Anket Başlığı: Sizce en iyi işletim sistemi hangisidir?
Windows
43.75%
7 43.75%
Linux
12.50%
2 12.50%
macOS
43.75%
7 43.75%
Ubuntu
0%
0 0%
Katılımcı sayısı: 16 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sizce en iyi işletim sistemi hangisidir?
Bu konuda kararsız kalan arkadaşlar için yararlı olacağını düşünüyorum.
Sizce en iyi işletim sistemi hangisidir?
Bana göre şu işletim sistemleri şu dallar için en iyisidir;
Windows : İş ve Tasarım
Linux : Geliştiricilik
macOS : Günlük Kullanım
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
MacOS
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Windows, pratiklik açısından..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Android telefonlarda Linux olduğunu düşünüyorum, günlük kullanımda ise hiç kullanmamış olmama rağmen macOS demek istiyorum.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
MacOs.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Linux kullanmasını bilene güzel. Bilgin yoksa basitlik açısından windows.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İş ve sadelik açısından windows "bence"
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kesinlikle MacOS. İş konusunda Windows'tan çok daha iyidir, kimse işin yarısında bilgisayarının mavi ekran vermesini ya da programın çalışmayı durdurmasını istemez.

Tasarım, video düzenleme programlarını da Windows bilgisayarlara göre çok daha stabil bir şekilde çalıştırıyor. Ayrıca Retina ekranı beni benden alıyor.

Basitlik olarak da Mac gerçekten üstün, her şeyin bir kısayolu var. 1 haftalık kullanımdan sonra %90'ını öğreniyorsunuz. Windows'ta yapmanız için uğraşmanız gereken işlemleri Mac'te sadece 1 kısayolla yapabiliyorsunuz.

Örnek; Windows'ta ekran görüntüsü almak için Print screen'e basıp herhangi bir resim düzenleme aracıyla kaydetmeniz ya da ekran yakalama aracını kullanmanız gerekiyor.

Mac'te Shift + Cmd + 3 kombinasyonu ile anında ekran görüntüsünü alıp masaüstüne kaydedebiliyor ya da Shift + Cmd + 4 ile ekranın bir kısmını kaydedebiliyorsunuz. Aynı zamanda ekranın bir kısmını kaydederken boşluğa basarsanız imlecin olduğu pencereyi kaydediyor. Aynı zamanda Shift + Cmd + 6 ile de Touch Bar'ın resmini çekebiliyorsunuz.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(21-10-2017 Saat: 23:30)yusufkoc Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Android telefonlarda Linux olduğunu düşünüyorum, günlük kullanımda ise hiç kullanmamış olmama rağmen macOS demek istiyorum.

android, linux ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kişinin kullanımına bağlı. Günümüz şartlarda MacOS bir bilgisayar almak kolay değil. Olaya biraz da ekonomik bakmak lazım bu yönde de bize windows birçok seçenek sunuyor. Hacker adamda kalkıp windows kullanacak değil tabi. Oyuncular windows, taşımalık, gündelik iş ve ofis için macos tavsiyemdir
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Windows 10, paran varsa bir tane imac - MacBook alıp macos un keyfini süreceksin
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
SteamOS niye ankette yok?
                                          -Gaben
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform