güncel bir şekilde burada toplamak.
   *Çözüm üretmek isteyenler veya çözüm bulanların bilgilerini toplamak.
- Şimdilik öncelik olan tabii ki hatalar.. Bazı hataları aşşağıya derledim.;
   *Konu görüntülenme Sayacının bozuk olması;
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=92183
   *Forum İstatistiklerinin Güncellenmemesi; http://destek.10tl.net/showthread.php?ti...#pid620120
   *Raporlama sisteminde rapor sebebinin çalışmaması.
   *10tl.net genel bakışında uygunsuz sitelerin gözükmesi. 

*Terfi sistemi çalışmaması. 

- Çözüm Önerileri;

Murat#Baykam'ın Önerisi; Siteler açılmadan önce sitelerin bir moderatör tarafından kontrol edilmesi gerekir , bu moderatörler 24 saat içinde siteye onay verir , site açıldı diyelim her hafta siteler kontrol edilir böylece kötü içerikli siteler kapatılır kullanılmayan siteler yük olduğu için silinir.

*Yetkililerin yeni bir işi, sorunları bulup konuya not etmek ve çözüm yolları aramak olacaktır.
   *Ayrıca hataları bir kaynaktan ulaşmak, adminin işini kolaylaştıracaktır.
   *Burayı güncel tutmaya çalışalım..

- Hatalar hakkında çözümü olanların detaylı bir şekilde çözümü anlatması işi kolaylaştırabilir açıklayıcı bir anlatımla anlatırsanız ona göre daha verim alabiliriz..

@admin
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
En gözüme batan; http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=92183
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bu konu daha yeni açıldı hemen amacından saptı.Burayı 10tl.net genel problemleri belirleyerek onların düzeltebilecek olabileceğini düşündüğünüz o çözüm için kullanılacak.yani genel sorunlar için sorun ve çözümler için.Gereksiz bu konuya mesaj atılmaması gerekir.

Tabi benim önerim yani söylemeye çalıştığım bu konu gibi değil. @ismaililhan sen genel sorun olan yada olabilecek sorunları ilk attın mesaj yani konu başlattığın yere maddelere halinde yazmalısın ve konu çözümlerini olanlar mesaj olarak ayrıntılı bir şekilde anlatacak.Yani burası fikir öner şikayet değil.Sadece tekniksel 10tl.net genel sorunları için olmalıydı.Buradan uzmanlar bu işlerden anlayan çözümünü anlatacak.Genel sorunları olduğunu düşünen kişiler konuya bildirimde bulunabilir.Yöneticiler kontrol eder ve eğer genel sorunsa konuya ekler.

@Helper senin söylediğin konu sayımı yada istatistik sayımının geç olması sebebi kaynak korumak için yapılmıştır.Bunun yapılması sunucu yük yüklediği için zaman uzun tutulmuş.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(26-10-2017 Saat: 21:11)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bu konu daha yeni açıldı hemen amacından saptı.Burayı 10tl.net genel problemleri belirleyerek onların düzeltebilecek olabileceğini düşündüğünüz o çözüm için kullanılacak.yani genel sorunlar için sorun ve çözümler için.Gereksiz bu konuya mesaj atılmaması gerekir.

Tabi benim önerim yani söylemeye çalıştığım bu konu gibi değil. @ismaililhan sen genel sorun olan yada olabilecek sorunları ilk attın mesaj yani konu başlattığın yere maddelere halinde yazmalısın ve konu çözümlerini olanlar mesaj olarak ayrıntılı bir şekilde anlatacak.Yani burası fikir öner şikayet değil.Sadece tekniksel 10tl.net genel sorunları için olmalıydı.Buradan uzmanlar bu işlerden anlayan çözümünü anlatacak.Genel sorunları olduğunu düşünen kişiler konuya bildirimde bulunabilir.Yöneticiler kontrol eder  ve eğer genel sorunsa konuya ekler.

@Helper senin söylediğin konu sayımı yada istatistik sayımının geç olması sebebi kaynak korumak için yapılmıştır.Bunun yapılması sunucu yük yüklediği için zaman uzun tutulmuş.

Uzun fakat çok uzun. 1 ayı bile aşkın. Umarım çaresi bulunur. 10tl forum kullanıcıları için hiç hoş değil
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@kaRanLık-61

- Konuyu ve başlığı güncelledim, ayrıca gereksiz yorumlardan da arındırdım. ( Biraz daha yorum atarken özen gösterelim arkadaşlar konunun amacı belli, açılış sebebi belli.

- Şuan için benim gördüğüm bir kaç bir kaç hatayı derledim/yazdım, diğer hatalar için Bölüm şefi ekibine ve Ar-Ge' ye görevi attım liderlere, ekip üyelerine konuyu anlatacaklardır, bu şekilde güncel ve genel sorunları bulundurabileceğiz. Dediğiniz gibi genel sorun olduğunu düşünen hataları bulan üyelerimizde yorumda bulunabilir oradan seçebilir arkadaşlar..

- Bugün Veya yarın konu genel bakışın üstüne duyuru olarak eklenecek.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aklınıza gelen genel sorunları paylaşırsanız SP veya Rep vereceğim arkadaşlar.
*Aklıma geldikçe konu altından yazarım İsmail hocam.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Benden de genel sorunları yazana rep. :)
Ben de sizlere özel mesaj olarak yazacağım İsmail hocam.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sorun değilde istek olarak isteyeyim  ^^
3pp52O.png
yıllardır tasarım aynı tek değişen şey reklam ^^
"Create" Forum Oluşturma bölümünün tasarımı daha değişik yapılıp responsive olsa tadından yenmez.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2017 Saat: 21:56)Anakin Skywalker Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
3pp52O.png
"Create" Forum Oluşturma bölümünün tasarımı daha değişik yapılıp responsive olsa tadından yenmez.

Yönetim ekibinden kimse yapmazsa bootstrap ile ben yaparım.tabi @admin kabul ederse.
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2017 Saat: 22:58)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27-10-2017 Saat: 21:56)Anakin Skywalker Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
3pp52O.png

Yönetim ekibimden kimse yapmazsa bootstrap ile ben yaparım.tabi @admin kabul ederse.
Hocam isterseniz çizim yapabilirim onu kodlayabilirsiniz?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@ismaililhan @Helper forumlarda konuları çoklu seçemiyoruz, genel sorun galiba.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sanırım destekte olan bir sorun : Profil bilgilerini düzenle -> Ek profil bilgileri -> Hakkında,ruh hali vs. değiştirilmiyor.
Bi aralar farketmiştim tekrar dile getireyim :)
@İsmaililhan
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2017 Saat: 23:21)yusufkoc Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @ismaililhan @Helper forumlarda konuları çoklu seçemiyoruz, genel sorun galiba.
Merhaba,
@admin ile o sorun hakkında konuşuyoruz. En kısa zamanda çözülecektir umarım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2017 Saat: 23:29)MiracLe Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27-10-2017 Saat: 23:21)yusufkoc Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @ismaililhan @Helper forumlarda konuları çoklu seçemiyoruz, genel sorun galiba.
Merhaba,

Konuyu düzenleyip ekleyebilirsiniz onuda, sorun çözüldüğünde kaldırırsınız.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2017 Saat: 23:31)ismaililhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27-10-2017 Saat: 23:29)MiracLe Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Merhaba,

Konuyu düzenleyip ekleyebilirsiniz onuda, sorun çözüldüğünde kaldırırsınız.
Ekledim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-10-2017 Saat: 23:23)SnowyNight Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım destekte olan bir sorun : Profil bilgilerini düzenle -> Ek profil bilgileri -> Hakkında,ruh hali vs. değiştirilmiyor.
Bi aralar farketmiştim tekrar dile getireyim :)
@İsmaililhan

Hatırladığım kadarıyla yıllardır olan bir olay o. Hakkında kısmı da aynı şekilde. O yüzden çoğu kişi hakkındanın altına tarihi atardı
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Helper çok uzun zamandan bahsediyorsun sayaçların sayma zamanı bu kadar olmaz bu işi yapan mybb cronları biri ya kapalı yada çalışmıyor bir sebepten.

@Anakin Skywalker benim için çizim gerekeciğini sanmıyorum fakat logo ve maskot için gerekli olacaktır. Tabi favicon gerekecek.tabi daha arkadaşlardan  birisi alabilir ve daha fikiri admin onaylamadı.

@ismaililhan konu düzeni içinde sorunun çözüm öneriside konun sorunla ilgili kısmına çözüm önerilerini diye hemen altına linklerini birlikte eklemek admin tüm mesajları okumasını engelleyecektir ve işleri bir nebzede olsa hızlandırır.
Görevli Kuralları

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bu konuyu takip edeceğim.
yapabildiğimiz kadar düzeltmeye çalışacağız.
Bunların bazıları mybb nin kendisinde olan sorunlar da olabilir.
normal ayrı kurulan bir mybb de olmayıp da burada olan sorunlar varsa, onlara öncelik vermeliyiz. Mybb mizin yeniden kurulması (resetlenmesi) önerisini ilk fırsatta yapmaya çalışacağım. bazı tema v.b. bişeyler değişmiş olabilir, gayet normal, ona biraz çare olur bu.
Bazıları için, bizim kendi temalarımızı da resetlememiz gerekebilir ya da düzeltmemiz.
----------------
"Ana prensibimiz insana saygı" dedik, kimileri bunu yanlış anladı, sürekli tepemize çıktı. 
Bundan sonra ana prensibim: "isteyen istediği yere gitsin". Forumda sürekli negatif enerji yayanları, hakaret edenleri ya da hakaretimsi yazanları dahi banlayacağım. Forumda etkileşim azalacakmış umuruda değil. Yıllarca negatif enerjili insanlara katlandığım yeter.. 

Sonra duymadım, bilmiyordum yok.. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
10tl.net Geneli (Forum açma v.b.) Kurallar: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=25433

twitter.png https://twitter.com/10tlnet
discord.png https://discord.gg/fUC7A2W
email.png  info (at.) 10tl.net
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-10-2017 Saat: 15:41)admin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bu konuyu takip edeceğim.
normal ayrı kurulan bir mybb de olmayıp da burada olan sorunlar varsa, onlara öncelik vermeliyiz. Mybb mizin yeniden kurulması (resetlenmesi) önerisini ilk fırsatta yapmaya çalışacağım. bazı tema v.b. bişeyler değişmiş olabilir, gayet normal, ona biraz çare olur bu.
Öncedende demiştim mybbyi resetleme önerisini. Sonunda dikkate alındı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-10-2017 Saat: 15:41)admin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bu konuyu takip edeceğim.
Bazıları için, bizim kendi temalarımızı da resetlememiz gerekebilir ya da düzeltmemiz.
Resetleme işlemi yapıldığı zaman buraya bildirin.Sorunlar devam etmeyenler silinir, yeni varsa eklenir.Bunların testlerini yeni sitelerde mybb nin son sürüm default temasında yapılırsa sorunların tema kaynaklı olmadığı anlaşılır.Temaların resetlemeden çok son sürüme güncellenme yapılması gerekir.

Ek olarak bu konuyu forumda görünür bir yere sabitlersek daha iyi olur.
Görevli Kuralları

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 5 Ziyaretçi

Grafik Destek Platformu | Aslında Herşey -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping